Inżynieria zarządzania - Warszawa

Inżynieria zarządzania - Warszawa

Inżynieria zarządzania - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria zarządzania

Odkryj inżynierię zarządzania w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

30.05.2023

Inżynieria zarządzania studia Warszawa 2023| woj. mazowieckie

Inżynieria zarządzania w Warszawie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 10 lipca 2023 r. | Inżynieria zarządzania Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Jaki jest sposób na połącznie kompetencji z pogranicza nauk społecznych i technicznych! Oczywiście wybór odpowiednich studiów takich jak inżynieria zarządzania. Studenci uczelni w Warszawie rozwijać będą wszechstronne kompetencje związane między innymi z wdrażaniem zrównoważonych rozwiązań produkcyjnych.

Wiedza z zakresu zarządzania procesem produkcyjnym jak i zasobami ludzkimi, zdobyta w trakcie studiów, daje kompetencje do podjęcia pracy na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Absolwenci kierunku odnajdują się w wielu gałęziach przemysłu jak np. metalurgicznym, chemicznym, czy rolniczym. 

 

Uczelnie

W Warszawie inżynierię zarządzania możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Zarządzania PW).
 

 

Praca po studiach

Specjalistyczną wiedzę inżynieryjną będzie można wzbogacić umiejętnościami rozwiązywania problemów, które pozwolą na dobre zarządzanie projektami technicznymi. Studenci rozwiną także kompetencje miękkie, co pozwoli im na dobrą komunikację między działami produkcji a kadrą zarządzającą. Po zakończeniu nauki absolwenci znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, będą mogli rozwijać się w działach HR lub na stanowiskach kierowniczych.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria zarządzania - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Inżynieria zarządzania stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria zarządzania

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria zarządzania w Warszawie?

Powinieneś przygotować się przede wszystkim bardzo dobrze z przedmiotów ścisłych. To, jaką wiedzę zaprezentujesz podczas egzaminów maturalnych będzie mieć bowiem decydujące znaczenie w procedurze rekrutacyjnej. W centrum twoich zainteresowań powinny się zatem znaleźć – matematyka, fizyka, czy nawet informatyka. Dodatkowym i bardzo docenianym elementem będzie doskonała znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Oczywiście im więcej przedmiotów będziesz zdawać na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że to twoje nazwisko znajdzie się na listach osób przyjętych! Zastanów się także, które z nich mogą usprawnić twoją naukę w przyszłości.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria zarządzania w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Uczelnie w Warszawie robią wszystko, by przygotowana przez nie oferta była atrakcyjna nie tylko pod względem merytorycznym, lecz także pod kątem organizacyjnym. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie możesz rozpocząć w dowolnie wybranym trybie.

 

1. Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku inżynieria zarządzania stanowią stosunkowo młodą propozycję dla absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby uzyskać ścisłe i techniczne wykształcenie. Ten nowy kierunek jednak od samego początku zaczął budzić ogromne zainteresowanie i uplasował się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych kierunków, wybieranych przez przyszłych studentów. Może mieć to związek z wszechstronnym profilem kształcenia, który towarzyszy nauce na kierunku inżynieria zarządzania.

W takim razie czym właściwie zajmują się studenci kierunku inżynieria zarządzania? Najogólniej można napisać, że ta dyscyplina zajmuje się projektowaniem, sterowaniem, eksploatacją i użytkowaniem różnego rodzaju wyrobów oraz procesów, a studenci kształceni są w myśl zajmowania w przyszłości różnego rodzaju stanowisk kierowniczych w przedsiębiorstwach. Praktyka pokazuje, że sama nazwa tego kierunku dzieli się na dwa bardzo ważne człony: inżynieria oraz zarządzanie. Zatem jeżeli zależy ci na rzetelnym wykształceniu ścisłym i chciałbyś jednocześnie mieć niezbędną wiedzę ekonomiczną, to ten kierunek studiów czeka właśnie na ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria zarządzania możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie w Warszawie dostrzegają, jak duży potencjał niosą ze sobą studia na kierunku inżynieria zarządzania. Dlatego też swoją przygodę z tym kierunkiem możesz rozpocząć na Politechnice Warszawskiej. To uczelnia z bardzo długą tradycją akademicką, która kształci wyłącznie najlepszych specjalistów, więc jeśli wybierzesz tę uczelnię, możesz mieć pewność, że swoją wiedzę będziesz poszerzać pod okiem najlepszych specjalistów. Czeka cię wiele pasjonujących intelektualnie chwil, które w przyszłości będziesz mógł wykorzystać podczas zawodowych aktywności.

Studenci w trakcie całego toku kształcenia będą poznawać wiele interdyscyplinarnych zagadnień z zakresu projektowania, informatyki i ekonomii. To podstawowe filary nauki na tym kierunku. Wiedza techniczna stanowi bardzo ważny człon, jednak podparta jest ona istotnymi zagadnieniami z zakresu ekonomii i zarządzania. Osoby, kształcące się na kierunku inżynieria zarządzania będą doskonałymi specjalistami od spraw projektowania i zarządzania produkcją. To dwa komplementarne aspekty, które dziś są wyjątkowo cenione przez pracodawców.

 

4. Praca po studiach

Ukończenie studiów na kierunku inżynieria zarządzania sprawia, że praktycznie w ogóle nie trzeba się martwić o swoje przyszłe zatrudnienie. Dodatkowo posiadanie dyplomu warszawskiej uczelni technicznej ma dodatkowo wyjątkowo prestiżowy charakter. Interdyscyplinarny charakter wykształcenia sprawia, że studenci inżynierii zarządzania doskonale odnajdą się w każdym sektorze gospodarczym, który swoje istnienie opiera na przedsiębiorstwach przemysłowych.

Specjaliści do spraw inżynierii zarządzania mogą zajmować w przedsiębiorstwach stanowiska kierownicze średniego i wysokiego szczebla związane właśnie z zarządzaniem i rozplanowaniem wszelkiego rodzaju procesów produkcyjnych. Absolwenci tego kierunku wiedzą nie tylko jak powinien taki proces wyglądać, lecz dodatkowo potrafią zadbać o jego ekonomiczne aspekty. To czyni ich jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych na współczesnym i wymagającym rynku pracy.

Inżynieria zarządzania, z racji tego, że ma interdyscyplinarny charakter, ma bardzo rozbudowany program kształcenia. Przebiega on dwutorowo. Z jednej strony pasjonaci przedmiotów ścisłych będą zgłębiać ich tajniki. W siatce programowej znalazły się bowiem przedmioty takie jakie:

 • podstawy projektowania inżynierskiego;
 • towaroznawstwo i materiałoznawstwo;
 • laboratorium inżynierskie;
 • rachunkowość finansowa itd.

 

Bardzo ciekawie wygląda też część kształcenia, która poświęcona jest aspektom zarządzania. Kierunki studiów takie jak inżynieria zarządzania muszą mieć bardzo przemyślany program dydaktyczny, by wiedza absolwentów była jednocześnie rozległa, a z drugiej strony uporządkowana. Osoby, które wybiorą te studia w Warszawie, zgłębią między innymi tajniki:

 • marketingu i badań marketingowych;
 • zarządzania kapitałem ludzkim;
 • zarządzania jakością oraz projektami;
 • czy ekonomii, a nawet komunikacji społecznej.

 

Jeżeli wybierzesz studia inżynierskie na kierunku inżynieria zarządzania musisz wykazywać wszechstronne zainteresowania, które pomogą ci aktywnie oraz twórczo wykorzystać propozycje dydaktyczne przygotowane przez uczelnie w Warszawie. Będziesz mieć także do wyboru interesujące specjalizacje, które usystematyzują twoją wiedzę oraz umiejętności. Znajdą się wśród nich przykładowo: przedsiębiorczość technologiczna oraz inżynieria cyfrowa.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria zarządzania w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Warszawie takie jak inżynieria zarządzania dzielą się na dwa uzupełniające się cykle dydaktyczne. Pasjonaci przedmiotów ścisłych swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczynają bowiem od studiów pierwszego stopnia. W przypadku politechnik trwają one siedem semestrów, czyli trzy i pół roku intensywnego kształcenia. W trakcie tego czasu studenci otrzymują niezbędny warsztat do wykonywania zawodu oraz przystępują do obrony pracy inżynierskiej.

Osoby, które chciałby kształcić się dalej, otrzymują taką możliwość na studiach magisterskich. To czas poszerzania swojej wiedzy o nowe, często uzupełniające zjawiska. Studia magisterskie na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie trwają z kolei półtora roku, czyli trzy semestry. Zakończenie nauki na tym stopniu wiąże się z przystąpieniem do obrony pracy dyplomowej i otrzymaniem tytułu magistra – on z kolei otwiera wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

Inżynieria zarządzania w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 2 lata magister inżynier
Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Nie od dziś wiadomo, że uczelnie w Warszawie kształcą najlepszych absolwentów, którzy odnoszą ogromne sukcesy zawodowe. Dodatkowo aktualny rynek pracy zdominowany jest przez poszukiwania specjalistów, którzy będą mogli poszczyć się interdyscyplinarnymi umiejętnościami. Te tendencje sprawiają, że studia na kierunku inżynieria zarządzania stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Po ich ukończeniu jesteś przygotowany do tego, by obejmować stanowiska kierownicze wyższego i średniego szczebla w różnych przedsiębiorstwach. Czeka na ciebie praca w wielu gałęziach przemysłu, gdzie będziesz mógł zarządzać nie tylko procesem produkcyjnym (dzięki doskonałej znajomości jego specyfiki), lecz także personelem. Zatrudnienie znajdziesz zatem przykładowo w przemyśle:

 • metalurgicznym;
 • rolniczym;
 • chemicznym;
 • spożywczym;
 • kosmetycznym;
 • motoryzacyjnym itd.

Wybór twojej indywidualnej ścieżki kariery zależeć będzie przede wszystkim od twoich zainteresowań i wizji na dalszy rozwój zawodowy. Warto także podkreślić, że uczelnie w Warszawie dbają o to, by wykształcenie studentów miało międzynarodowy charakter, co w przyszłości pozwoli na znalezienie pracy zgodnej z wykształceniem także poza granicami Polski.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Inżynieria zarządzania?

Po ukończeniu studiów na kierunku Inżynieria zarządzania jako na absolwenta czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych. Większość studentów decyduje się na szukanie zatrudnienia w różnych dziedzinach przemysłu, korporacjach, a część także postanawia pracować na własny rachunek i otwiera własną działalność gospodarczą. Jednak część absolwentów decyduje się również na pozostanie na uczelni i kontynuowanie nauki na studiach kolejnego stopnia oraz na pracę naukową. Mimo to do najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów Inżynierii zarządzania możemy zaliczyć m.in. specjalistę do spraw inżynierii zarządzania, a także managera produktu. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?  

 

Specjalista do spraw inżynierii zarządzania

Absolwenci Inżynierii zarządzania po ukończeniu studiów mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako specjaliści do spraw inżynierii zarządzania. Czym się zajmują? Odpowiadają oni m.in. za nadzorowanie i kontrolę działań na całej linii produkcyjnej, a także w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją. Specjalista do spraw inżynierii zarządzania zajmuje się również ulepszaniem wszelkich procesów na produkcji, a także prowadzeniem dokumentacji. Mediana zarobków specjalisty do spraw inżynierii zarządzania wynosi około 6620 zł brutto miesięcznie.

 

Manager produktu

Po ukończeniu studiów na kierunku Inżynieria zarządzania absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie również jako managerowie produktu. Czym się zajmują? Manager produktu odpowiada m.in. za opracowywanie planu rozwoju firmy, a także jej produktów oraz ustala plan pracy, który jest powiązany z rozwojem i produktem firmy. Manager produktu może również zajmować się śledzeniem, jak wygląda sytuacja rynkowa i czy jest to właściwy moment na wdrożenie danego produktu, czy może należy go jeszcze ulepszyć. Mediana zarobków managera produktu wynosi około 6990 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (październik 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

 

Gdzie studiować na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Kierunek inżynieria zarządzania - uczelnie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria zarządzania:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Zarządzania PW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria zarządzania w Warszawie?

Inżynieria zarządzania to innowacyjny i rozległy kierunek studiów, który w przyszłości może okazać się gwarantem stabilnej pracy. Warto jednak uświadomić sobie odpowiednio wcześnie, że nie jest to też profil kształcenia odpowiedni dla każdego absolwenta szkoły średniej. Musisz wykazywać się dużą determinacją oraz systematycznością, a w kręgu twoich zainteresowań powinny znaleźć się zarówno nowinki technologiczne, jak i aspekty związane z zarządzaniem. Zastanów się, czy jesteś na to gotowy i odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie stanowi dla ciebie problemu?
 • Czy lubisz zarządzać grupą?
 • Czy odnajdujesz się w roli leadera?
 • Czy interesują cię nowinki ze świata nauki i techniki?

Jeśli nie masz problemu z twierdzącymi odpowiedziami, to znaczy, że śmiało możesz rozpocząć studia w Warszawie na kierunku inżynieria zarządzania. Zanim to się stanie musisz jednak przejść przez wymagającą procedurę rekrutacyjną.

Przedmioty, z których powinieneś przygotować się jak najlepiej, to: matematyka, chemia, fizyka, informatyka, czy nawet język obcy nowożytni (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni). Zastanów się, które z nich są dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, że wybrane przez siebie przedmioty musisz zdawać na poziomie rozszerzonym, by twoja kandydatura miała dużą moc przebicia.

Lubisz poszerzać swoją wiedzę i nie ograniczasz jej do niezbędnego minimum? Jeżeli tak, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to na listach osób przyjętych na studia znajdziesz się poza kolejnością. To propozycja zadedykowana tylko dla najbitniejszych osób, ale korzyści z niej płynące są nie do opisania. W przypadku studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji rozważ:

 • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną, Chemiczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej i Wynalazczości itd.

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich opłat rekrutacyjnych! To bardzo ważny etap rekrutacji i jeżeli go zaniedbasz, to możesz w ogóle mieć problem z dostaniem się na studia. Jeżeli już zostaniesz przyjęty, zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności. Na ogół są to skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - ważne informacje

inżynieria zarządzania studia

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie?

Studia zarządzanie na kierunku inżynieria zarządzania to bez wątpienia jedna z najbardziej innowacyjnych propozycji kształcenia na polskim rynku akademickim.

Marta, studentka inżynierii zarządzania, przekonuje:

Od zawsze zależało mi na tym, by wybrać studia, które dadzą mi bardzo konkretne wykształcenie. Dzięki nauce na tym kierunku wiem, że wiedzę zdobywam dwutorowo i będę mogła ją wykorzystać w zależności od własnych chęci i zainteresowań. To buduje moje poczucie niezależności, a to dla mnie bardzo ważny aspekt. Jednocześnie wiem, że zdobywam unikatową wiedzę i umiejętności.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Warszawa studia i stopnia

Inżynieria zarządzania Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Warszawa studia stacjonarne

Inżynieria zarządzania Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria zarządzania w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia