Automatyka i robotyka stosowana - Warszawa

Automatyka i robotyka stosowana - Warszawa

Automatyka i robotyka stosowana - Warszawa

Studia w Warszawie

automatyka i robotyka stosowana

Odkryj kierunek automatyka i robotyka stosowana w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Automatyka i robotyka stosowana studia Warszawa 2023| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyka i robotyka stosowana w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieria lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 10 lipca 2023 r. | Automatyka i robotyka stosowana Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie automatykę i robotykę stosowaną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Elektryczny PW).
 

Opis kierunku

Automatyka i robotyka stosowana to studia stworzone z myślą o kształceniu przyszłych kadr inżynierów. Studenci otrzymują rozległą wiedzę teoretyczną z najważniejszych dyscyplin ścisłych – matematyki, fizyki czy informatyki, a także uczą się ich praktycznego wykorzystywania. Uczą się programowania, projektowania obwodów elektrycznych czy też konstruowania rozległych układów automatycznych.

 

Praca po studiach

Automatyka i robotyka stosowana to studia, które pozwalają na dynamiczny rozwój zawodowy. Ich absolwenci mogą ubiegać się o zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłowych działających przykładowo w sektorze motoryzacyjnym, firmach zajmujących się projektowaniem urządzeń AGD i RTV czy ośrodkach badawczo-rozwojowych.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka stosowana - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek AUTOMATYKA I ROBOTYKA STOSOWANA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Automatyka i robotyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka stosowana

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka stosowana?

Nikogo nie powinno zadziwiać, że osoby, które myślą poważnie o rozpoczęciu kształcenia na studiach na kierunku automatyka i robotyka stosowana powinny przygotowywać się do bardzo intensywnie do procedury rekrutacyjnej.

Uwzględniane są w niej przede wszystkim przedmioty ścisłe, wśród których znajdą się matematyka, fizyka, czy nawet informatyka. Dodatkowo połóż również nacisk na intensywną naukę dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka stosowana w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA STOSOWANA?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że to kierunki politechniczne i inżynieryjne cieszą się największą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Te dziedziny naukowe przynoszą bowiem najlepsze perspektywy w świecie, który nieustanie odwołuje się do ideałów miasta, masy i maszyny. Fascynacja technologiami i możliwościami ich wykorzystania trwa nieprzerwanie od dziesięcioleci, a dziś nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić, że istniały czasy bez chociażby powszechnego dostępu do automatycznych foteli dentystycznych.

Studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana będą zatem idealnym wyborem dla osób, które przede wszystkim świetnie poruszają się w gąszczu zagadnień ścisłych. Ten profil kształcenia przeznaczony jest dla pasjonatów nauk takich jak matematyka, czy fizyka. Oprócz tego kierunki studiów takie jak automatyka i robotyka zadedykowane są dla studentów o duszach odkrywców, których niezmiernie fascynuje świat najnowszych osiągnięć technologicznych. Jeśli odnajdujesz siebie w tej sylwetce, to możesz mieć pewność, że studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak automatyka i robotyka stosowana mają bardzo specjalistyczny wymiar. Oznacza to, że nie znajdują się one w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Studia w Warszawie na tym kierunku możesz rozpocząć przykładowo wyłącznie na Politechnice Warszawskiej. Pamiętaj, że jest to uczelnia z bardzo długą tradycją akademicką, a nad twoim wykształceniem czuwać będą najlepsi specjaliści. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeanalizuj dokładnie ofertę, która została przygotowana przez ten ośrodek akademicki. Twoja dobra orientacja sprawi, że nic nie powinno być dla ciebie zaskoczeniem w przyszłości.

Zapewne zastanawiasz się, jak może wyglądać program studiów na kierunku takich automatyka i robotyka. Nie powinno być dla ciebie zaskoczeniem to, że dominują w nim przedmioty związane z dyscyplinami ścisłymi. Na początku zgłębiać więc będziesz przedmioty, które czerpią z dwóch najpotężniejszych dyscyplin ścisłych – matematyki oraz fizyki. W siatce programowej znajdą się również przedmioty takie jak:

  • mechanika techniczna
  • podstawy konstrukcji maszyn
  • podstawy automatyzacji mechatroniki

 

Te przykłady pokazują, że studia na kierunku automatyka i robotyka zarezerwowane są dla prawdziwych umysłów ścisłych.

Ile trwają studia na kierunku automatyka i robotyka stosowana w Warszawie?

Studia na kierunku Automatyka i robotyka stosowana w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Automatyka i robotyka stosowana w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA STOSOWANA?

Studia inżynierskie cieszą się od wielu lat tak żywym zainteresowaniem właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Pokazują to statystyki, które nieustannie publikowane są przed uczelnie techniczne i politechniki – tytuł inżyniera znacząco poprawia szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Uczelnie w Warszawie starają się przygotowywać zatem taką propozycję dydaktyczną, która będzie swoistą odpowiedzią na te niegasnące potrzeby rynku pracy. W praktyce oznacza to, że absolwenci studiów na kierunku automatyka i robotyka stosowana mogą bardzo dynamicznie rozwinąć karierę.

Na inżynierów z tego zakresu czeka praca w różnego rodzaju:

  • przedsiębiorstwach produkcyjnych
  • biurach projektowych
  • instytucjach badawczych

 

Gdzie zajmować się będziesz projektowaniem, budowaniem i programowaniem maszyn, ich elementów lub całych zespołów. Będziesz mógł podejmować aktywną współpracę z innymi reprezentantami dziedzin ścisłych, dzięki czemu powstanie nowych zdobyczy techniki przebiegać będzie w sposób ciągły i zbilansowany.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka stosowana w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i robotyka stosowana w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek automatyka i robotyka stosowana:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektryczny PW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka stosowana w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka stosowana Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka stosowana w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku automatyka i robotyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia