Biotechnologia - Poznań

Studia w Poznaniu 

biotechnologia 

Odkryj biotechnologię  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Biotechnologia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku biotechnologia w Poznaniu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć trybie stacjonarnym

Studia na kierunku biotechnologia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu biotechnologię możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Biologii UAM) oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UP).

 

Biotechnologia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10 tys. kandydatów (o 40 więcej niż rok wcześniej).

Wśród poznańskich uczelni publicznych biotechnologia znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (ponad 300 zgłoszeń - 4 osoby na miejsce).

 

czytaj dalej wszystko o Biotechnologia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BIOTECHNOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek biotechnologia w Poznaniu?

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na kierunek biotechnologia w Poznaniu, koniecznie musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które zdecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejsze jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

W przypadku studiów magisterskich konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu naukowym. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biotechnologia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Biologia to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem organizmów żywych i sposobu ich funkcjonowania w środowisku. Jej osiągnięcia znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży medycznej, spożywczej czy farmaceutycznej. Praktycznym wykorzystywaniem procesów biologicznych zajmuje się biotechnologia. Dyscyplina ta może poszczycić się długą historią, a współcześnie zyskuje coraz większą popularność i renomę. Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek biotechnologia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia biologiczne i przyrodnicze będą osoby, które interesują się naukami ścisłymi, biologicznymi, technicznymi oraz przyrodniczymi i chciałyby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru. Jeżeli dodatkowo masz analityczny umysł i chciałbyś wykorzystać to w pracy nad rożnego rodzaju eksperymentami i badaniami naukowymi to studia na kierunku biotechnologia powinny być twoim wyborem.

 

 

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku biotechnologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biotechnologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Duża popularność studiów biologicznych i przyrodniczych sprawia, że uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek biotechnologia możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program studiów na kierunku biotechnologia został w pełni dostosowany do realiów współczesnego świata oraz potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Oznacza to, że studenci mają szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia o tematyce związanej z naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi, przyrodniczymi oraz technicznymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie. W ofercie kształcenia przewidziano między innymi takie przedmioty, jak:

 • biochemia
 • genetyka
 • bioinformatyka
 • inżynieria białek
 • budowa i fizjologia białek
 • wiele innych

 

Ponadto, w planie zajęć znajdą się także warsztaty praktyczne na których będziesz mógł korzystać z nowoczesnych narzędzi badawczych.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci biotechnologii, ze względu na dużą popularność tej dyscypliny, mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do podjęcia pracy we wszystkich miejscach, w których wymagana jest wiedza z obszaru nauk biologicznych, przyrodniczych i ścisłych. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik branży:

 • farmaceutycznej
 • medycznej 
 • spożywczej

 

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi laboratoriami badawczymi i diagnostycznymi, gdzie wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach i formach podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska i przyrody. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Co więcej, możesz zdecydować się na działalność naukową i wykorzystać swoje kompetencje podczas pracy w wydawnictwach naukowych, redakcjach czasopism czy innych mediach.

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek biotechnologia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek biotechnologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UP w Poznaniu) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Biologii UAM) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biotechnologia w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Poznań studia i stopnia

Biotechnologia Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Poznań studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie