Biotechnologia - Poznań

Biotechnologia - Poznań

Biotechnologia - Poznań

Studia w Poznaniu 

biotechnologia 

Odkryj biotechnologię  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Biotechnologia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Biologia to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem organizmów żywych i sposobu ich funkcjonowania w środowisku. Jej osiągnięcia znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży medycznej, spożywczej czy farmaceutycznej. Praktycznym wykorzystywaniem procesów biologicznych zajmuje się biotechnologia. Dyscyplina ta może poszczycić się długą historią, a współcześnie zyskuje coraz większą popularność i renomę. Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek biotechnologia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia biologiczne i przyrodnicze będą osoby, które interesują się naukami ścisłymi, biologicznymi, technicznymi oraz przyrodniczymi i chciałyby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru. Jeżeli dodatkowo masz analityczny umysł i chciałbyś wykorzystać to w pracy nad rożnego rodzaju eksperymentami i badaniami naukowymi to studia na kierunku biotechnologia powinny być twoim wyborem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK BIOTECHNOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek biotechnologia w Poznaniu?

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na kierunek biotechnologia w Poznaniu, koniecznie musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które zdecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejsze jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, matematyka lub fizyka.

W przypadku studiów magisterskich konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu naukowym. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 21.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W POZNANIU

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

 

Program studiów i przedmioty

Duża popularność studiów biologicznych i przyrodniczych sprawia, że uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek biotechnologia możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program studiów na kierunku biotechnologia został w pełni dostosowany do realiów współczesnego świata oraz potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Oznacza to, że studenci mają szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia o tematyce związanej z naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi, przyrodniczymi oraz technicznymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie. W ofercie kształcenia przewidziano między innymi takie przedmioty, jak:

  • biochemia
  • genetyka
  • bioinformatyka
  • inżynieria białek
  • budowa i fizjologia białek
  • wiele innych

 

Ponadto, w planie zajęć znajdą się także warsztaty praktyczne na których będziesz mógł korzystać z nowoczesnych narzędzi badawczych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

BIOTECHNOLOGIA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci biotechnologii, ze względu na dużą popularność tej dyscypliny, mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do podjęcia pracy we wszystkich miejscach, w których wymagana jest wiedza z obszaru nauk biologicznych, przyrodniczych i ścisłych. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik branży:

  • farmaceutycznej
  • medycznej 
  • spożywczej

 

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi laboratoriami badawczymi i diagnostycznymi, gdzie wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach i formach podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska i przyrody. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Co więcej, możesz zdecydować się na działalność naukową i wykorzystać swoje kompetencje podczas pracy w wydawnictwach naukowych, redakcjach czasopism czy innych mediach.

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)