Studia biologiczne i przyrodnicze Poznań

Studia biologiczne i przyrodnicze Poznań

Studia biologiczne i przyrodnicze Poznań

Największy wybór studiów

biologicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne i przyrodnicze Poznań | woj. wielkopolskie

Studia biologiczne to studia o życiu - o tym, w jaki sposób organizmy żywe są zorganizowane i dzięki jakim mechanizmom żyją tyle lat. To nauka pełna odkryć, nauka nie zatrzymująca się ani na chwilę, bo choć biolodzy zajmują się opisywaniem pewnych prawidłowości i cech wspólnych wszystkich organizmów, to na ich drodze najczęściej pojawiają się wyjątki - interesujące przypadki badawcze, obok których nie można przejść obojętnym! Z biologią jest jak z medycyną - niby grypa jest takim i takim zaburzeniem, leczy się ją w danym sposób, objawia się opisanymi zjawiskami, a i tak każdy z nas inaczej przechodzi tego rodzaju infekcje i inne środki nań działają. Biolodzy muszą więc całe życie trenować spostrzegawczość i otwartość na nowości i zaburzenia schematów.

Biologia jest kierunkiem studiów dla miłośników najdrobniejszych organizmów, komórek, tkanek, jak i ogólnie - przyrody. Studia przyrodnicze to gratka dla osób miłujących naturę. Studia biologiczne i przyrodnicze to przygoda z wiedzą o istnieniu i bycie i stałe trenowanie umiejętności kognitywnych, takich jak: analizowanie, interpretowanie, rozumienia, synteza oraz ćwiczenie kompetencji społecznych. Biolodzy pracują zespołowo! W Poznaniu możecie realizować kierunki biologiczne i przyrodnicze w określonych specjalnościach.

Poznacie na nich najróżniejszego rodzaju procesy zachodzące w przyrodzie, nauczycie się jak je interpretować i opisywać, a także dowiecie się, dlaczego jest to tak ważne. Dzięki tego rodzaju studiom zdobędzie możliwość ubiegania się o pracę w zakładach badawczych, jak i na przykład w przemyśle kosmetycznym czy farmaceutycznym. Sprawdźcie jaką dokładnie ofertę, przygotowały dla Was poznańskie uczelnie wyższe!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W POZNANIU

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze w Poznaniu

Nie powinno Was zdziwić, jak napiszemy, że na studia biologiczne i przyrodnicze obowiązuje konkurs świadectw i aby dostać się na listę szczęśliwych studentów, powinniście zdać bardzo dobrze maturę z biologii, chemii i matematyki. Studia biologiczne i przyrodnicze to studia ścisłe, wymagające konkretnej, twardej wiedzy, jaką będziecie mogli wykorzystać podczas licznych projektów badawczych realizowanych na studiach. Dlatego komisje rekrutacyjne nie znajdą dla Was litości, jeśli nie zdacie porządnie matury z wymaganych przezeń przedmiotów!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych

Co tak właściwie robią biolodzy? Przede wszystkim wykonują tak zwaną krecią robotę, po cichu, bez większego ambarasu, pracują w laboratoriach i badają, opracowują nowe koncepcje, przepisy i tym podobne. Biolodzy rzadko kiedy wychodzą w przestrzeń, by badać jakieś zjawiska poza laboratorium, prędzej jest to zadanie dla przyrodników. To praca dla osób cierpliwych i skoncentrowanych. Główne miejsca zatrudnienia znajdują się w przemyśle farmaceutycznym (tworzenie nowych formuł leków, przeprowadzanie testów, doskonalenie), jak i żywieniowym - badanie, analiza i doskonalenie produktów żywieniowych oraz przemyśle kosmetycznym - biolodzy opracowują nowe kosmetyki, badają opracowane już formuły oraz testują kosmetyki przed ich wprowadzeniem do obrotu.

Po studiach biologicznych i przyrodniczych w specjalizacjach nauczycielskich możecie ubiegać się o zatrudnienie w szkole. Biologów potrzebują również liczne instytucja i zakłady rolnicze, jak i weterynaryjne. W tego typu placówkach, jako absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych, możecie spełniać się w swej roli, prowadząc naprawdę ciekawe, jak i przydatne badania. Zawód biologa, jak i przyrodnika, ma ściśle praktyczny wymiar. Wszelkie dyscypliny biologiczne i przyrodnicze mają pomóc nam lepiej wykorzystywać zasoby naturalne, dobroć ziemi, zwierząt i porządku świata. Biolodzy i przyrodnicy pracują w celu ulepszania i doskonalenia życia ludzkiego - to oni definiują nowe wirusy, bakterie, grzyby, przeciw którym opracowują preparaty. Wszystko po to, by wzmocnić człowieka w świecie.

23 Uczelnie w Poznaniu

 

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

Oczywiście na przód wszystkich uczelni wyższych w Poznaniu wysuwa się w tym przypadku Uniwersytet Przyrodniczy, na którym to możecie podjąć studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach na kierunku:

 • biologia stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • ekoenergetyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • medycyna roślin - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • ogrodnictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • neurobiologia - studia II stopnia, stacjonarne, interdyscyplinarne
 • ochrona przyrody - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • agroturystyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na studia na kierunkach:

 • biologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne oraz biologia - nauczanie przyrody (profil praktyczny studiów) oraz biologia - nauczanie biologii
 • bioinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • biofizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, również studia w języku angielskim
 • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, również w języku angielskim

Na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu możecie podjąć studia neurobiologii - studia II stopnia. Studia te są współprowadzone z Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i mają na celu zapoznanie studentów z wiedzą o układzie nerwowym i wszelkiej jego aktywności. To wiedza niezwykle przydatna dla fizjoterapeutów, sportowców, biologów, jak i nauczycieli wychowania fizycznego.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)