Elektronika - Kraków

Studia w Krakowie

elektronika

Odkryj kierunek elektronika w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Elektronika - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Elektronika w Krakowie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku elektronika w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Krakowie elektronikę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH).
 

Opis kierunku

Studia gwarantują zdobycie wiedzy m.in. z zakresu matematyki, elektrotechniki, czy fizyki. Dla absolwentów kierunku programowanie, czy obsługa systemów operacyjnych, nie powinny stanowić żadnego problemu. Studenci przygotowani są do przyszłej pracy z systemami cyfrowymi, analogowymi układami elektronicznymi, cyfrowym przetwarzaniem sygnałów, czy automatyką przemysłową.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły kierunek, mogą spróbować swoich sił w przedsiębiorstwach, zajmujących się produkcją, projektowaniem, czy eksploatacją systemów elektronicznych. Absolwenci sprawdzą się również w branży inteligentnych budynków i systemów zabezpieczeń, czy jednostkach naukowych i badawczych.

czytaj dalej wszystko o Elektronika - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ELEKTRONIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Elektronika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektronika w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie różnią się odgórnie ustalonym regulaminem, jednak przynajmniej jeden fakt pozostaje stały – podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym wiąże się z opłatami, na które warto być przygotowanym przed rozpoczęciem kształcenia.

Jak już wiesz, Elektronikę możesz podjąć zarówno stacjonarnie, jak i zaocznie. Jeśli zechcesz kształcić się weekendowo, odwiedź stronę internetową wybranej placówki edukacyjnej, aby poznać szczegóły dotyczące opłat za czesne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektronika w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA?

Powstanie niektórych kierunków studiów było dobrze uzasadnione i umotywowane okolicznościami, mającymi miejsce na rynku pracy. Nasza gospodarka ciągle się rozwija. Co za tym idzie, zostaje systematycznie unowocześniana poprzez zastosowanie coraz to nowych rozwiązań technicznych. Elektronika powstała w celu wykształcenia grona kompetentnych specjalistów, którzy będą w stanie podjąć się pełnienia roli, związanych z szerokim przemysłem elektronicznym. Aby dostać się na ten kierunek, zadbaj o uzyskanie wysokich wyników z matematyki, fizyki, informatyki oraz języka angielskiego, gdyż w większości przypadków właśnie te przedmioty mają kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji.

Elektronikę możesz podjąć stacjonarnie oraz zaocznie, dzięki czemu zadbasz o komfort organizacji swojego czasu, który przeznaczysz na zdobycie wykształcenia kierunkowego.

Studia inżynierskie oferują zazwyczaj wszechstronne, interdyscyplinarne wykształcenia, które gwarantuje absolwentom znalezienie bardzo korzystnych ofert dotyczących zatrudnienia na arenie międzynarodowej. Między innymi dlatego ten rodzaj edukacji jest wybierany przez wielu kandydatów. Jednak nie każdy z nich dysponuje predyspozycjami o charakterze pokrywającym się z tematyką kształcenia. Jeżeli chciałbyś podjąć Elektronikę w Krakowie, upewnij się, czy twoje umiejętności matematyczne, fizyczne oraz informatyczne są wystarczające do osiągnięcia wysokiego wyniku maturalnego. Ponadto warto, abyś interesował się nowinkami technicznymi i chciał w przyszłości przyczynić się do rozwoju technologicznego świata.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku elektronika w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Niektóre kierunki studiów w Krakowie noszą miano interdyscyplinarnych. W praktyce oznacza to, że studenci zdobywają wszechstronną, dobrze ugruntowaną wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Podobnie jest z Elektroniką – jeśli zdecydujesz się na podjęcie tego kierunku, będziesz zdobywał wiedzę:

 • matematyczną
 • fizyczną
 • informatyczną
 • z pogranicza takich nauk, jak robotyka, czy automatyka

 

Dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie pracować z układami elektronicznymi pod napięciem, zgłębisz umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną w zakresie planowania, projektowania i budowania sieci energetycznych i elektrowni, a także wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne, aby efektywnie pracować w zespołach.

Ile trwają studia na kierunku elektronika w Krakowie?

Studia na kierunku Elektronika w Krakowie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Elektronika w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA?

Studia w Krakowie na kierunku Elektronika kształcą jedynie najlepszych. A najlepsi zawsze odnajdują dobrze płatne miejsce pracy lub decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu Elektroniki, będziesz mógł rozważyć podjęcie pracy w:

 • biurach projektowych
 • instytucjach naukowo-badawczych
 • przedsiębiorstwach zajmujących się montażem linii energetycznych i budową elektrowni

 

A także rozważysz rozpoczęcie własnej działalności o dowolnie wybranej specyfice, zgodnej ze swoim wykształceniem.

Gdzie studiować na kierunku elektronika w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektronika w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek elektronika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Elektronika w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektronika Kraków studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektronika Kraków studia stacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Studia na Wydziale Mechanicznym 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka