Filologia germańska - Lublin

Filologia germańska - Lublin

Filologia germańska - Lublin

Studia w Lublinie

filologia germańska

Odkryj kierunek filologia germańska w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

17.05.2022

Filologia germańska studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Filologia germańska w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku filologia germańska w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia germańska - Lublin

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia germańska najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język niemiecki

 

Żeby dostać się na dowolne studia filologiczne, zwykle należy udowodnić swoje szerokie uzdolnienia i predyspozycje, związane z przedmiotami humanistycznymi i społecznymi. Właśnie dlatego przedmiotem mającym szczególne znaczenie podczas rekrutacji na filologię germańską, jest najczęściej: język niemiecki.

Pamiętaj, aby zapoznać się z regulaminem wybranego kierunku poprzez odwiedzenie strony internetowej interesującej cię uczelni. W ten sposób zyskasz pragmatyczną wiedzę organizacyjną, dzięki której rozpoczniesz kształcenie z pełną świadomością.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Filologia germańska w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

 

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład filologia germańska, z pewnością nie jest adresowana do każdego świeżo upieczonego absolwenta szkoły średniej. Dla lepszego zobrazowania sobie powagi sytuacji, spróbuj wyobrazić sobie osobę z umysłem ścisłym, która podejmuje dowolną filologię i nie czerpie z edukacji ani grama korzyści. Zatem jeżeli myślisz o rozpoczęciu filologii germańskiej w Lublinie, zastanów się, czy:

 • Interesuje cię nie tylko zdobywanie kompetencji językowych, ale również poznanie kultury i literatury państw niemieckojęzycznych,
 • jesteś urodzonym humanistą, który chce nieustannie wzbogacać swoje kompetencje społeczne,
 • kultura naszych zachodnich sąsiadów wydaje ci się niezwykle interesująca,
 • nigdy nie miałeś problemów z przyswajaniem wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

W przypadku udzielenia twierdzącej odpowiedzi przynajmniej na trzy z powyższych pytań, powinieneś zyskać pewność, że filologia germańska to kierunek doskonały dla ciebie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Lublinie starają się stworzyć takie propozycje edukacyjne, których specyfika będzie w stanie odpowiedzieć na zainteresowania przyszłych kandydatów na studia oraz zapotrzebowanie obecnego rynku pracy. Zadajesz sobie pytanie, z jakimi zagadnieniami będziesz musiał się zmierzyć jako student filologii germańskiej w Lublinie? W trakcie edukacji zapoznasz się przede wszystkim z praktycznymi aspektami zgłębianego języka. Poznasz w sposób szczegółowy

 • jego gramatykę, fonetykę i fonologię
 • dowiesz się nieco o specjalistycznych zwrotach i słownictwie
 • zgłębisz podstawy słowotwórstwa

 

Ponadto będziesz miał okazję poznać zagadnienia teoretyczne, związane z niemiecką kulturą i literaturą. Zapoznasz się z historią Niemiec i innych państw niemieckojęzycznych, aby lepiej poznać właśnie te obszary. Kończąc filologię germańską zyskasz pewność wszechstronnego wykształcenia kierunkowego.

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Lublinie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Podejmując studia w Lublinie na kierunku filologia germańska, gwarantujesz sobie na tyle szeroki wachlarz możliwości zawodowych, że z pewnością znajdziesz propozycję wprost idealną dla ciebie. Filolodzy germańscy mogą znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeniowych
 • szkołach językowych
 • placówkach oświatowych takich jak: przedszkola, szkoły podstawowe, średnie i uczelnie wyższe

 

Jeżeli ukończysz filologię germańską, będziesz mógł również pomyśleć o podjęciu pracy w jednostkach administracyjnych, międzynarodowych korporacjach zajmujących się nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji z klientem niemieckojęzycznym, a także wydawnictwach prasowych, mass-mediach, redakcjach oraz własnej działalności gospodarczej, opartej na realizacji własnych celów i postanowień. Jak sam widzisz, możliwości zawodowe po ukończeniu filologii germańskiej są na tyle szerokie, że każdy absolwent odnajdzie idealną propozycję dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku filologia germańska w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek filologia germańska w Lublinie?

Kierunki filologiczne w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia