Filologia germańska - Lublin

Filologia germańska - Lublin

Filologia germańska - Lublin

Studia w Lublinie

filologia germańska

Odkryj kierunek filologia germańska w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.07.2022

Filologia germańska studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Filologia germańska w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku filologia germańska w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia germańska - Lublin

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia germańska najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język niemiecki

 

Żeby dostać się na dowolne studia filologiczne, zwykle należy udowodnić swoje szerokie uzdolnienia i predyspozycje, związane z przedmiotami humanistycznymi i społecznymi. Właśnie dlatego przedmiotem mającym szczególne znaczenie podczas rekrutacji na filologię germańską, jest najczęściej: język niemiecki.

Pamiętaj, aby zapoznać się z regulaminem wybranego kierunku poprzez odwiedzenie strony internetowej interesującej cię uczelni. W ten sposób zyskasz pragmatyczną wiedzę organizacyjną, dzięki której rozpoczniesz kształcenie z pełną świadomością.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia germańska w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

 

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład filologia germańska, z pewnością nie jest adresowana do każdego świeżo upieczonego absolwenta szkoły średniej. Dla lepszego zobrazowania sobie powagi sytuacji, spróbuj wyobrazić sobie osobę z umysłem ścisłym, która podejmuje dowolną filologię i nie czerpie z edukacji ani grama korzyści. Zatem jeżeli myślisz o rozpoczęciu filologii germańskiej w Lublinie, zastanów się, czy:

 • Interesuje cię nie tylko zdobywanie kompetencji językowych, ale również poznanie kultury i literatury państw niemieckojęzycznych,
 • jesteś urodzonym humanistą, który chce nieustannie wzbogacać swoje kompetencje społeczne,
 • kultura naszych zachodnich sąsiadów wydaje ci się niezwykle interesująca,
 • nigdy nie miałeś problemów z przyswajaniem wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

W przypadku udzielenia twierdzącej odpowiedzi przynajmniej na trzy z powyższych pytań, powinieneś zyskać pewność, że filologia germańska to kierunek doskonały dla ciebie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Lublinie starają się stworzyć takie propozycje edukacyjne, których specyfika będzie w stanie odpowiedzieć na zainteresowania przyszłych kandydatów na studia oraz zapotrzebowanie obecnego rynku pracy. Zadajesz sobie pytanie, z jakimi zagadnieniami będziesz musiał się zmierzyć jako student filologii germańskiej w Lublinie? W trakcie edukacji zapoznasz się przede wszystkim z praktycznymi aspektami zgłębianego języka. Poznasz w sposób szczegółowy

 • jego gramatykę, fonetykę i fonologię
 • dowiesz się nieco o specjalistycznych zwrotach i słownictwie
 • zgłębisz podstawy słowotwórstwa

 

Ponadto będziesz miał okazję poznać zagadnienia teoretyczne, związane z niemiecką kulturą i literaturą. Zapoznasz się z historią Niemiec i innych państw niemieckojęzycznych, aby lepiej poznać właśnie te obszary. Kończąc filologię germańską zyskasz pewność wszechstronnego wykształcenia kierunkowego.

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Lublinie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Podejmując studia w Lublinie na kierunku filologia germańska, gwarantujesz sobie na tyle szeroki wachlarz możliwości zawodowych, że z pewnością znajdziesz propozycję wprost idealną dla ciebie. Filolodzy germańscy mogą znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeniowych
 • szkołach językowych
 • placówkach oświatowych takich jak: przedszkola, szkoły podstawowe, średnie i uczelnie wyższe

 

Jeżeli ukończysz filologię germańską, będziesz mógł również pomyśleć o podjęciu pracy w jednostkach administracyjnych, międzynarodowych korporacjach zajmujących się nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji z klientem niemieckojęzycznym, a także wydawnictwach prasowych, mass-mediach, redakcjach oraz własnej działalności gospodarczej, opartej na realizacji własnych celów i postanowień. Jak sam widzisz, możliwości zawodowe po ukończeniu filologii germańskiej są na tyle szerokie, że każdy absolwent odnajdzie idealną propozycję dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku filologia germańska w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek filologia germańska w Lublinie?

Kierunki filologiczne w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski