Kierunek lekarsko-dentystyczny - Wrocław

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Wrocław

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Wrocław

Studia we Wrocławiu

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

20.05.2023

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym we Wrocławiu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

We Wrocławiu kierunek lekarsko-dentystyczny możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny UMW).

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (stomatologia)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny we Wrocławiu?

Wymagania na studia medyczne we Wrocławiu są bardzo restrykcyjne. Kandydaci na kierunek lekarsko-dentystyczny muszą zadbać o najwyższe wyniki z biologii i chemii, a przedmioty te powinny być zdawane na poziomie rozszerzonym. Warto także pokusić się o dobre wyniki z egzaminów z matematyki i fizyki.

Oczywiście wszyscy chętni na studia muszą zdać także egzaminy obowiązkowe dla każdego maturzysty (z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego). Uczelnie we Wrocławiu biorą również pod uwagę wyniki uzyskane w olimpiadach przedmiotowych, które gwarantują zdobycie dodatkowych punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Medycyna ma wiele wymiarów i skupia się na leczeniu i upiększaniu różnych części naszego ciała. Wiliam Szekspir powiedział: „Nie było jeszcze filozofa, który by spokojnie znosił ból zębów”, dlatego też zawód stomatologa czy chirurga szczękowo-twarzowego jest tak ważny dla komfortu życia człowieka.

Studia medyczne wymają dużego zaangażowania. Musisz być przygotowany/a na nieustanne dokształcanie się i godziny spędzane w bibliotece, a także wielogodzinną praktykę w szpitalach i gabinetach stomatologicznych. W zawodzie lekarza czy stomatologa błędy redukuje się do minimum, a najlepiej ich unikać, dlatego tak ważne jest poważne podejście do sprawy. Jeśli masz predyspozycje manualne i poczucie walki o zdrowie i życie drugiego człowieka, wybierz kierunek lekarsko-dentystyczny we Wrocławiu.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym we Wrocławiu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek lekarsko-dentystyczny pozwala skupić się stricte na stomatologii bądź chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyce czy epidemiologii. Studia tego typu możesz realizować w najpopularniejszych uczelniach medycznych w Polsce. Wykaz uczelni we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie studia medyczne, znajdziesz poniżej. Możesz spodziewać się najlepszych specjalistów, którzy przekazują wiedzę w zakresie medycyny i stomatologii.

W siatce zajęć znajduje się szereg najważniejszych przedmiotów powiązanych z biologią, chemią czy po prostu anatomią i fizjologią człowieka. Studenci zdobywają wiedzę między innymi z: 

 • histologii
 • embriologii
 • fizjologii
 • patomorfologii
 • geriatrii
 • pediatrii

 

Zawód stomatologa i pokrewnych dziedzin związanych z uzębieniem wymaga poczucia estetyki i zdolności manualnych, które kształtowane są w trakcie zajęć praktycznych, laboratoryjnych i praktyk zawodowych.

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym we Wrocławiu?

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym we Wrocławiu trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat lekarz dentysta

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kierunek lekarsko-dentystyczny wspomagane są obowiązkową praktyką zawodową, która może przysłużyć się do znalezienia wymarzonego miejsca pracy, a przede wszystkim weryfikuje teoretyczną wiedzę w praktyce. Studenci uczęszczają na praktyki pielęgniarskie w szpitalu, a później w gabinetach stomatologicznych, w których asystują przy zabiegach stomatologicznych, natomiast po trzecim roku kształcenia sami wykonują drobniejsze z nich.

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego  mogą specjalizować się w stomatologii dziecięcej, stomatologii zachowawczej z endodoncją, w protetyce, periodontologii, chirurgii stomatologicznej, chirurgii twarzowo-szczękowej, ortodoncji, w zdrowiu publicznym. Zatrudniani są przede wszystkim w:

 • placówkach niepublicznych i publicznych 
 • instytutach badawczo-naukowych
 • instytucjach, które zajmują się propagowaniem edukacji prozdrowotnej

Ile zarabia się po Kierunku lekarsko- dentystycznym?

Zarobki po ukończeniu studiów na Kierunku lekarsko- dentystycznym to zagadnienie złożone, które można omówić na różne sposoby. Istotne jest podkreślenie, że wysokość zarobków uzależniona jest od kilku czynników, w tym między innymi doświadczenia oraz miejsca praktyki. Ponadto, stomatolog nie musi ograniczać się jedynie do pracy w gabinecie. Osoby zajmujące się tą dziedziną spotkamy również w instytutach naukowo- badawczych, czy też w ośrodkach akademickich. Ile wynoszą zarobki absolwentów Kierunku lekarsko- dentystycznego?

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarsko- dentystycznego w 2023 roku:

 • ortodonta – 6000 złotych
 • lekarz dentysta – 4000 złotych – 8000 złotych (w zależności od doświadczenia)
 • stomatolog – 4000 złotych – 10000 złotych (w zależności od doświadczenia)

 

Czy warto iść na Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kierunek lekarsko- dentystyczny uznawany jest za trudny, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż jest on wymagający już na etapie rekrutacji, bowiem na studia przyjmowane są osoby tylko z najwyższymi wynikami. Nauka na studiach jest długa i wymagająca, jednak otwiera szerokie perspektywy i szansę na realizację planów.

 

Gdzie warto studiować Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kandydaci na studia we Wrocławiu nie muszą obawiać się bólu głowy spowodowanego podejmowaniem decyzji o wyborze odpowiedniej uczelni. W stolicy Dolnego Śląska tylko jedna placówka oferuje kształcenie na tym kierunku.

Kierunek lekarsko- dentystyczny studia – uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Kierunku lekarsko- dentystycznego zdobywają wiedzę ogólnomedyczną oraz wiedzę specjalistyczną. Uczą się między innymi anatomii, biofizyki, farmakologii, histologii, patomorfologii, patofizjologii z naciskiem na działy stomatologiczne. W toku kształcenia realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • histologia z cytofizjologią
 • profilaktyka stomatologiczna
 • materiałoznawstwo i sprzęt stomatologiczny
 • biochemia z elementami chemii
 • fizjologia narządu żucia

 

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek lekarsko - dentystyczny we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Wrocław studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia