Podwójne zwycięstwo Collegium Humanum w Rzeszowie

Podwójne zwycięstwo Collegium Humanum w Rzeszowie

Studia Rzeszów - Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych

28.02.2022

Podwójne zwycięstwo Collegium Humanum w Rzeszowie

Collegium Humanum w Plebiscycie Edukacyjnym organizowanym przez Nowiny24 zajęło pierwsze miejsce w kategorii UCZELNIA ROKU 2021 w województwie podkarpackim. Doktor Małgorzata Dubis wygrała w kategorii Nauczyciel akademicki. Pani Dubis z Collegium Humanum jest naukowcem, pedagogiem, autorką wielu monografii, a także artykułów naukowych.

 

„Spełniaj pływackie marzenia”

Dominika Kulaga studentka psychologii z Klubu AZS Collegium Humanum w Rzeszowie 5 lutego 2022 roku brała udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Spełniaj pływackie marzenia”. Studentka w kategorii Senior wywalczyła 1 miejsce stylem klasycznym na dystansie 50 metrów, 1 miejsce stylem zmiennym na dystansie 100 metrów i 1 miejsce stylem grzbietowym na dystansie 100 metrów.

Dominika Kulaga jest Prezeską Klubu Uczelnianego AZS Collegium Humanum. Studentka jest członkinią kadry narodowej Młodzieżowców, złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu 2020. Kulaga podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2019 zdobyła brązowy medal. Studentka jest również wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski.

 

Studia w Collegium Humanum w Rzeszowie

Filia Collegium Humanum w Rzeszowie powstała w 2019 roku. Uczelnia wyższa od początku swojej działalności oferuje studiowanie na kierunku psychologia, a od roku akademickiego 2020/2021 w ofercie ma także kierunek pedagogika. Każdy kierunek posiada liczne specjalności, które słuchacze wybierają zgodnie z zainteresowaniami.

Sprawdź Collegium Humanum w Rzeszowie kierunki studiów

 

Kandydaci na studia w Collegium Humanum w Rzeszowie mają do wyboru dwa wyżej wymienione kierunki studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. W rankingu najpopularniejszych kierunków studiów na pierwszym miejscu znajduje się psychologia. W programie kształcenia znajdują się przedmioty takie jak: etyka zawodu psychologa, pierwsza pomoc, wprowadzenie do pedagogiki, psychologia procesów poznawczych, a także podstawy metodologii badań psychologicznych (zobacz więcej: psychologia w Rzeszowie).

Profesjonalna kadra wykładowców akademickich przygotowuje studentów w rzetelny sposób, łącząc niezbędną teorię z bogatą praktyką. Na rynku pracy z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na psychologów. Dla słuchaczy zostało przygotowane aż siedemnaście specjalności między innymi: psychoseksuologia, psychologia sądowo-penitencjarna oraz psychologia reklamy i mediów.

Pedagogika zajmuje drugie miejsce na liście popularnych kierunków. Studenci pedagogiki mają do wyboru czternaście specjalizacji, a wśród nich znajduje się między innymi: pedagogika turystyki i rekreacji, pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną, zarządzanie w usługach społecznych i edukacyjnych, a także resocjalizacja z socjoterapią. Dzięki licznym specjalnościom studenci mogą wybrać dziedzinę pedagogiki, którą są bardziej zainteresowani (zobacz więcej: pedagogika w Rzeszowie).

Program zajęć został stworzony skrupulatnie i zgodnie z obecnym zapotrzebowaniem rynku pracy. Studenci podczas zajęć teoretycznych i praktycznych zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie. Przedmioty prowadzone są przez wykwalifikowana kadrę wykładowców, którzy podążają za nowymi trendami naukowymi.

Komentarze (0)