Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.03.2024
Studia na kierunku technologia chemiczna na Politechnice Krakowskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku technologia chemiczna w PK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki na kierunku technologia chemiczna wymagane są następujące przedmioty maturalne: 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia II stopnia
Komisja Rekrutacyjna Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej (WKR WIiTCh) sporządza listę rankingową kandydatów w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacyjnego, wyliczoną na podstawie sumy średniej ważonej ocen z toku ukończonych studiów (bez uwzględnienia egzaminu dyplomowego).Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek technologia chemiczna - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Kandydaci na Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek technologia chemiczna musieli uzyskać co najmniej 66 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Technologia chemiczna główne przedmioty:
Politechnika Krakowska to oferta edukacyjna, na którą składa się ponad trzydzieści kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Technologia chemiczna, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, na którą składają się, między innymi, zagadnienia z obszaru zastosowań chemii analitycznej w analizie przemysłowej i środowiskowej, technologii pozyskiwania surowców kosmetycznych z naturalnych źródeł, technologii leków, czy przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych. Technologia chemiczna na Politechnice Krakowskiej to także rozwijanie kompetencji, wśród których wymienić należy umiejętność przekazywania społeczeństwu informacji o korzystnych jak i niekorzystnych aspektach działalności związanej z produkcją i stosowaniem związków chemicznych.
Lista przedmiotów do zaliczenia na Technologii chemicznej nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: chemia nieorganiczna, bezpieczeństwo techniczne, grafika inżynierska, podstawy technologii tworzy sztucznych, termodynamika chemiczna, fizykochemia polimerów, chemometria. Zdobytą wiedzą i rozwinięte umiejętności absolwenci Technologii chemicznej mogą wykorzystać w przemysłowych i środowiskowych laboratoriach analitycznych, jednostkach badawczych, laboratoriach kontroli jakości, firmach produkujących nowoczesne produkty kosmetyczne, zakładach przetwórstwa polimerów, firmach zajmujących się recyklingiem.
„Którą uczelnię wybrać?”- takie pytanie zadaje sobie niejeden kandydat na studia. Aby rozwiać wątpliwości, warto zadać inne pytanie: Jakie ma Politechnika Krakowska opinie? Paulina, studentka Technologii chemicznej mówi:
„Politechnika Krakowska to szczególna uczelnia. Zdobywamy tutaj nie tylko wiedzę, ale i poczucie, że nasza praca jest bardzo potrzebna i może wpływać na życie innych. To niezwykle ważne, by wiedzieć, że wkładany wysiłek ma odbicie w życiu codziennym innych ludzi.”
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
TECHNOLOGIA CHEMICZNA - ważne informacje
Absolwent Technologii chemicznej na Politechnice Krakowskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Technologia chemiczna na Politechnice Krakowskiej może znaleźć zatrudnienie w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Technologia chemiczna - wszystko co musisz wiedzieć
Politechnika Krakowska kierunki
Jakie są kierunki chemiczne w Krakowie
Studia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej