• PSYCHOLOGIA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Psychologia jako nauka stara się poznać i zrozumieć ludzkie motywacje, uczucia oraz emocje. Analizując zachowanie człowieka w różnych sytuacjach, stara się wykryć normy postępowania, wspólne dla wszystkich ludzi. Jest „nauką wielu paradygmatów”, czyli zbiorów pojęć i teorii podstawowych dla danej dyscypliny. Oznacza to tyle, że nie istnieje w psychologii ustalony wzorzec postępowania z pacjentem, a w podejściu do tego samego przypadku można dojść do zupełnie różnych wniosków – zależnie od wybranego modelu teoretycznego. Od wielu lat jest jednym z chętniej wybieranych kierunków w Polsce. Jej popularność wynika nie tylko z tego, że jest ciekawa – to w końcu nauka o nas samych – lecz także z możliwości, jakie później stwarza rynek pracy.

  Psychologia to dziedzina interdyscyplinarna. Korzysta z badań socjologów, antropologów, fizjologów czy biologów. Pięcioletnie, jednolite studia psychologiczne rozpoczynają się od modułu podstawowego, w ramach którego studenci poznają metodologię badań, diagnozę psychologiczną oraz psychometrię. Następnie program studiów skupia się na określonych specjalizacjach. Ze względu na różnorodność psychologii jako dziedziny wiedzy, perspektywy pracy po studiach zależą w dużym stopniu od wyboru konkretnej specjalizacji.

  Akademia Ignatianum w Krakowie w ramach studiów psychologicznych proponuje trzy specjalności:

  Wspomaganie rozwoju mieści się w nurcie stosowanej psychologii rozwojowej. Specjalność ta pogłębia znajomość procesu rozwoju człowieka oraz uczy wykorzystywać zdobytą wiedzę w pracy zawodowej.

  Psychokryminologia skupia się na zastosowaniu wiedzy psychologicznej w sądownictwie, organach ścigania i zakładach karnych. Przygotowuje do pracy psychologicznej z ofiarami przestępstw (w tym przestępstw na tle seksualnym), prowadzenia negocjacji w sytuacjach kryzysowych, a także do wsparcia psychologicznego pracowników służb mundurowych.

  Psychologia kliniczna stanowi przygotowanie do zawodu terapeuty. Omawia problemy i nieprawidłowości w funkcjonowaniu psychospołecznym człowieka. Przedstawia metody diagnozy, formy psychoterapii oraz zagadnienia związane z psychoprofilaktyką.

  Specjalności:

  • Psychologia kliniczna
  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia zarządzania

  dowiedz się więcej

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia zarządzania

  Studia jednolite magisterskie niestacjonarne

  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia zarządzania

   

   


  Studia jednolite

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Psychologia brane są pod uwagę następujące 3 przedmioty maturalne:
  • Przedmiot pierwszy – poziom podstawowy lub rozszerzony: Język polski
  • Przedmiot drugi  – poziom podstawowy lub rozszerzony: Język obcy nowożytny
  • Przedmiot trzeci – do wyboru spośród
   • ​poziom podstawowy: Matematyka
   • poziom rozszerzony: Biologia/ Chemia/ Filozofia/ Fizyka/ Geografia/ Historia/ Historia muzyki/ Historia sztuki/ Informatyka/ Język łaciński i kultura antyczna/ Język mniejszości etnicznej/ Język mniejszości narodowej/ Język regionalny/ Matematyka/ Wiedza o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

Opinie (4)

Paweł K. Ocena

Zacząłem studiować pedagogikę gdy miałem mocna depresję . Nie ukończyłem bo miałem zbyt duże problemy z przyswajaniem materiału. Teraz wyszedlem już z tego dramatu zaklętego kręgu i dlatego myślę o studiowaniu tutaj psychologi aby pomóc innym bo teraz rozumie jak poważna to choroba gdy sam ją przeszedłem , a wczesniej wyśmiewałem się , że coś takiego wogole nie może istnieć .Dlaczego na tej uczelni? Ponieważ w 100%potwierdzam opinie przedmówców. Tej uczelni nie ukończysz bez solidnej pracy ale przecież inaczej nie można zostać specjalista . Po drugie życzliwość innych oraz wychodzenie z pomocą nawet bez proszenia o nią ale (teraz to wiem ) na skutek dobrej obserwacji drugiego człowieka przez empatycznych i pomocnych pracowników naukowych a takze administracyjnych tej uczelni nigdy nie zapomnę! Dziękuję Wam za to ! Tak trzymajcie !

Weronika Ocena

Psycholog będąc zawodem zaufania społecznego wymaga rzetelnej wiedzy oraz dobrego przygotowania. Te studia zapewniają to w 100%. Wymagający a zarazem bardzo sympatyczni wykładowcy, a także codzienny kontakt z psychoterapeutami zapewnia zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Każdego dnia panuje tu cudowna atmosfera. Polecam!

Ola Ocena

Studia wymagające, dużo nauki, ale przecież tego wymaga się od dobrych uczelni. Studia nowoczesne i ciekawe, a student na pewno nie będzie czuł się anonimowo. Serdecznie polecam. Lepszej atmosfery niż na ignatianum nie znajdziecie

sylwia Ocena

Wychodzę z założenia, że aby móc pomagać innym, najpierw należy jak najlepiej poznać siebie. I te studia dają mi do tego najlepszą możliwość. Psychologia w Akademii Ignatianum to nowoczesne podejście do kształcenia i dlatego właśnie wybrałam tę uczelnię.


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: