• PSYCHOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Psychologia jako nauka stara się poznać i zrozumieć ludzkie motywacje, uczucia oraz emocje. Analizując zachowanie człowieka w różnych sytuacjach, stara się wykryć normy postępowania, wspólne dla wszystkich ludzi. Jest „nauką wielu paradygmatów”, czyli zbiorów pojęć i teorii podstawowych dla danej dyscypliny. Oznacza to tyle, że nie istnieje w psychologii ustalony wzorzec postępowania z pacjentem, a w podejściu do tego samego przypadku można dojść do zupełnie różnych wniosków – zależnie od wybranego modelu teoretycznego. Od wielu lat jest jednym z chętniej wybieranych kierunków w Polsce. Jej popularność wynika nie tylko z tego, że jest ciekawa – to w końcu nauka o nas samych – lecz także z możliwości, jakie później stwarza rynek pracy.

  Psychologia to dziedzina interdyscyplinarna. Korzysta z badań socjologów, antropologów, fizjologów czy biologów. Pięcioletnie, jednolite studia psychologiczne rozpoczynają się od modułu podstawowego, w ramach którego studenci poznają metodologię badań, diagnozę psychologiczną oraz psychometrię. Następnie program studiów skupia się na określonych specjalizacjach. Ze względu na różnorodność psychologii jako dziedziny wiedzy, perspektywy pracy po studiach zależą w dużym stopniu od wyboru konkretnej specjalizacji.

  Akademia Ignatianum w Krakowie w ramach studiów psychologicznych proponuje cztery ścieżki kształcenia:

  Wspomaganie rozwoju mieści się w nurcie stosowanej psychologii rozwojowej. Specjalność ta pogłębia znajomość procesu rozwoju człowieka oraz uczy wykorzystywać zdobytą wiedzę w pracy zawodowej.

  Psychokryminologia skupia się na zastosowaniu wiedzy psychologicznej w sądownictwie, organach ścigania i zakładach karnych. Przygotowuje do pracy psychologicznej z ofiarami przestępstw (w tym przestępstw na tle seksualnym), prowadzenia negocjacji w sytuacjach kryzysowych, a także do wsparcia psychologicznego pracowników służb mundurowych.

  Psychologia kliniczna stanowi przygotowanie do zawodu terapeuty. Omawia problemy i nieprawidłowości w funkcjonowaniu psychospołecznym człowieka. Przedstawia metody diagnozy, formy psychoterapii oraz zagadnienia związane z psychoprofilaktyką.

  Psychologia zarządzania - skupia się na zagadnieniach psychologicznych w reklamie i zarządzaniu, dzięki czemu przygotowuje do pracy w biznesie. 

  Ścieżki kształcenia:

  • Psychologia kliniczna
  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia zarządzania

  dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia zarządzania

  Studia jednolite magisterskie niestacjonarne

  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia zarządzania

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ignatianum w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (7)

Tomek Ocena odpowiedz

Zgadzam się z poniższymi opiniami. Jest to dobra uczelnia.

Kasia Ocena odpowiedz

Polecam AIK. Po studiach znalazłam pracę w PR, a zdobyta wiedza bardzo mi pomaga w pracy. Plusem uczelni jest to, że zawsze jest czas i miejsce na własny rozwój.

Michał Ocena odpowiedz

Oceniam uczelnię i psychologię 5/5.

Paweł K. Ocena odpowiedz

Zacząłem studiować pedagogikę gdy miałem mocna depresję . Nie ukończyłem bo miałem zbyt duże problemy z przyswajaniem materiału. Teraz wyszedlem już z tego dramatu zaklętego kręgu i dlatego myślę o studiowaniu tutaj psychologi aby pomóc innym bo teraz rozumie jak poważna to choroba gdy sam ją przeszedłem , a wczesniej wyśmiewałem się , że coś takiego wogole nie może istnieć .Dlaczego na tej uczelni? Ponieważ w 100%potwierdzam opinie przedmówców. Tej uczelni nie ukończysz bez solidnej pracy ale przecież inaczej nie można zostać specjalista . Po drugie życzliwość innych oraz wychodzenie z pomocą nawet bez proszenia o nią ale (teraz to wiem ) na skutek dobrej obserwacji drugiego człowieka przez empatycznych i pomocnych pracowników naukowych a takze administracyjnych tej uczelni nigdy nie zapomnę! Dziękuję Wam za to ! Tak trzymajcie !

Weronika Ocena odpowiedz

Psycholog będąc zawodem zaufania społecznego wymaga rzetelnej wiedzy oraz dobrego przygotowania. Te studia zapewniają to w 100%. Wymagający a zarazem bardzo sympatyczni wykładowcy, a także codzienny kontakt z psychoterapeutami zapewnia zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Każdego dnia panuje tu cudowna atmosfera. Polecam!

Ola Ocena odpowiedz

Studia wymagające, dużo nauki, ale przecież tego wymaga się od dobrych uczelni. Studia nowoczesne i ciekawe, a student na pewno nie będzie czuł się anonimowo. Serdecznie polecam. Lepszej atmosfery niż na ignatianum nie znajdziecie

sylwia Ocena odpowiedz

Wychodzę z założenia, że aby móc pomagać innym, najpierw należy jak najlepiej poznać siebie. I te studia dają mi do tego najlepszą możliwość. Psychologia w Akademii Ignatianum to nowoczesne podejście do kształcenia i dlatego właśnie wybrałam tę uczelnię.