Politechnika Łódzka

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ

Al. Politechniki 6

90-924 Łódź

tel. 42 631 35 02

e-mail: w-6@adm.p.lodz.pl

www.bais.p.lodz.pl

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ

Politechnika Łódzka

Al. Politechniki 6

90-924 Łódź

tel. 42 631 35 02

e-mail: w-6@adm.p.lodz.pl

www.bais.p.lodz.pl

 • ARCHITEKTURA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Instytut Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu architektonicznym wnętrzarskim. Zatrudnia doskonale przygotowaną kadrę nauczycieli akademickich, którzy będąc praktykami w zawodzie przekazują studentom najlepszej jakości wiedzę oraz umiejętności.

  Program studiów podyplomowych obejmuje oprócz przedmiotów z zakresu projektowania architektonicznego i projektowania wnętrz również „warsztaty wykonawcze”, podczas których studenci w praktyce, poprzez fizyczne prezentacje w sali wykładowej, poznają wybrane technologie budowlane oraz rzemieślnicze. Są to zajęcia unikatowe, odpowiadające na wiele pytań z zakresu wykonawstwa, które pojawiają się w procesie projektowym i pozwalające uniknąć błędów w dokumentacji budowlanej.

  Studenci zostaną zaznajomieni z zagadnieniami instalacyjnymi, podstawami kosztorysowania oraz umiejętnościami menadżerskimi związanymi z prowadzeniem własnej pracowni projektowej. 

  Dowiedz się więcej

   

  Wyświetl więcejZwiń

 • BIM - WSPÓŁCZESNE METODY PRACY W WIELOBRANŻOWYCH ZESPOŁACH PROJEKTOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów BIM – współczesne metody pracy w wielobranżowych zespołach projektowych jest przygotowanie osób związanych z architekturą i budownictwem do pracy na stanowiskach, wymagających znajomości komputerowych technologii wspomagania procesu inwestycyjnego.

  Zajęcia mają  za zadanie doskonalić praktyczne umiejętności słuchaczy w zakresie pracy w wielobranżowych zespołach projektowych, wspomaganych technologiami BIM, oraz przygotować ich do pełnienia funkcji koordynatora Bim w zespole.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • MODELOWANIE SYSTEMÓW WODOCIĄGOWYCH I KANALIZACYJNYCH W PRAKTYCE INŻYNIERSKIEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Absolwent uzyska wiedzę i umiejętności niezbędne w przedsiębiorstwach/instytucjach odpowiedzialnych za budowę i eksploatację systemów wodociągowych i kanalizacyjnych, pozna nowoczesne narzędzia informatyczne umożliwiające analizę funkcjonowania tych systemów i wybór optymalnych rozwiązań  w zakresie ich modernizacji i rozbudowy.

  Pozna zasady i sposoby pozyskiwania i opracowywania danych do tworzenia modeli sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, będzie potrafił utworzyć model systemu wodociągowego i kanalizacyjnego z wykorzystaniem wybranego oprogramowania, dokonać jego kalibracji i walidacji, przeprowadzić symulacje, interpretować uzyskane wyniki, wykorzystywać je w praktyce inżynierskiej.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • WARSZTAT MIEJSKI. NAUKA PRZEZ PRAKTYKĘ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia z dziedzin: planowanie przestrzenne, urbanistyka, architektura i design miejski dedykowane w szczególności kadrom samorządów. Samorządy gminne i wojewódzkie realizują liczne zadania własne z dziedzin: planowania strategicznego i przestrzennego, urbanistyki i architektury.

  Do codziennych obowiązków kadry zarządzającej i administrującej należy monitorowanie, tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, planów miejscowych, strategii sektorowych oraz ich późniejsza realizacja inwestycyjna. Od ich wiedzy, kompetencji i umiejętności zależą szanse długotrwałego, skoordynowanego rozwoju, adekwatność działań w stosunku do potrzeb społecznych i możliwości ekonomicznych, równowaga ekologiczna i piękno otaczającej nas przestrzeni.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (14)

Tomasz W. Ocena odpowiedz

Fajni młodzi prowadzący, którym widać, że się chce uczyć. Dużo zmienili ostatnio w programie Budownictwa, postawili na rzeczy praktyczne. Warto tam studiować, bo można się sporo nauczyć. Jeszcze jakby Ci starsi profesorowie tak samo chcieli jak Ci młodzi, było by super...

Julita M. Ocena odpowiedz

Wydział jest godny polecenia, fajny budynek, ciekawe sale ćwiczeniowe czy laboratoria. Czasami trzeba się uczyć czegoś co uważam za mało przydatne, ale tak wyglądają chyba studia na wszystkich wydziałach czy kierunkach.

Monika Ocena odpowiedz

Polecam studiować Architekturę na tym wydziale ze względu na duże zaplecze sprzętowe

Andrzej Ocena odpowiedz

Jestem studentem PŁ na kierunku Budownictwo. Jest ciężko, ale warto bo po zakończeniu studiów nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy- jak po niektórych "łatwych" kierunkach

Marzena Ocena odpowiedz

Szczerze mówiąc wybierając studia nie wiedziałam z czym dokładnie wiąże swoją przyszłość. Jednak jak szłam na studia II stopnia już łatwiej było mi sprecyzować swoje plany. Dlatego wybrałam Rewitalizacje Miast na PŁ. Myślę, że był to dobry wybór :)

Maciej Ocena odpowiedz

Polecam Inżynierie Środowiska na wydziale Budownictwa. Przyjemna atmosfera, wydział sam w sobie też niczego sobie

Daniel Ocena odpowiedz

Studiowałem Budownictwo parę lat temu. Dużym plusem były możliwości ciekawych staży w znanych firmach. Dobrze mieć taki punkt w swoim CV

Olga Ocena odpowiedz

Polecam Budownictwo, głównie płci żeńskiej, która często boi się i twierdzi, że to studia dla facetów :-) Nic bardziej mylnego !!!

student Ocena odpowiedz

Studia na Architekturze to wyzwanie, ale nikt nie idzie na Politechnikę Łódzką po to, aby zająć się obojętnie czym i jakąkolwiek pracę wykonywać w przyszłości. Czy są to studia łatwe? Nie. Czy są to studia satysfakcjonujące? Tak. Zdecydowanie

Student 7sem Ocena odpowiedz

Beznadziejne metody edukacji. Przykład: przepisywanie przez prowadzącego rozwiązań zadań z zeszytu. Te studia to był mój najgorszy wybór, byle zostać inżynierem i uciec z tego wydziału.

Mk Ocena odpowiedz

Podejście niektórych prowadzących jest słabe, co powoduje, że idzie się g. nauczyć.

Alicja Ocena odpowiedz

Traktują studenta jak ... śmiecia :(

Lidia Ocena odpowiedz

Dobre efekty kształcenia, zdecydowanie bardziej przygotowuje do pracy niż Uniwerek. Jednak podejście do studenta jest straszne... Większość nie widziała w nas ludzi, jedynie chodzące problemy.

Kinga Ocena odpowiedz

możliwość kształcenia na super kierunkach