• INFORMATION TECHNOLOGY Stopień: I II REKRUTACJA

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

 • INFORMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizowany jest na Wydziale Informatyki Stosowanej. Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu ogólnych zagadnień informatyki stosowanej oraz wiedzy i umiejętności technicznych z zakresu systemów informatycznych. Studenci poznają zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania to także poznanie tajników programowania i inżynierii oprogramowania, oraz szansa na zdobycie wielu znaczących certyfikatów, na przykład: Linux Professional Institute Certificate, MCSA SQL Server, MCSA Universal Windows Platform.

  Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzielą się na następujące specjalności: Programowanie, Technologie internetowe i mobilne, Internet rzeczy- CISCO, Inżynieria gier komputerowych, Analityka IT w biznesie, Inżynieria produkcji oprogramowania, Grafika w rozrywce cyfrowej, Infrastruktura i usługi sieciowe- CISCO. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co się z tym wiąże nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

  Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: matematyka dyskretna, systemy operacyjne, architektura systemów komputerowych, algorytmika praktyczna, narzędzia CASE, administrowanie systemami baz danych, programowanie urządzeń mobilnych.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki mogą wykorzystać w roli konstruktorów specjalistycznych systemów komputerowych i oprogramowania, projektantów, testerów oprogramowania, programistów, grafików komputerowych, programistów, administratorów bezpieczeństwa informacji, administratorów stron internetowych.

  wymagania rekrutacyjne

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

 • PROGRAMOWANIE Stopień: I REKRUTACJA

  Programowanie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zakłada poznanie tajników programowania, począwszy od teorii kompilacji, na tworzeniu aplikacji biznesowych kończąc. W ramach zajęć, studenci otrzymują możliwość odbywania szkoleń technicznych z nowoczesnych języków i środowisk programowania, prowadzonych w oparciu o programy szkoleniowe takich firm jak Microsoft czy Oracle.

  Jakie zagadnienia znajdują się w programie nauczania? Między innymi: programowanie obiektowe, algorytmy i struktury danych, technologie sieciowe, bazy danych, sztuczna inteligencja, narzędzia CASE, zarządzanie projektami informatycznymi. Absolwent Programowania znajdzie zatrudnienie w firmach informatycznych, przy tworzeniu oprogramowania i dokumentacji, nadzorowaniu jakości produktów informatycznych czy też tworzeniu i utrzymaniu standardów kodu źródłowego i dokumentacji.

  wymagania rekrutacyjne

   

  dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

as Ocena

Informatyka to jedna z najważniejszych dziedzin, bez których dzisiejszy świat nie jest w stanie funkcjonować. Dlatego trzeba zdobyć solidne wykształcenie, aby stać się ważnym specjalistą i nadążać za niesłabnącym postępem. Dlatego wybrałem studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tutaj otrzymuję odpowiednie narzędzia, by takim specjalistą się stać.


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: