Być może tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
Czy istnieje granica wieku, która ogranicza możliwość podjęcia studiów w systemie stacjonarnym?+
Nie istnieje żadna granica wieku, która mogłaby ograniczyć możliwość podjęcia studiów w trybie stacjonarnym.
Jakie dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne I stopnia?+
Wymagane dokumenty: 1. Formularz WSIiZ wypełniony za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji (rekrutacja online); 2. Kserokopię świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa dojrzałości, (oryginał lub odpis do wglądu przy składaniu dokumentów); 3. Dwie fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych; 4. Kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego i opłaty rekrutacyjnej; 5. Od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Fizjoterapię, Kosmetologię, Dietetykę wymagane jest zaświadczenie od lekarza medycyny pracy. Zaświadczenie powinno być ważne na okres trwania studiów wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranym kierunku, specjalności (zaświadczenia powinno być wystawione w roku bieżącym); 6. Kandydaci na kierunki medyczne mają obowiązek przedstawić (lub w trakcie pierwszego roku studiów dostarczyć) zaświadczenie o szczepieniu przeciwko WZW typu B.
W jaki sposób i gdzie mogę dostarczyć dokumenty na Uczelnię?+
Dokumenty należy dostarczyć do Działu Rekrutacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Adres: ul. Sucharskiego 2 35-225 Rzeszów Pokój RA8 – parter Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00
Czy dokumenty muszę składać osobiście?+
Nie ma obowiązku osobistego złożenia dokumentów. jednakże osoba składająca dokumenty w imieniu kandydata powinna mieć ze sobą komplet dokumentów.
Jakie dokumenty muszą być poświadczone notarialnie?+
Dokumenty wymagane w procesie rekrutacji nie wymagają poświadczenia notarialnego.
Czy dokumenty mogą zostać złożone w imieniu kandydata przez upoważnioną osobę?+
Tak, dokumenty mogą zostać złożone w imieniu kandydata przez upoważnioną osobę. Jednakże osoba składająca dokumenty w imieniu kandydata powinna mieć ze sobą komplet dokumentów.
Czy kandydaci, którzy znajdują się na liście rezerwowej, też muszą składać dokumenty?+
Nie ma list rezerwowych. Osoby spełniające kryteria zostają przyjęte na studia.
Czy wyniki matur należy wpisywać samodzielnie?+
Tak. W formularzu wypełnionym za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji (rekrutacja online) muszą znaleźć się wyniki z egzaminu maturalnego, które później są weryfikowane przez pracowników Działu Rekrutacji.
Czy w procedurze rekrutacyjnej brana jest pod uwagę część ustna egzaminu maturalnego?+
Nie. Na wszystkie kierunki w postępowaniu kwalifikacyjnym będą brane pod uwagę wyniki z matury z czterech przedmiotów zdawanych w części pisemnej.
Jak wygląda procedura przyjęć dla kandydatów będących laureatami bądź finalistami olimpiad przedmiotowych?+
Laureaci bądź finaliści olimpiad przedmiotowych są przyjmowani z pominięciem konkursowego postępowania kwalifikacyjnego.
Na jakiej zasadzie ustalane są progi punktowe dla poszczególnych kierunków?+
Punktacja stosowana do wyniku z części pisemnej egzaminu maturalnego: poziom podstawowy 1% = 1 pkt, natomiast poziom rozszerzony 1% = 2 pkt. Na wszystkie kierunki w postępowaniu kwalifikacyjnym będą brane pod uwagę wyniki z matury z czterech przedmiotów.
W jaki sposób zostanę poinformowany o zakwalifikowaniu do przyjęcia / przyjęciu na studia?+
Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej 8 sierpnia. Oficjalna decyzja o przyjęciu zostanie dostarczona po tym terminie tradycyjną drogą pocztą na adres wskazany jako korespondencyjny.
Czy w dostaniu się na studia ma znaczenie kolejność zgłoszeń?+
Kolejność zgłoszeń ma znaczenie w przypadku rekrutacji na studia II stopnia, natomiast na studia I stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu uwzględniającego wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym.
Czy pełna rejestracja elektroniczna wraz z uiszczoną opłatą rekrutacyjną daje podstawę do rozpatrywania wniosku o przyjęcie na studia?+
Osoba, która zarejestruje się internetowo, nie zostanie zakwalifikowana jako kandydat na studia. Internetowa rejestracja umożliwia jedynie wypełnienie formularza, który wraz z pozostałymi dokumentami należy złożyć w punkcie rekrutacyjnym bądź przesłać pocztą.
W jaki sposób można dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
Opłaty rekrutacyjnej można dokonać za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji (rekrutacja online) lub w formie zwykłej wpłaty na ogólnouczelniany numer konta zatytułowany jako opłata rekrutacyjna.
Co wpisać w tytule przelewu?+
Dokonując wpłaty w zwykłej formie, a nie za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji (rekrutacja online) w tytule należy wpisać jedynie, że jest to opłata rekrutacyjna, natomiast w przypadku realizowania przelewu z konta osoby trzeciej należy umieścić także dane osobowe.
W jakim terminie należy dokonać opłaty rekrutacyjnej?+
Opłaty rekrutacyjnej należy dokonać przed złożeniem dokumentów w Dziale Rekrutacji.
Czy przelew muszę zrobić z mojego konta, czy może go zrobić za mnie np. mama?+
Przelew może zostać zrealizowany przez kogoś innego. Należy jednak pamiętać, by w takiej sytuacji w tytule przelewu znalazły się: imię, nazwisko, adres kandydata oraz tytuł wpłaty np. opłata rekrutacyjna.
Jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym?+
Na wszystkie kierunki w postępowaniu kwalifikacyjnym będą brane pod uwagę wyniki z matury z czterech przedmiotów zdawanych w części pisemnej: język polski, język obcy, matematyka, wybrany przedmiot (w zależności od kierunku). * fizyka z astronomią lub informatyka (Informatyka) * geografia (Biznes turystyczny, Logistyka, Zarządzanie) * historia lub wiedza o społeczeństwie (Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Psychologia w zarządzaniu, Filologia angielska) * historia lub wiedza o społeczeństwie lub informatyka (Grafika komputerowa i produkcja multimedialna) * biologia lub chemia (Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia)
Czy brak na maturze jakiegoś z punktowanych w rekrutacji przedmiotów, dyskwalifikuje mnie z ubiegania się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów?+
Na wszystkie kierunki w postępowaniu kwalifikacyjnym będą brane pod uwagę wyniki z matury z czterech przedmiotów zdawanych w części pisemnej: język polski, język obcy, matematyka, wybrany przedmiot (w zależności od kierunku). Brak na maturze jakiegoś z nich nie dyskwalifikuje z ubiegania się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów.
O przyjęcie na ile kierunków studiów mogę się ubiegać?+
Nie ma limitu kierunków, na które może ubiegać się kandydat.
W jaki sposób dokonywana jest procedura przeniesienia?+
W sprawach związanych z przeniesieniem należy kontaktować się bezpośrednio z Dziekanatem naszej uczelni.
Do kiedy i w jakim formacie muszę zamieścić zdjęcie elektroniczne w formularzu rejestracyjnym?+
Zdjęcie powinno być wgrane w formacie jpg przed wydrukowaniem formularza rekrutacyjnego.
Nikt jeszcze nie zadał pytania tej uczelni.