• WZORNICTWO Stopień: I REKRUTACJA

    Kierunek Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach realizowany jest naWydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych. Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat sztuki projektowania ubioru i biżuterii. Studenci rozwijają umiejętności konstrukcji ubioru, rysunku, fotografii, technik szycia oraz projektowania i wykonywania biżuterii, jak też projektowania oraz wytwarzania obuwia i akcesoriów. Zwieńczeniem nauki jest Pokaz Mody i Gala Dyplomowa, czyli wydarzenie promujące ciekawych debiutantów.

    Studia na kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach dzielą się na następujące specjalności: Projektowanie ubioru, Projektowanie biżuterii. W toku nauki studenci realizują następujące przedmioty: akcent plastyczny w projektowaniu, formy wizualnej prezentacji ubioru, rysunek żurnalowy, komputerowe projektowanie ubioru, media cyfrowe wspomagające projektowanie, fotografia, technologie odzieży, realizacja biżuterii, rzeźba. Absolwenci Wzornictwa w WST znajdą zatrudnienie w firmach odzieżowych, agencjach mody, teatrach, bądź przy produkcjach filmowych i telewizyjnych.

    wymagania rekrutacyjne

     

    dokładne informacje znajdziesz tutaj

Opinie (1)

paulina Ocena

Świat mody przyciąga niejednego młodego studenta. Ale żeby w nim zaistnieć, chociaż na chwilę zabłysnąć należy sporo się napracować, zdobyć odpowiednią wiedzę i nabyć odpowiednich umiejętności, na dodatek, od odpowiednich ludzi. Właśnie dlatego studiuję Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: