• PROJEKTOWANIE GRAFICZNE Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Katowice - kierunek Projektowanie graficzne
  Katedra Projektowania Graficznego na Wydziale Projektowym kształci studentów we wszystkich dziedzinach niezbędnych w pracy współczesnego grafika projektanta: typografii, liternictwie, fotografii, grafice edytorskiej, projektowaniu plakatu, ilustracji, książki, stron internetowych, nowych mediów i multimediów. Zajęcia oparte są z jednej strony na badaniach, analizie i szerokiej podbudowie teoretycznej, ale także na rozwoju indywidualnych umiejętności w zakresie kompozycji, rysunku, malarstwa i grafiki. Kształcenie oparte na najnowocześniejszych technologiach pozwala studentom na realizację najbardziej zaawansowanych technicznie ruchomych obrazów cyfrowych. 
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Projektowanie graficzne  brany jest pod uwagę egzamin składający się z dwóch części: prezentacji dorobku plastycznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

   

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Projektowanie graficzne jest przegląd dorobku artystycznego projektowo- artystycznego w formie portfolio.

   

   

  Dowiedz się więcej

 • WZORNICTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Katowice - kierunek Wzornictwo
  Katedra Projektowania Form Przemysłowych podejmuje problematykę, związaną z projektowaniem nowego produktu, rozumianego jako wyrażanie wartości designu w kontekście potrzeb społecznych kulturowych, użytkowych, oraz związanych z nimi zagadnień plastycznych i technicznych. Katedra Projektowania Komunikacji Wizualnej zajmuje się zagadnieniami, związanymi z projektowaniem systemów informacji, znaków, tożsamości wizualnej oraz danych statystycznych. Zakład Badań Wizualnych i Interakcji prowadzi badania eksperymentalne oraz działalność dydaktyczną w zakresie percepcji oraz zachowań człowieka. Proces dydaktyczny ukierunkowany jest na opanowanie umiejętności analizowania, krytycznej oceny, wnioskowania, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonalności i kontekstu społeczno-kulturowego.
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wzrotnictwo brana jest egzamin składający się z dwóch części: prezentacji dorobku plastycznego oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej. 

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Wzornictwo jest przegląd prac projektowo- artystycznych, bez udziału kandydata. 

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (1)

Xxx Ocena

Jestem zadowolona,no fakt podejście niektórych ... do studentów pozostawia wiele do życzenia,ale i tak to nie zmienia faktu,że asp jest jedną z najlepszych uczelni. Polecam!


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: