• PRAWO

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa plasuje się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych kształcących na kierunku Prawo. Potwierdzeniem tego są nie tylko liczne rankingi, ale przede wszystkim wysoka zdawalność egzaminów aplikacyjnych przez absolwentów.

  Kształcenie na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Prawa i Administracji gwarantuje przygotowanie do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej. Studia dzielą się na specjalności i są to: Cyberprzestępczość, Kryminalistyka i kryminologia, Prawo europejskie, Prawo w biznesie. Atutem i cechą charakterystyczną kierunku są Ścieżki Aplikacyjne, a także zajęcia prowadzone w formie warsztatów i pracowni praktycznych, jak również zajęcia w Klinice Prawa. Poza nią, od drugiego do końca piątego roku studiów studenci odbywają warsztatowe zajęcia w niewielkich grupach, w ramach których rozwiązują kazusy pod okiem sędziów, prokuratorów, adwokatów i notariuszy. Co ważne, w ramach kształcenia aplikacyjnego każdy student otrzymuje możliwość uczestnictwa w bezpłatnych seminariach i zajęciach, które przygotowują do egzaminów wstępnych na poszczególne aplikacje.

  Co jeszcze wyróżnia kierunek Prawo w WSPIA? Szeroki wybór innych ścieżek rozwoju powiązanych z prawem. Z racji tego, że nie wszyscy absolwenci decydują się na odbycie aplikacji, otrzymują możliwość rozwijania umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w urzędach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, biurach doradztwa podatkowego, bankach, firmach ubezpieczeniowych, czy służbach mundurowych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Kaia Ocena odpowiedz

Studiuję więc polecam. Kadra, zajęcia, kampus, klimat wszystko na plus

Student Ocena odpowiedz

Uczelnia dała mi możliwość wyboru bez konieczności od początku wyboru swojej specjalizacji co jest bardzo przydatne dla początkującego studenta

Adam Ocena odpowiedz

Bardzo polecam ze względu na dużo ciekawych zajęć praktycznych

Marlena Ocena odpowiedz

Jedna z lepszych uczelni, jeżeli chodzi o sposób przekazywania wiedzy na tym ciężkim kierunku