• PRAWO Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to nowoczesny system kształcenia praktycznego. W ofercie dydaktycznej znajduje się, między innymi, kierunek Prawo, prowadzony na jednolitych studiach magisterskich.

  Kierunek Prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to przygotowanie do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej, oraz do zatrudnienia w zawodach i na stanowiskach, na których wymagane jest ukończenie studiów prawniczych.

  Studia na kierunku Prawo w WSPiA w Rzeszowie dzielą się na dwie indywidualne ścieżki kształcenia. Są to:

  • ścieżka aplikacyjna

  Jest to Cykl zajęć m.in. z sędziami, adwokatami, notariuszami, prokuratorami, których celem jest jak najlepsze przygotowanie Cię do zadnia egzaminu na aplikację. Podczas zajęć w ramach ścieżki aplikacyjnej systematyzowana jest wiedza zdobyta w czasie studiów. Rozwiązując testy w każdym semestrze, począwszy od IV roku studiów, dowiesz się jakie są Twoje szanse, liczone procentowo na zdanie egzaminu aplikacyjnego po zakończeniu studiów. Dowiesz się w jakich obszarach jesteś mocny, a które dziedziny prawa wymagają pogłębienia wiedzy i w jakim stopniu.

  • ścieżka kształcenia ogólnego

  Na podstawie wieloletnich analiz wiemy jednak, że nie wszyscy absolwenci kierunku prawo decydują się na odbycie aplikacji, dlatego dajemy Ci możliwość wyboru innych ścieżek zawodowych ściśle związanych z kierunkiem prawo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oferujemy Ci kształcenie się w obszarze prawa z elementami ekonomii.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (3)

Student Ocena

Uczelnia dała mi możliwość wyboru bez konieczności od początku wyboru swojej specjalizacji co jest bardzo przydatne dla początkującego studenta

Adam Ocena

Bardzo polecam ze względu na dużo ciekawych zajęć praktycznych

Marlena Ocena

Jedna z lepszych uczelni, jeżeli chodzi o sposób przekazywania wiedzy na tym ciężkim kierunku


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: