• PRAWO Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa plasuje się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych kształcących na kierunku Prawo. Potwierdzeniem tego są nie tylko liczne rankingi, ale przede wszystkim wysoka zdawalność egzaminów aplikacyjnych przez absolwentów.

  Kształcenie na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Prawa i Administracji gwarantuje przygotowanie do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej. Studia dzielą się na specjalności i są to: Cyberprzestępczość, Kryminalistyka i kryminologia, Prawo europejskie, Prawo w biznesie. Atutem i cechą charakterystyczną kierunku są Ścieżki Aplikacyjne, a także zajęcia prowadzone w formie warsztatów i pracowni praktycznych, jak również zajęcia w Klinice Prawa. Poza nią, od drugiego do końca piątego roku studiów studenci odbywają warsztatowe zajęcia w niewielkich grupach, w ramach których rozwiązują kazusy pod okiem sędziów, prokuratorów, adwokatów i notariuszy. Co ważne, w ramach kształcenia aplikacyjnego każdy student otrzymuje możliwość uczestnictwa w bezpłatnych seminariach i zajęciach, które przygotowują do egzaminów wstępnych na poszczególne aplikacje.

  Co jeszcze wyróżnia kierunek Prawo w WSPIA? Szeroki wybór innych ścieżek rozwoju powiązanych z prawem. Z racji tego, że nie wszyscy absolwenci decydują się na odbycie aplikacji, otrzymują możliwość rozwijania umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w urzędach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, biurach doradztwa podatkowego, bankach, firmach ubezpieczeniowych, czy służbach mundurowych.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjne

   

  Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (4)

Kaia Ocena

Studiuję więc polecam. Kadra, zajęcia, kampus, klimat wszystko na plus

Student Ocena

Uczelnia dała mi możliwość wyboru bez konieczności od początku wyboru swojej specjalizacji co jest bardzo przydatne dla początkującego studenta

Adam Ocena

Bardzo polecam ze względu na dużo ciekawych zajęć praktycznych

Marlena Ocena

Jedna z lepszych uczelni, jeżeli chodzi o sposób przekazywania wiedzy na tym ciężkim kierunku


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: