ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

+48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01

rekrutacja@ahe.lodz.pl

ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

+48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01

rekrutacja@ahe.lodz.pl

 • FILOLOGIA POLSKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Filologia polska w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi to nauka kreatywnego posługiwania się słowem, obrazem, przekazami audiowizualnymi, technikami animacyjnymi, oraz językiem mediów elektronicznych w tworzeniu nowych form komunikacji.

  Studia na kierunku Filologia polska w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi dzielą się na następujące specjalności: Architektura informacji, Reklama i komunikacja kreatywna.

  Specjalność Architektura informacji zakłada nabycie umiejętności łączenia wiedzy humanistycznej z kompetencjami informatycznymi. Studenci zaznajamiają się z mechanizmami wykorzystywania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej w nauce, gospodarce, administracji, kulturze, edukacji i mediach, a także pracują nad tworzeniem stron www i testują funkcjonalność systemów informacyjnych.

  Specjalność Reklama i komunikacja kreatywna polega na rozwijaniu kompetencji językowych, które pozwalają na trafne opisywanie nowych produktów wchodzących na rynek. Studenci uczą się tworzyć kreatywne teksty interaktywne i komunikaty intermedialne, a także poznają warsztat copywriterów.

  Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania na Filologii polskiej? Między innymi: poetyka i retoryka, wiedza o komunikacji językowej, literatura i kultura polska, człowiek w kulturze, współczesny język polski. A co po studiach? Absolwent Filologii polskiej w AHE znajdzie zatrudnienie w instytucjach kultury, nauki i edukacji, mediach tradycyjnych i elektronicznych, działach reklamy i marketingu, agencjach PR, wydawnictwach.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (2)

Andrzej Ocena

Dzisiaj filologia polska jest cały czas dobrym wyborem. Jeśli zależy Wam na zdobyciu wiedzy, którą będziecie mogli wykorzystać w praktyce, to jak najbardziej warto wybrać się na studia na AHE.

marcelina Ocena

Studia w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej to intensywny czas, w którym każdy realizuje pomysły, czy pracuje nad własnymi projektami. To zupełnie inne myślenie o studiach i nauce. Tutaj liczę się ja, mój sposób na życie, mój sposób myślenia


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: