ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

+48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01

rekrutacja@ahe.lodz.pl

ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

+48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01

rekrutacja@ahe.lodz.pl

 • FILOLOGIA POLSKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Filologia polska w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi to nauka kreatywnego posługiwania się słowem, obrazem, przekazami audiowizualnymi, technikami animacyjnymi, oraz językiem mediów elektronicznych w tworzeniu nowych form komunikacji.

  Studia na kierunku Filologia polska w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi dzielą się na następujące specjalności: Architektura informacji, Reklama i komunikacja kreatywna.

  Specjalność Architektura informacji zakłada nabycie umiejętności łączenia wiedzy humanistycznej z kompetencjami informatycznymi. Studenci zaznajamiają się z mechanizmami wykorzystywania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej w nauce, gospodarce, administracji, kulturze, edukacji i mediach, a także pracują nad tworzeniem stron www i testują funkcjonalność systemów informacyjnych.

  Specjalność Reklama i komunikacja kreatywna polega na rozwijaniu kompetencji językowych, które pozwalają na trafne opisywanie nowych produktów wchodzących na rynek. Studenci uczą się tworzyć kreatywne teksty interaktywne i komunikaty intermedialne, a także poznają warsztat copywriterów.

  Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania na Filologii polskiej? Między innymi: poetyka i retoryka, wiedza o komunikacji językowej, literatura i kultura polska, człowiek w kulturze, współczesny język polski. A co po studiach? Absolwent Filologii polskiej w AHE znajdzie zatrudnienie w instytucjach kultury, nauki i edukacji, mediach tradycyjnych i elektronicznych, działach reklamy i marketingu, agencjach PR, wydawnictwach.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

marcelina Ocena

Studia w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej to intensywny czas, w którym każdy realizuje pomysły, czy pracuje nad własnymi projektami. To zupełnie inne myślenie o studiach i nauce. Tutaj liczę się ja, mój sposób na życie, mój sposób myślenia


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: