ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

+48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01

rekrutacja@ahe.lodz.pl

ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

+48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01

rekrutacja@ahe.lodz.pl

 • TURYSTYKA I REKREACJA Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Turystyka i rekreacja w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi zakłada przekazanie szerokiej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych. Studenci uczą się organizowania pracy i podejmowania różnych przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji, przygotowywania ofert turystycznych oraz ich promowania i sprzedawania. Turystyka i rekreacja w AHE to także praktycznie umiejętności w zakresie funkcjonowania hotelu, pensjonatu czy gospodarstwa agroturystycznego,  oraz zarządzania  gastronomią i funkcjonowania  ośrodków  sanatoryjnych.

  Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzidzielą się na następujące specjalności: Marketing i organizacja usług turystycznych, Spa & wellness, Zarządzanie w branży „Horeca” (Hotel, Restauracja, Catering).

  Specjalność Marketing i organizacja usług turystycznych zakłada zdobycie wiedzy na temat zarządzania usługami turystycznymi oraz projektowania i realizacji usług turystycznych. Studenci zapoznają się z zagadnieniami public relations, kształtowania pozytywnych relacji z klientem, marketingu i sprzedaży, specyfiki obsługi branży hotelarskiej, gastronomicznej, agroturystycznej, oraz organizacji imprez i przedsięwzięć turystyczno-rekreacyjnych.

  Specjalność Spa & wellness to wiedza o najnowszych osiągnięciach medycyny estetycznej i kosmetologii, a także wykorzystywanych urządzeniach, zabiegach i metodach stosowanych w dziedzinie spa, odnowy biologicznej i wellness. Studenci poznają zasady zarządzania personelem, przygotowywania ofert, efektywnej promocji i reklamy, oraz sprzedaży usług.

  Specjalność Zarządzanie w branży „Horeca” (Hotel, Restauracja, Catering) zakłada zaznajomienie się z technikami zarządzania obiektem turystycznym, kreowania i świadczenia usług hotelarskich, obsługi klienta i dbania o dobry wizerunek obiektu, oraz organizacji pracy w branży gastronomicznej. Studenci nabywają także umiejętności z zakresu ekonomiki, rachunkowości, organizacji i zarządzania oraz marketingu.

  Jakie przedmioty realizowane są w programie kierunku Turystyka i rekreacja? Na liście znajdziemy następujące zagadnienia: marketing w turystyce, sprzedaż produktów turystycznych, produkt turystyczny i reklama, aktywne formy czasu wolnego, kreatywne zarządzanie w turystyce, kuchnie regionalne i obcych narodów, elementy marketingu w gastronomii. A co po studiach? Absolwenci Turystyki i rekreacji w AHE znajdą zatrudnienie w hotelach, hostelach, ośrodkach wypoczynkowych, biurach podróży, agencjach turystycznych, ośrodkach sportowych.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

tomek Ocena

Przyjechałem na studia z Ełku, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, a następnie prowadzić własną działalność w obszarze turystyki. Wybrałem Akademię Humanistyczno- Ekonomiczną w Łodzi i nie żałuję swojej decyzji. Tutaj dowiem się wszystkiego, co potrzebne, aby osiągnąć sukces w mojej branży


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: