• GRAFIKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Grafika w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi zakłada nabycie praktycznych umiejętności z zakresu projektowania graficznego, fotografii użytkowej, kreatywnego i strategicznego zarządzania projektami. Studenci uczą się tworzyć grafiki reklamowe, systemy identyfikacji wizualnej, grafikę wydawniczą, typografię. Grafika w AHE to także projektowanie kampanii reklamowych, komunikacja wizualna oraz poznanie tajników specjalistycznego oprogramowania.

  Studia na kierunku Grafika w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi dzielą się na następujące specjalności: Grafika 3D i Game Art, Komunikacja wizualna i multimedia, Grafika artystyczna, Projektowanie graficzne i fotografia.

  Specjalność Grafika 3D i Game Art to przygotowanie do projektowania gier i wirtualnej rzeczywistości. Studenci zapoznają się z tajnikami modelowania i animacji 3D, montażu audio i video, realizacji prac w programach Autodesk 3Dmax, czy Adobe Creative Cloud.    

  Specjalność Komunikacja wizualna i multimedialna zakłada zdobycie wiedzy z zakresu projektowania graficznego i multimediów. Studenci poznają zasady obróbki elektronicznej i przygotowywania materiału audiowizualnego na potrzeby projektów multimedialnych, oraz zasady tworzenia filmów, reklam, stron internetowych, czy aplikacji mobilnych.

  Specjalność Grafika artystyczna to zajęcia z grafiki warsztatowej, które łączą formy klasyczne i współczesne. Studenci poznają drzeworyty, linoryty, sztychy i akwaforty, a także fotografię, typografię i grafikę książkową.

  Specjalność Projektowanie graficzne i fotografia zakłada zapoznanie się z warsztatem grafika-projektanta. Studenci zaznajamiają się z miarami, formatami, środkami wyrazu i zasadami kompozycji. Zajęcia prowadzą do rozwijania umiejętności przygotowywania zdjęć do serwisów internetowych, przygotowywania zdjęć i materiałów wideo do reklam, czy też realizacji dokumentacji fotograficznej planu zdjęciowego.

  Jakie przedmioty realizowane są na kierunku Grafika w AHE? Na przykład: komunikat wizualny, systemy identyfikacji graficznych, projektowanie grafiki multimedialnej, malarstwo, grafika i animacja 3D, multimedia i techniki cyfrowe, ilustracja. A co po studiach? Absolwenci Grafiki znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, agencjach interaktywnych, wydawnictwach, firmach informatycznych, mediach.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (2)

Pollina Ocena

Praca w drukarni i studiowanie grafiki na AHE w Łodzi to świetny pomysł na zapewnienie sobie awansu zawodowego w swojej branży. W AHE da się pogodzić pracę z nauką.

adrian Ocena

Studiuję Grafikę w AHE i nie zamieniłbym tych studiów na żadne inne. Tutaj mogę realizować swoje pomysły, swobodnie o nich rozmawiać, artystycznie kombinować na różne sposoby. To świetna uczelnia, która nakręca cię do działania


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: