• GRAFIKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Grafika w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi zakłada nabycie praktycznych umiejętności z zakresu projektowania graficznego, fotografii użytkowej, kreatywnego i strategicznego zarządzania projektami. Studenci uczą się tworzyć grafiki reklamowe, systemy identyfikacji wizualnej, grafikę wydawniczą, typografię. Grafika w AHE to także projektowanie kampanii reklamowych, komunikacja wizualna oraz poznanie tajników specjalistycznego oprogramowania.

  Studia na kierunku Grafika w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi dzielą się na następujące specjalności: Grafika 3D i Game Art, Komunikacja wizualna i multimedia, Grafika artystyczna, Projektowanie graficzne i fotografia.

  Specjalność Grafika 3D i Game Art to przygotowanie do projektowania gier i wirtualnej rzeczywistości. Studenci zapoznają się z tajnikami modelowania i animacji 3D, montażu audio i video, realizacji prac w programach Autodesk 3Dmax, czy Adobe Creative Cloud.    

  Specjalność Komunikacja wizualna i multimedialna zakłada zdobycie wiedzy z zakresu projektowania graficznego i multimediów. Studenci poznają zasady obróbki elektronicznej i przygotowywania materiału audiowizualnego na potrzeby projektów multimedialnych, oraz zasady tworzenia filmów, reklam, stron internetowych, czy aplikacji mobilnych.

  Specjalność Grafika artystyczna to zajęcia z grafiki warsztatowej, które łączą formy klasyczne i współczesne. Studenci poznają drzeworyty, linoryty, sztychy i akwaforty, a także fotografię, typografię i grafikę książkową.

  Specjalność Projektowanie graficzne i fotografia zakłada zapoznanie się z warsztatem grafika-projektanta. Studenci zaznajamiają się z miarami, formatami, środkami wyrazu i zasadami kompozycji. Zajęcia prowadzą do rozwijania umiejętności przygotowywania zdjęć do serwisów internetowych, przygotowywania zdjęć i materiałów wideo do reklam, czy też realizacji dokumentacji fotograficznej planu zdjęciowego.

  Jakie przedmioty realizowane są na kierunku Grafika w AHE? Na przykład: komunikat wizualny, systemy identyfikacji graficznych, projektowanie grafiki multimedialnej, malarstwo, grafika i animacja 3D, multimedia i techniki cyfrowe, ilustracja. A co po studiach? Absolwenci Grafiki znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, agencjach interaktywnych, wydawnictwach, firmach informatycznych, mediach.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (3)

Zuzanna Ocena

Moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Jeśli zależy Wam na szybkim zdobywaniu umiejętności przydatnych w rozwoju kariery, to grafika będzie tutaj świetnym wyborem. Najlepiej poczytajcie na ten temat więcej i sami podejmijcie decyzję.

Pollina Ocena

Praca w drukarni i studiowanie grafiki na AHE w Łodzi to świetny pomysł na zapewnienie sobie awansu zawodowego w swojej branży. W AHE da się pogodzić pracę z nauką.

adrian Ocena

Studiuję Grafikę w AHE i nie zamieniłbym tych studiów na żadne inne. Tutaj mogę realizować swoje pomysły, swobodnie o nich rozmawiać, artystycznie kombinować na różne sposoby. To świetna uczelnia, która nakręca cię do działania


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: