ul. Rzemieślnicza 5 

81-855 Sopot

tel. 58 555 83 80

email: office@ssw.sopot.pl

ul. Rzemieślnicza 5 

81-855 Sopot

tel. 58 555 83 80

email: office@ssw.sopot.pl

 • EKONOMIA Stopień: I REKRUTACJA

  Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu praw rządzących rynkiem, polityki społecznej i gospodarczej, funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania w organizacjach. Studenci poznają zasady działania firm w Polsce i Unii Europejskiej, badając obszary zarządzania finansami, informatyki, inwestycji i nieruchomości, organizacji i prowadzenia procesów transportowo- logistycznych.

  Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: makroekonomia, mikroekonomia, rachunkowość finansowa, analiza finansowa, ewidencja i rozliczanie kosztów, bankowość, finanse publiczne, rynki finansowe, logistyka międzynarodowa, organizacja procesu inwestycyjnego, bezpieczeństwo informacji. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Ekonomii w SSW będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach finansowych, bankach, firmach konsultingowych, organizacjach rządowych, agencjach reklamowych, przedsiębiorstwach transportu drogowego.

  Finanse i ekonomia biznesu to kierunek charakteryzujący się nowoczesną formułą kształcenia- „studiuj i praktykuj”, która polega na odpowiednim zrównoważeniu kształcenia teoretycznego i praktycznego, a także połączeniu nauki z odbywaniem staży w międzynarodowych firmach, współpracujących z uczelnią. Studia posiadają charakter dualny i realizowane są w trybie stacjonarnym, a staże rozpoczynają się już na drugim roku studiów. Atutem kierunku są zajęcia prowadzone przez praktyków z firm partnerskich, a także fakt, iż pozyskane w trakcie nauki doświadczenie zwiększa szanse absolwenta na rynku pracy.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Transport i logistyka
  • Ekonomia i zarządzanie firmą rodzinną
  • Finanse i ekonomia biznesu

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Transport i logistyka
  • Ekonomia i zarządzanie firmą rodzinną
  • Finanse i ekonomia biznesu

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

Kinga Ocena

Wbrew pozorom kierunek ten jest bardzo ciekawy i godny polecenia.


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: