Ekonomia – studia online

Ekonomia – studia online

Ekonomia – studia online – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Dynamiczny rozwój światowej gospodarki nie byłby możliwy, gdyby nie wnikliwa analiza finansowa rynku przeprowadzana regularnie przez najzdolniejszych ekonomistów. Jako, że gospodarka oraz cała cywilizacja wciąż chcą iść naprzód, zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się szeroko pojętymi finansami nie maleje, podobnie jak zainteresowanie przyszłych studentów tą gałęzią nauki. Studia na kierunku ekonomia – studia online łączą w sobie zagadnienia prezentowane w toku zajęć na „klasycznej” ekonomii z nietypowym trybem online pozwalającym na połączenie codziennych obowiązków ze studiowaniem o dowolnej porze dnia i nocy. Interesujesz się polską i światową gospodarką? Nauka matematyki nigdy nie była dla ciebie przykrą koniecznością?  Będziesz w stanie przyzwyczaić się do konieczności organizowania swojego czasu w sposób pozwalający na wywiązanie się z obowiązków wynikających z bycia studentem online? Chciałbyś podjąć przyszłościowy i dający perspektywy rozwoju zawód? W takim razie studia na kierunku ekonomia - studia online z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą pochwalisz się po ukończeniu studiów na kierunku ekonomia – studia online? Gruntowną, pozwalającą na podjęcie działań zmierzających do wygospodarowania znacznego zysku przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat na rynku gospodarczym kraju i świata. Nauczysz się sporządzać, prezentować i interpretować wyniki analiz finansowych i ekonomicznych w celu wdrożenia najbardziej optymalnych działań. Poznasz najnowocześniejsze metody i techniki zarządzania ograniczoną ilością zasobów, co okaże się nieocenione w przyszłej działalności gospodarczej, a zwłaszcza na samym początku jej istnienia. Ponadto studia dadzą ci solidne przeszkolenie w zakresie samodyscypliny i organizacji swojego czasu - wbrew pozorom studiowanie w trybie online nie jest takie proste.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent studiów na kierunku ekonomia – studia online? Będziesz mógł wybrać jedną z wielu możliwych ścieżek kariery. Wiedza zdobyta na studiach będzie nieoceniona w pracy na stanowisku agenta ubezpieczeniowego, rzeczoznawcy majątkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami, inspektora kontroli w urzędzie skarbowym, maklera giełdowego, bankowca analizującego ryzyko kredytowego lub inwestycyjnego, a nawet w urzędach i instytucjach państwowych związanych z gospodarką, finansami i budżetowaniem. Dla ceniących sobie niezależność i gotowych na podjęcie wyzwania samodzielnego sterowania pracą własną oraz poddanych, będzie stała możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Jak sam widzisz, możliwości jest ogrom, a przed trudem wyboru dzieli cię już tylko aplikacja i kilka lat studiów!

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Dokładne informacje znajdziesz na stronach uczelni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EKONOMIA – STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonomię – studia online

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • ekonometrii
  • analizy gospodarczej
  • finansów i inwestycji
  • rachunkowości
  • towaroznawstwo
  • diagnozowania skomplikowanych problemów ekonomicznych i gospodarczych
  • prowadzenia własnej działalności gospodarczej

  Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia – studia online?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Ekonomia – studia online to kierunek należący do studiów ekonomicznych, dlatego też po jego ukończeniu będziesz miał wszechstronną wiedzę z zakresu tej dyscypliny naukowej.

  Kierunek ten jest dostępny jedynie w trybie niestacjonarnym, W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru. Dlatego też, ta opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu nauki z innymi, codziennymi aktywnościami.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Studenci, którzy aplikują na kierunek ekonomia – studia online będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

  • matematyka
  • mikroekonomia
  • przedsiębiorczość
  • psychologia społeczna
  • podstawy ekonometrii

  Jako student dowiesz się także jak funkcjonują poszczególne rynki finansowe oraz zagłębisz się w meandry dziedziny, jaką są finanse i rachunkowość. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów, których listę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych. Większość zajęć i wykładów będzie realizowana na platformie e-learningowej, na której zostaną zamieszczone także dodatkowe materiały naukowe.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, nauczysz się zarządzania finansami firmy i analizowania danych zjawisk gospodarczych. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób prowadzić własną działalność oraz podejmować odpowiednie decyzje biznesowe.

  W siatce zajęć znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Kierunek ekonomia – studia online dostępne są jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. W tym przypadku, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia – studia online

  Absolwent kierunku ekonomia - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • biurach rachunkowych
  • instytucjach finansowych (banki, urzędy skarbowe, ubezpieczenia)
  • instytucjach państwowych związanych z gospodarką i budżetowaniem
  • rzeczoznawca majątkowy
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami
  • makler giełdowy
  • freelancer prowadzący własną działalność gospodarczą

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMIA – STUDIA ONLINE

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA – STUDIA ONLINE

  Komentarze (1)

  DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula