ul Świeradowska 43

02-662 Warszawa

+48 22 54 35 430

e-mail: uczelnia@lazarski.edu.pl

ul Świeradowska 43

02-662 Warszawa

+48 22 54 35 430

e-mail: uczelnia@lazarski.edu.pl

  • KIERUNEK LEKARSKI (medycyna)

    Rekrutacja

    stopień: (jednolite) czas trwania: 6 lat
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: jednolite magisterskie
    czas trwania: 6 lat
    tytuł zawodowy: lekarz

    Kierunek Lekarski w Uczelni Łazarskiego w Warszawie realizowany jest na Wydziale Medycznym. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji, składających się na bagaż współczesnego lekarza. Studenci poznają objawy i przebiegi chorób, sposoby postępowania diagnostycznego i terapeutycznego właściwe dla określonych stanów chorobowych, budowę i funkcję organizmu, działającego w zależności od warunków prawidłowych i nieprawidłowych.

    Program studiów I roku na Kierunku Lekarskim w Uczelni Łazarskiego w Warszawie składa się między innymi z następujących przedmiotów:

    • anatomia człowieka,
    • histologia,
    • biofizyka,
    • etyka lekarska,
    • socjologia medycyny,
    • embriologia,
    • genetyka,
    • biochemia.

    Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Kierunku Lekarskiego w Uczelni Łazarskiego w Warszawie będą mogli wykorzystać w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach badawczych, firmach farmaceutycznych, ośrodkach opieki społecznej.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Limity miejsc Ceny

    STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

    W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku kierunek lekarski (medycyna) brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
    biologia, chemia, fizyka, matematyka

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Wybierz rok

    Ładuję dane

    Studia stacjonarne:

    74000 zł

    Dowiedz się więcej

    Źródło: Strony internetowe uczelni (13.06.2025)

    Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

Mięso armatnie systemu edukacji medycznej Ocena odpowiedz

Uczelnia z ogromnym potencjałem, ale wymagająca reformy realiów studenckich. Na plus zdecydowanie zasługuje świetne zaplecze dydaktyczne i kliniczne – nowoczesne sale, dobrze wyposażone pracownie, dostęp do symulatorów. Wykładowcy to w większości świetni specjaliści, z ogromną wiedzą i pasją. Grupy kliniczne są małe, co daje dużą szansę na naukę i indywidualne podejście. Naprawdę można tu zdobyć solidne podstawy medycyny – pod warunkiem, że wcześniej nie wyzionie się psychicznie ducha. Opinie o tej uczelni są podzielone, ale rzeczywistość dla studentów medycyny bywa wyjątkowo trudna. Na sesji potrafi być nawet 15 egzaminów, z czego 3 w tygodniu, a poprawki często przypadają w soboty. Daje to średnio 1,5 dnia na naukę do każdego egzaminu — nierzadko z materiału obejmującego 2–3 semestry. Program studiów i wymagania są niedostosowane do realnych możliwości przyswajania wiedzy w tak krótkim czasie. Poziom szczegółowości wymaganej wiedzy często przekracza standardy spotykane nawet na niektórych specjalizacjach, co w połączeniu z presją i brakiem realnego wsparcia ze strony uczelni, prowadzi do wypalenia, przeciążenia psychicznego i pogorszenia zdrowia studentów. Zajęcia trwają od rana do wieczora – człowiek wraca do domu fizycznie i psychicznie wypruty, z perspektywą nauki na kolejny dzień, na którą nie ma już siły, bo organizm właśnie przypomniał sobie, że potrzebuje choć trochę snu, jedzenia i cienia normalności. Na uczelnię poszedłem jako człowiek. Dziś jestem artefaktem bólu egzystencjalnego (Ostatni raz widziany przy zdrowych zmysłach x lat temu) Na ten moment daję 3 gwiazdki – bo poziom nauczania faktycznie jest wysoki i można się tu wiele nauczyć – ale jeśli system dalej będzie działał jak prasa hydrauliczna do miażdżenia ludzkich dusz, to za chwilę zostaną tu tylko łzy, legendy i jedna gwiazdka z litości.

A Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Nierealne i niejasne wymagania, praca w atmosferze przewlekłej presji i stresu. Wymagana nie raz zdecydowanie zbyt szczegółowa wiedza, na której pozyskanie otrzymuje się zdecydowanie za mało czasu. Zdecydowanie odradzam, chyba, że ktoś zamiast tytułu lekarza, pragnie zyskać załamanie psychiczne, zwiększyć ryzyko depresji i stracić własne zdrowie.

C W odpowiedzi do: A odpowiedz

Przecież kierunek lekarski jest najbardziej wymagający to czego się spodziewać innego

Karol Ocena odpowiedz

Polecam w 100%. Małe grupy, świetna kadra.

Iwona Ocena odpowiedz

zdecydowanie polecam. Fantastyczne warunki do nauki. Wszystko w jednym miejscu. Nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

marta Ocena odpowiedz

daję 4+