Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Aviation law and professional pilot licence

ul Świeradowska 43

02-662 Warszawa

+48 22 54 35 430

e-mail: uczelnia@lazarski.edu.pl

Aviation law and professional pilot licence

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

ul Świeradowska 43

02-662 Warszawa

+48 22 54 35 430

e-mail: uczelnia@lazarski.edu.pl

 • AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat

  Kierunek Aviation Law and Professional Pilot License w Uczelni Łazarskiego w Warszawie realizowany jest na Wydziale Prawa i Administracji. Kształcenie obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i szkolenia praktyczne. Szkolenia teoretyczne dotyczą między innymi prawa lotniczego, nawigacji, meteorologii, zasad lotu i budowy samolotu. Szkolenie praktyczne obejmuje przygotowanie do wykonywania pierwszych samodzielnych lotów nawigacyjnych, przeszkolenie na samolot klasy MEP(L), doskonalenie umiejętności wykonywania przelotów VFR w ruchu kontrolowanym i niekontrolowanym, szkolenie w wykonywaniu lotów według wskazań przyrządów IR(A), czy też szkolenie w zakresie współpracy w załodze. Praktyki zapewnione są już od pierwszego roku nauki, a odbywają się one w profesjonalnym ośrodku szkolenia pilotów, Goldwings Flight Academy w Warszawie. Aviation Law and Professional Pilot License to kierunek, który prowadzony jest wyłącznie na studiach stacjonarnych.

  Studia na kierunku Aviation Law and Professional Pilot License w Uczelni Łazarskiego w Warszawie przygotowują do przystąpienia do egzaminów praktycznych: egzaminu CPL(A)/ME oraz IRA(A) ME. Z racji tego, że zawód pilota wymaga szerokiej wiedzy, także w zakresie teoretycznym, studenci podczas zajęć uczą się procedur kontroli ruchu lotniczego, ogólnej wiedzy o samolocie, meteorologii, planowania, wykonywania i monitorowania lotu, nawigacji, procedur operacyjnych, łączności, zasad lotu. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku będą mogli rozpocząć arierę na międzynarodowym rynku przewozów lotniczych, w liniach lotniczych na całym świecie m.in. jako Pierwszy Oficer czy Compliance Officer.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)