AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE

AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE

AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Aviation law and professional pilot licence to nieprzeciętne studia, które zdecydowanie wyróżniają się swoją ofertą na tle innych kierunków. Ich program skierowany jest do ludzi, którzy marzą, o tym żeby przeżyć niezwykłą przygodę i związać swoją przyszłość z ponadprzeciętnym zawodem pilota lotniczego. Zawsze fascynowały Cię podniebne podróże i chciałbyś stać się ich częścią?

Pragniesz zwiedzać najdalsze zakątki świata i poznawać inne kultury? Jednocześnie jesteś osobą odpowiedzialną, odporną na stres i doskonale znającą język angielski? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na chociaż jedno z tych pytań, to studia na kierunku aviation law and professional pilot licence są stworzone dla Ciebie!

 

Czego nauczysz się na kierunku aviation law and professional pilot licence?

W programie studiów przewidziane są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i te nastawione na rozwijanie umiejętności praktycznych. Jako student tego niezwykle prestiżowego kierunku, zagłębisz się w meandry krajowego i międzynarodowego prawa lotniczego, których poznanie jest niezbędne do wykonywania zawodu pilota. Co więcej, poznasz tajniki niezwykle skomplikowanej sztuki nawigacji.

Dowiesz się także, jak zbudowany jest samolot i jak bezpiecznie nim podróżować. Po przyswojeniu niezbędnej i niezwykle istotnej, wiedzy teoretycznej będziesz mógł rozpocząć praktyczną naukę pilotażu w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, odbędziesz kurs lotniczy na samolotach klasy MEP(L) i zostaniesz odpowiednio przygotowany do odbycia samodzielnych lotów. Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności interpersonalne, które są niezbędne w pracy pilota.

Nauczysz się jak umiejętnie i efektywnie współpracować z pozostałą załogą. Po ukończeniu kursu będziesz miał możliwość przystąpienia do egzaminów praktycznych CPL(A)/ME oraz IRA (A) ME. Zajęcia i wykłady prowadzone są w języku angielskim, którym komunikują się piloci z całego świata. Jego znajomość na poziomie zaawansowanym jest konieczna do rozpoczęcia kariery lotniczej.

 

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku aviation law and professional pilot licence będziesz miał niezwykle szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu pilotażu lotniczego. Po pomyślnym zdaniu egzaminu praktycznego będziesz mógł wykonywać pracę pilota.

Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej. Bez problemu znajdziesz pracę w liniach lotniczych na całym świecie. Co więcej, w trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w instytucjach lotnictwa cywilnego.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aviation law and professional pilot licence to studia płatne. Wysokość czesnego jest uzależniona od uczelni, na której odbywa się kurs. Aby zostać studentem tego kierunku musisz spełnić także inne warunki. Ze względu, na to że wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim, kandydaci będą musieli przedstawić certyfikat znajomości języka na poziomie B2 lub pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Żeby pomyślnie przejść proces rekrutacji należy przedstawić orzeczenie lotniczo-lekarskie, które będzie potwierdzało zdolność do wykonywania zawodu pilota. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE:

 • wiedza z zakresu krajowego, europejskiego i międzynarodowego prawa lotniczego
 • znajomość budowy samolotu
 • umiejętność nawigacji
 • znajomość zasad lotu
 • umiejętność samodzielnego pilotowania samolotu klasy MEP(L)
 • znajomość profesjonalnej frazeologii lotniczej
 • umiejętność pracy z załogą samolotu

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE:

 • pilot
 • Pierwszy Oficer
 • organy i instytucje lotnictwa cywilnego
 • specjalista do spraw transportu lotniczego 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AVIATION LAW AND PROFESSIONAL PILOT LICENCE

Komentarze (0)