ul. Moniuszki 1a, 

00-014 Warszawa

bos@humanum.pl

tel: 608 800 591

ul. Moniuszki 1a, 

00-014 Warszawa

bos@humanum.pl

tel: 608 800 591

 • PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Psychologia kliniczna i psychoterapia w Collegium Humanum w Warszawie to specjalność proponowana studentom w ramach kierunku Psychologia. Jej priorytetowym założeniem jest przygotowanie do wykonywania zawodu w zakresie zdrowia psychicznego w ujęciu klinicznym. Ma na celu wykształcenie psychologów, posiadających specjalistyczną wiedzę z obszaru psychopatologii, czyli zaburzeń zachowania i osobowości, psychoz, uzależnień oraz zaburzeń lękowych. Osoby wybierające tę specjalność mają w przyszłości wspierać człowieka w jego rozwoju, planować postępowanie diagnostyczne i prowadzić terapię.

  Psychologia kliniczna i psychoterapia w Collegium Humanum w Warszawie to specjalność, na którą składają się takie zagadnienia jak: psychologia kliniczna dzieci i młodzieży, psychologia kliniczna dorosłych, psychologia pediatryczna, zaburzenia zachowania i osobowości, psychologia małżeństwa i rodziny, psychologia osób niepełnosprawnych, zaburzenia odżywiania, uzależnienia od środków psychoaktywnych, czy psychologia sądowo- penitencjarna.

  Studenci Collegium Humanum uczestnicząc w zajęciach na omawianej przez nas specjalności dowiadują się jak powstają emocje i w jaki sposób człowiek podejmuje świadome i nieświadome decyzje oraz jak mózg odbiera sygnały z otoczenia. Z takim bagażem wiedzy absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w ośrodkach psychoterapii, ośrodkach interwencji kryzysowej, centrach zdrowia psychicznego, klinikach medycyny somatycznej, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, przychodniach i szpitalach psychiatrycznych.

  Czytaj dalejZwiń

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (0)