Absolwent studiów licencjackich (inżynierskich) pierwszego stopnia ma wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień biologii i informatyki, oparte na rzetelnej znajomości podstaw nauk matematyczno-przyrodniczych. Rozumie potrzebę zastosowania metod informatycznych do rozwiązywania problemów wynikających ze złożoności systemów biologicznych. Potrafi formułować i rozwiązywać podstawowe problemy biologiczne w sposób ścisły, przy użyciu metod informatycznych. Jest przygotowany do uzyskiwania informacji biologicznej, zarówno w laboratorium, jak i z ogólnie dostępnych baz danych, oraz jej opracowywania i przetwarzania odpowiednimi metodami. Rozumie działanie współczesnych systemów komputerowych oraz ma wiedzę umożliwiającą aktywny udział w realizacji projektów bioinformatycznych. Absolwent posługuje się językiem obcym na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, w tym językiem specjalistycznym z zakresu informatyki i biologii. Jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach oraz jednostkach administracji, w których gromadzi się, przetwarza i analizuje dane biologiczne, a także w laboratoriach badawczych. Może podejmować pracę w firmach zajmujących się narzędziami i systemami informatycznymi oraz w innych instytucjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane. Absolwent potrafi samodzielnie rozwijać swoje umiejętności zawodowe, zna zasady prawne i etyczne, którymi powinien kierować się w pracy zawodowej.
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Bioinformatyka jest średnia wyników z egzaminu maturalnego; przedmioty preferowane: biologia, fizyka, matematyka lub informatyka
Absolwent studiów I stopnia posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z biologii oparte na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Zdobytą wiedzę i umiejętności umie wykorzystać w pracy zawodowej z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Posiada umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania danych oraz pisemnego i ustnego przekazywania informacji. Posiada również umiejętności pracy zespołowej a także wiedzę, zdolności i umiejętności do kierowania pracą zespołu. Ponadto zna język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie posługiwać się w tym języku terminologią z zakresu biologii. Absolwent jest przygotowany do pracy w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych w zakresie wykonywania podstawowej analityki oraz prowadzenia podstawowych prac badawczych wykorzystujących materiał biologiczny w terenie, przemyśle, administracji, placówkach zajmujących się ochroną środowiska i przyrody. Absolwent jest przygotowany do obsługi aparatury badawczej, samodzielnego rozwijania i podnoszenia kompetencji zawodowych. Może kontynuować edukację na studiach II stopnia lub studiach podyplomowych.
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Biologia jest średnia wyników z egzaminu maturalnego; przedmioty preferowane: biologia.
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biologia jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Studia III stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia III stopnia na kierunku Biologia jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Chemia nauczycielska jest średnia wyniku egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów; preferowany przedmiot: chemia.
Absolwent studiów geograficznych I stopnia posiada wiedzę z zakresu głównych działów geografii oraz poszerzony zakres wiadomości z zakresu wybranej specjalności. Jest on kompetentny w zakresie poznawania, rozumienia i interpretowania zasad funkcjonowania środowiska geograficznego oraz działań społeczno-ekonomicznych i kulturowych człowieka, a także jego wpływu na przeobrażenia środowiska geograficznego. Posiada przygotowanie do badania współzależności między elementami środowiska geograficznego, oceny ich stanu, analizy uwarunkowań, tendencji zmian oraz ich skutków. Posiada także umiejętność posługiwania się metodami służącymi do opracowywania i interpretacji materiałów źródłowych, w tym zna podstawy wdrażania systemów informacji geograficznej. Studia przygotowują absolwenta do podjęcia pracy w instytucjach i urzędach zajmujących się wykorzystaniem zasobów, ochroną i kształtowaniem środowiska geograficznego, jednostkach gospodarczych, planistycznych, administracji publicznej oraz w instytucjach oświatowych. Zaliczenie fakultatywnego bloku zajęć pedagogicznych daje uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela geografii. Po ukończeniu studiów I stopnia absolwent jest przygotowany do kontynuowania nauki na studiach geograficznych II stopnia lub na innych pokrewnych kierunkach studiów.
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Geografia jest średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich zdawanych przedmiotów; przedmiot preferowany - geografia.
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Geografia jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Studia III stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia III stopnia na kierunku Geografia jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Celem studiów na kierunku gospodarka przestrzenna jest:
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Gospodarka przestrzenna jest średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich zdawanych przedmiotów; preferowany przedmiot - geografia.
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Gospodarka przestrzenna jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Jeśli jesteś zainteresowana(y) przyrodą oraz oceną jej stanu w różnych miejscach i chcesz wykorzystać wiedzę o tym w swojej dalszej pracy w służbach i firmach prywatnych związanych z monitorowaniem środowiska i konsultingiem środowiskowym, to jest to kierunek studiów dla Ciebie.
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Monitoring środowiska przyrodniczego jest średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów; preferowany przedmiot - geografia.
Celem studiów pierwszego stopnia na kierunku ochrona środowiska o profilu ogólnoakademickim jest:
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Ochrona środowiska jest średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich zdawanych przedmiotów; przedmioty preferowane - biologia, chemia, geografia, fizyka.
Celem studiów drugiego stopnia na kierunku odnowa biologiczna o profilu akademickim jest:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Odnowa biologiczna jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie oraz średnia ocen ze studiów I stopnia.
Celem studiów na kierunku turystyka i rekreacja jest:
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja jest średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich zdawanych przedmiotów; przedmiot preferowany - geografia.
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Super studia na GP
Na turystyce świetni wykładowcy i fajne wyjazdy
Super wyjazdy podczas studiów po Polsce i za granicą
Super się tu studiuje, po geografii robię jeszcze GP
Najlepsza uczelnia! :-) Stosunkowo mało studentow przez co lepszy kontakt student-wykladowca. Wykladowcy są fajni i życiowi. Mają pasję w tym co robią. Świetne zajęcia terenowe, dużo można się na nich dowiedzieć. Wiadomo, kolokwium zaliczeniowe terenówki czasem bardzo trudne. Studenci na tym wydziale wiedzą co chcą I są zainteresowani tą tematyką. Polecam jak najbardziej!
Uczelnia beznadziejna. Kierunek nudny, wszystkich przepychają bo jest Mało studentów na roku. Za nudne ćwiczenia terenowe trzeba płacić co roku tak około 500-800 zł.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: