• FARMACJA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5,5 roku
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie
  czas trwania: 5,5 roku
  tytuł zawodowy: magister farmacji

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek studiów farmacja

  Studia farmaceutyczne są szansą na zdobycie szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy i zdobycie atrakcyjnego zawodu. Jeżeli chcesz pracować jako magister farmacji lub dołączyć do zespołu badawczego w firmie farmaceutycznej – rozpocznij studia na UMED. Jesteśmy największą uczelnią medyczną w Polsce i zapewnimy Ci wszechstronne wykształcenie, które zaowocuje sukcesem na polu zawodowym.

  Farmacja to kierunek dla Ciebie, jeżeli:

  • myślisz o pracy jako magister farmacji lub chcesz się w inny sposób związać z branżą farmaceutyczną,
  • pragniesz pogłębić wiedzę zarówno w zakresie farmacji, jak i biologii, chemii, medycyny, biochemii – zdobywając szerokie kompetencje i rozwijając własne pasje,
  • jesteś osobą ambitną, która lubi nieustannie poszerzać swoją wiedzę i pasjonujesz się naukami przyrodniczymi.

  Na UMED możesz odbyć studia farmaceutyczne w trybie jednolitym magisterskim, które trwają 5,5 roku. Zajęcia możesz podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia farmaceutyczne – rekrutacja i najważniejsze informacje

  Studia na kierunku farmacja: do rekrutacji mogą przystąpić absolwenci szkół średnich, którzy zdali na poziomie rozszerzonym maturę z chemii, a także z matematyki bądź biologii (do wyboru), również na poziomie rozszerzonym. Wyniki z pozostałych egzaminów nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.

  Studia farmaceutyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to:

  • zajęcia dydaktyczne prowadzone w oparciu o nowoczesne metody nauczania przez doświadczonych wykładowców,
  • możliwość zdobycia pogłębionej wiedzy w wielu specjalnościach związanych z farmacją,
  • szansa na zdobycie kwalifikacji zarówno jako magister farmacji, jak również farmaceuta-naukowiec, analityk czy farmaceuta – przedstawiciel medyczny.

  Absolwenci studiów farmaceutycznych mogą podejmować pracę zarówno w aptekach, jak i placówkach badawczo-rozwojowych, laboratoriach, czy też firmach farmaceutycznych oraz jednostkach kontrolno-pomiarowych i wielu innych miejscach. Jeżeli farmacja to również Twoje marzenie – przystąp do rekrutacji na UMED i postaw na rzetelne, nowoczesne wykształcenie.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, język polski, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Paulina Ocena odpowiedz

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to prestiżowa uczelnia, jedna z najlepszych w kraju. Studia tutaj to powód do dumy, ale także niemały wysiłek, bo nauka do najłatwiejszych nie należy i na dobre oceny trzeba solidnie zapracować

Tomasz Ocena odpowiedz

Bardzo interesujące zajęcia, pomocni prowadzący. Jeżeli ktoś zastanawia się nad farmacją to z czystym sumieniem mogę polecić Umed w Łodzi