• RATOWNICTWO MEDYCZNE

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunek studiów ratownictwo medyczne

  Chcesz pracować jako ratownik medyczny? Jeśli tak, najlepszym sposobem na zdobycie niezbędnego wykształcenia oraz uprawnień będą dla Ciebie studia na kierunku ratownictwo medyczne. Zrealizujesz je na UMED w Łodzi.

  Studia na kierunku ratownictwo medyczne są przeznaczone dla osób:

  • z powołaniem do niesienia pomocy innym – odpowiedzialnych i zorganizowanych, a także nastawionych na nieustanne pogłębianie wiedzy,
  • które interesują się medycyną, biologią czy chemią i chcą poszerzyć swoje umiejętności,
  • które chcą podjąć pracę np. w zespole ratownictwa medycznego, lotniczym pogotowiu ratunkowym, centrach powiadamiania ratunkowego czy oddziałach SOR,
  • kontynuować swoją edukację na innych kierunkach medycznych – zyskując szeroką bazę teoretyczną i praktyczną do rozwoju kariery w ochronie zdrowia.

  Ratownictwo medyczne – zapisz się na studia I stopnia na UMED

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi studia stacjonarne I stopnia dla osób, które chcą pracować jako w pełni wykwalifikowany ratownik medyczny. Są one przeznaczone dla absolwentów szkół średnich, jak również studium. Ratownik medyczny wykształcony na UMED zyskuje szerokie kompetencje, które pozwalają na podjęcie pracy w wielu placówkach związanych z ochroną zdrowia.

  UMED w Łodzi jest nowoczesną uczelnią medyczną z wieloletnimi tradycjami – największą szkołą wyższą o profilu medycznym w Polsce. Decydując się na studia u nas, oczekuj:

  • programu nauczania dopasowanego do wymogów ustawowych i nastawionego na zdobywanie przez Ciebie praktycznych kompetencji zawodowych,
  • doświadczonej kadry dydaktycznej, która pozwoli Ci zdobyć wszechstronne wykształcenie,
  • bogatego zaplecza dydaktycznego, które zapewnia doskonałe warunki do zdobywania wiedzy.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Progi punktowe

  STUDIA I STOPNIA

  Wymagane przedmioty:
  matematyka, język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, informatyka.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  Sprawdź
  przeliczniki punktów Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Łukasz Ocena odpowiedz

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to zdecydowana czołówka kształcenia medycznego i jestem szczęśliwy, że studiuję właśnie tutaj. Nauki jest dużo, zajęcia są wymagające, ale świadczy to o wysokim poziomie jaki prezentuje ta uczelnia.

Kasia Ocena odpowiedz

Od zawsze chciałam pomagać ludziom, dlatego wybór tego kierunku na tej uczelni był oczywisty. Polecam