• RATOWNICTWO MEDYCZNE Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek studiów ratownictwo medyczne

  Program studiów, integrujący wiedzę z różnych dziedzin, pozwala poznać zagrożenia zdrowia i życia społeczeństwa w wielu aspektach, zrozumieć zadania polityki zdrowotnej w nowoczesnym świecie i zdobyć umiejętność wykonywania medycznych czynności ratunkowych w stanie zagrożenia zdrowia i życia niezależnie od przyczyny. Trening praktyczny zapewniają m.in. nowoczesne sale Centrum Symulacji Medycznych.

  To studia dla osób, które chcą podjąć pracę w zespole ratownictwa medycznego lub kontynuować swoją edukację na innych kierunkach medycznych, zyskując szeroką bazę teoretyczną i praktyczną do rozwoju kariery w ochronie zdrowia.

  Podczas rekrutacji pod uwagę brane są wyniki z matury z: matematyki, języka polskiego, języka obcego oraz – do wyboru – biologii, chemii lub informatyki na poziomie co najmniej podstawowym.

  STACJONARNE

  • studia I stopnia (czas trwania 3 lata)

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • matematyka (dowolny poziom)
  • język polski (dowolny poziom)
  • język obcy (dowolny poziom)
  • biologia, chemia, fizyka lub informatyka (dowolny poziom)

  Dowiedz się więcej

Opinie (2)

Łukasz Ocena

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to zdecydowana czołówka kształcenia medycznego i jestem szczęśliwy, że studiuję właśnie tutaj. Nauki jest dużo, zajęcia są wymagające, ale świadczy to o wysokim poziomie jaki prezentuje ta uczelnia.

Kasia Ocena

Od zawsze chciałam pomagać ludziom, dlatego wybór tego kierunku na tej uczelni był oczywisty. Polecam


STACJONARNE


Studia I stopnia: