• ZDROWIE PUBLICZNE Stopień: I II REKRUTACJA

  Interesuje Cię medycyna i ochrona zdrowia, ale także zagadnienia związane z zarządzaniem i administracją? Myślisz o pracy w obszarze zarządzania i promocji zdrowia lub też w szeroko pojętej branży medycznej lub farmaceutycznej?

  Rozpocznij studia na kierunku zdrowie publiczne! Nabędziesz umiejętności, które pozwolą Ci na pracę na stanowiskach menadżerskich i wykonawczych m.in. w placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach czy instytucjach państwowych związanych z branżą medyczną. Zyskasz szeroką wiedzę i kompetencje w obszarze zarządzania, prawa i ekonomii, dzięki którym nauczysz się, jak kierować placówką medyczną. Uzyskasz dodatkowe kwalifikacje, które pozwolą Ci poszerzyć spectrum możliwości zawodowych.

  Wśród wymagań rekrutacyjnych znajdują się wyniki egzaminu maturalnego z matematyki, j. polskiego, j. obcego oraz 1 dowolnie wybranego przez Ciebie przedmiotu.

  Na studiach magisterskich II stopnia oferujemy 6 specjalności: promocja zdrowia; ubezpieczenia zdrowotne i pielęgnacyjne; organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia; epidemiologia, statystyka i informatyka medyczna, prawo medyczne w ochronie zdrowia oraz organizacja medycznych czynności ratunkowych i zarządzania kryzysowego.

  STACJONARNE

  • studia I stopnia (czas trwania 3 lata)
  • studia II stopnia (czas trwania 2 lata)

  NIESTACJONARNE

  • studia II stopnia (czas trwania 2 lata)

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • matematyka (dowolny poziom)
  • język polski (dowolny poziom)
  • język obcy (dowolny poziom)
  • jeden dodatkowy przedmiot

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą rekrutacji na studia II stopnia posiadanie dyplomu ukończenia studiów I stopnia oraz wynik rozmowy kwalifiakcyjnej.

  Dowiedz się więcej

Opinie (1)

Patrycja Ocena

Nie miałam problemu z wyborem uczelni. Mieszkam w Łodzi, zatem podjęłam studia na tutejszym Uniwersytecie Medycznym. Nie musiałam szukać uczelni medycznej w innym mieście, ponieważ tutaj mam najlepszą.


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: