Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • KIERUNEK LEKARSKI

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 6 lat
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: jednolite magisterskie
  czas trwania: 6 lat
  tytuł zawodowy: lekarz

  Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest pierwszą niepubliczną uczelnią w Polsce, która otrzymała uprawnienia do realizowania kształcenia na Kierunku Lekarskim. Nauka prowadzona jest na jednolitych studiach magisterskich.

  Kształcenie na Kierunku lekarskim w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przygotowuje do wykonywania zawodu lekarza. Celem nauki jest między innymi: poznanie i zrozumienie budowy i funkcji organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych, objawów i przebiegu chorób, sposobów postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w różnych przypadkach, metod prowadzenia badań naukowych, czy też społecznych i prawnych uwarunkowań wykonywania zawodu lekarza.

  W ramach studiów na Kierunku lekarskim w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego realizowany jest zintegrowany program, w znacznej mierze oparty na modułach przekraczających granice tradycyjnych dyscyplin i specjalności. Nauczanie przedmiotów podstawowych odbywa się w ramach modułów takich jak np.: Układ nerwowy, Układ krążenia i oddechowy, Układ pokarmowy czy Układ moczowo- płciowy, które łączą treści z zakresu anatomii, radiologii, histologii i fizjologii. Zintegrowane jest również nauczanie przedmiotów klinicznych. Tutaj występują takie moduły jak: Kardiologia, Gastroenterologia, Choroby układu endokrynnego czy Choroby nerek i dróg moczowych, na które składają się zagadnienia właściwe dla chorób wewnętrznych, chirurgii, pediatrii, diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej czy medycyny nuklearnej.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Opinie (0)