KRYMINOLOGIA I RESOCJALIZACJA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Kryminologia szuka odpowiedzi na pytania– kim jest przestępca? Dlaczego dopuścił się czynów zabronionych? Czy społeczne uwarunkowania, w których przyszło mu funkcjonować miały wpływ na jego działania? Aby ją znaleźć należy posiadać szeroką wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, czy prawa. Ci, którzy wybiorą kierunek Kryminologia i resocjalizacja w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego szukać będą odpowiedzi na te i wiele innych pytań.
Kierunek Kryminologia i resocjalizacja w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Studenci mają zajęcia z prawa, kryminologii, pedagogiki, psychologii i socjologii, z metod zwalczania przestępczości i innych patologii społecznych oraz prowadzenia działań resocjalizacyjnych. Nabywają umiejętności, dzięki którym możliwe jest wyjaśnianie złożonych procesów społecznych pod względem prawnym, psychologicznym, socjologicznym i etycznym, jak również podejmowanie działań o charakterze edukacyjnym, opiekuńczym, profilaktycznym i resocjalizacyjnym.
Jakie przedmioty znajdują się w programie studiów? Między innymi: wstęp do prawoznawstwa, podstawy psychologii, prawa człowieka, organizacja wymiaru sprawiedliwości i ochrony prawnej, pedagogika resocjalizacyjna, komunikacja interpersonalna, metody badań pedagogicznych, podstawy prawa cywilnego i postępowania cywilnego, profilaktyka społeczna, ochrona danych osobowych, resocjalizacja w środowisku otwartym, patologie życia społecznego, podstawy psychiatrii, współczesne systemy resocjalizacji, elementy kryminalistyki, psychologia i profilaktyka uzależnień, prawo i postępowanie w sprawach nieletnich.
Studenci Kryminologii i resocjalizacji uczą się sposobów pracy z osadzonymi lub osobami umieszczonymi w warunkach izolacji; uczą się oceniać sytuacje ryzykowne, badać patologie społeczne, badać przyczyny agresji. W jaki sposób będą mogli tę wiedzę wykorzystać? Absolwenci omawianego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w zakładach karnych, aresztach śledczych, centrum interwencji kryzysowej, ośrodkach pomocy rodzinie, policji, straży miejskiej, placówkach wychowawczych, ośrodkach terapeutycznych.
Zwiń
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.