Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • PIELĘGNIARSTWO

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat pielęgniarstwa magister pielęgniarstwa magister pielęgniarstwa

  Pielęgniarstwo to zawód, który wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także empatii i chęci. Chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Trudno wyobrazić sobie, aby w zawodzie pielęgniarki sprawdziła się osoba, która nie lubi ludzi, nie jest wrażliwa, nie czuje potrzeby pomagania innym. Na zainteresowanych tym zawodem czeka kierunek Pielęgniarstwo, realizowany w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Studenci Pielęgniarstwa w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zdobywają wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, rozwijają kompetencje społeczne i uczą się jak porozumiewać się z pacjentem.

  Kierunek Pielęgniarstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a w programie kształcenia znajdują się między innymi takie przedmioty jak: anatomia, fizjologia, patologia, genetyka, biochemia i biofizyka, mikrobiologia i parazytologia, farmakologia, podstawy pielęgniarstwa, promocja zdrowia, podstawowa opieka, dietetyka, badania fizykalne, badania naukowe w pielęgniarstwie, anestezjologia i pielęgniarstwo w zagrożeniu życia, rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych, zdrowie publiczne, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne, chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne, opieka paliatywna.

  Ważną częścią studiów są praktyki zawodowe, które odbywają się w renomowanych placówkach medycznych. Dzięki nim każdy student może doświadczyć pracy pielęgniarskiej. A co po studiach? Absolwenci Pielęgniarstwa w Krakowskiej Akademii mogą znaleźć zatrudnienie w oddziałach szpitalnych, szpitalach uzdrowiskowych, sanatoriach, poradniach specjalistycznych, stacjach pogotowia ratunkowego, domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo- pielęgnacyjnych i leczniczych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)