Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • PIELĘGNIARSTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Pielęgniarstwo to zawód, który wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także empatii i chęci. Chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Trudno wyobrazić sobie, aby w zawodzie pielęgniarki sprawdziła się osoba, która nie lubi ludzi, nie jest wrażliwa, nie czuje potrzeby pomagania innym. Na zainteresowanych tym zawodem czeka kierunek Pielęgniarstwo, realizowany w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Studenci Pielęgniarstwa w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zdobywają wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, rozwijają kompetencje społeczne i uczą się jak porozumiewać się z pacjentem.

  Kierunek Pielęgniarstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a w programie kształcenia znajdują się między innymi takie przedmioty jak: anatomia, fizjologia, patologia, genetyka, biochemia i biofizyka, mikrobiologia i parazytologia, farmakologia, podstawy pielęgniarstwa, promocja zdrowia, podstawowa opieka, dietetyka, badania fizykalne, badania naukowe w pielęgniarstwie, anestezjologia i pielęgniarstwo w zagrożeniu życia, rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych, zdrowie publiczne, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne, chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne, opieka paliatywna.

  Ważną częścią studiów są praktyki zawodowe, które odbywają się w renomowanych placówkach medycznych. Dzięki nim każdy student może doświadczyć pracy pielęgniarskiej. A co po studiach? Absolwenci Pielęgniarstwa w Krakowskiej Akademii mogą znaleźć zatrudnienie w oddziałach szpitalnych, szpitalach uzdrowiskowych, sanatoriach, poradniach specjalistycznych, stacjach pogotowia ratunkowego, domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo- pielęgnacyjnych i leczniczych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia II stopnia: