• ARCHIWISTYKA I ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów jest w szczególności dostarczenie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie postępowania z dokumentacją na wszystkich etapach, od momentu jej wytworzenia, aż do przekazania do archiwum państwowego. Rozwój firm zewnętrznych (outsourcing) i ich udział w funkcjonowaniu dużych przedsiębiorstw pozwala sądzić, że obsługa archiwalna dokumentacji aktowej powierzana będzie zewnętrznym firmom usługowym, wyspecjalizowanym w gromadzeniu, porządkowaniu i przechowywaniu powierzonej dokumentacji. Ta okoliczność pozwala sądzić, iż na współczesnym rynku usług może znaleźć się miejsce dla firm zewnętrznych porządkujących archiwalia, zatrudniających również absolwentów studiów podyplomowych archiwistyka i zarządzanie dokumentacją.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • NAUCZANIE HISTORII - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja
  Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Nauczanie historii
  Są to studia przygotowujące osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne do nauczania kolejnego przedmiotu – historii.

  Wyświetl więcejZwiń

 • NAUCZANIE WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja
  Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Nauczanie wiedzy o społeczeństwie
  Są to studia przygotowujące osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne do nauczania kolejnego przedmiotu – wiedzy o społeczeństwie.

  Wyświetl więcejZwiń

 • NOWOCZESNE NAUCZANIE W HUMANISTYCE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia pozwalają na rozwinięcie i doskonalenie metod, które pomagają aktywizować uczniów – zarówno w czasie zdalnego nauczania, jak i w tradycyjnej formie. Adepci studiów dowiadują się, jak w pełni wykorzystać nowoczesne narzędzia edukacyjne, aby prowadzone przez nich lekcje stały się możliwie najbardziej atrakcyjne.

  Choć ukończenie studiów nie daje uprawnień do nauczania, zajęcia skutecznie doskonalą warsztat pracy nauczyciela i pozwalają na zdobycie nowych umiejętności.

  Uniwersyteckie świadectwo odbycia studiów podyplomowych jest również istotne dla osób ubiegających się o awans zawodowy.

  Dla nauczycieli z długoletnim stażem studia będą znakomitym uzupełnieniem dotychczasowego doświadczenia i inspiracją do wykorzystania najnowszych osiągnięć z dziedziny kreatywnej edukacji.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • RZECZOZNAWSTWO UZBROJENIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja
  Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Rzeczoznawstwo uzbrojenia
  Studia mają na celu wstępne przygotowanie słuchaczy do pracy w charakterze biegłych sądowych oraz, po spełnieniu niezbędnych wymagań, jako rzeczoznawców. Studia wyposażą absolwentów w praktyczne i teoretyczne umiejętności konieczne do pracy w zakresie rzeczoznawstwa uzbrojenia historycznego i współczesnego.
  Jednocześnie studia maja wykształcić u słuchaczy umiejętności analitycznego i krytycznego myślenia. Studia kończą się napisaniem pracy końcowej w ramach zajęć seminaryjnych. Uzyskanie uprawnień rzeczoznawcy w zakresie uzbrojenia historycznego reguluje Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 10 maja 2004 r. w sprawie rzeczoznawców Ministra Kultury w zakresie opieki nad zabytkami.

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (12)

Ewaryst Ocena odpowiedz

Studiowałem historię na tym wydziale, coś wspaniałego. Naprawdę uczciwie mogę stwierdzić, że w 95% wykładowcy są przemili, uczciwi i bardzo rzetelni w tym co robią. Studia dały mi zupełnie inne spojrzenie na świat, prócz oczywiście zdobytej wiedzy. Polecam serdecznie

głodna megi Ocena odpowiedz

przede wszystkim to jest przygoda, ciekawi ludzie i doświadczenia :D badania terenowe!

Robert Ocena odpowiedz

Wojskoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim to prawdziwa atrakcja dla członków grup rekonstrukcyjnych, albo po prostu zafascynowanych wojskiem i jego historią. To miejsce, w którym możemy rozwijać swoje pasje i pogłębiać wiedzę. To coś więcej niż studia.

marlena Ocena odpowiedz

Religioznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim to sfera ciekawych badań. Poznajemy nie tylko religie i ich cechy, ale także poznajemy ludzi, ich kulturę i obyczaje.

kinga Ocena odpowiedz

Kultura Zachodu to dla nas rzecz powszednia, normalna, ale wciąż nie do końca odkryta i pozostawiająca wiele znaków zapytania. Dlatego warto się w nią zagłębić. Studia na Uniwersytecie Łódzkim dają taką możliwość.

szymon Ocena odpowiedz

Każdemu, kto myśli o studiach na kierunku Historia sztuki polecam wybór Uniwersytetu Łódzkiego. W programie jest dużo zajęć terenowych, w których organizujemy sobie wycieczki do ważnych miejsc, także zagranicznych. Jest także wiele zajęć praktycznych. Na tej uczelni Historia sztuki to nie tylko sucha i bezbarwna teoria.

Łukasz Ocena odpowiedz

Historia to niezwykle wciągająca dziedzina, która opisuje przeszłość, lecz także zwraca uwagę na przyszłość. Każdy kto jest zainteresowany Historią, powinien wybrać studia na Uniwersytecie Łódzkim.

Igor Ocena odpowiedz

Filozofia na Uniwersytecie Łódzkim to odpowiedź na wyzwania kulturowe, polityczne i techniczne współczesności. Umiejętności, które zdobywam na tym kierunku będę mógł wykorzystać w dyplomacji, biznesie, a nawet polityce. To szeroka dziedzina, która wciągnie każdego.

Basia Ocena odpowiedz

Uniwersytet Łódzki to bardzo dobra uczelnia, na której znalazłam swoje miejsce. Studiując Etnologię i antropologię kulturową mogę rozwijać swoje zainteresowania, a co ważne, w gronie osób podobnie zakręconych. Polecam.

Konrad Ocena odpowiedz

Archeologia to historia nas wszystkich, nasza przeszłość, nasza kultura. To niezwykle fascynujące odkrywać ją kawałek po kawałku. Każdemu pasjonatowi przeszłości polecam studia na Uniwersytecie Łódzkim. Tutaj będziecie mogli rozwijać swoje pasje

studentul Ocena odpowiedz

najlepszy wydzial na całym łódzkim!

A.A. Ocena odpowiedz

Kilka lat temu archeologia naprawdę na poziomie, po zmianie kadry trochę podupadła. Ciężko po tym znaleźć pracę, ale ludzie świetni.