Studia I stopnia
Celem studiów pierwszego stopnia na kierunku geografia jest:
Studia II stopnia
Celem studiów drugiego stopnia na kierunku geografia jest:
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Geografia jest średnia wyników egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i geografii (P lub R) – preferowana* geografia (R).
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Geografia jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Celem studiów na kierunku gospodarka przestrzenna jest wyposażenie studentów w interdyscyplinarną wiedzę z zakresu rozwoju społeczno-gospodarczego układów przestrzennych różnej skali (lokalnej, regionalnej, krajowej) i nauk technicznych oraz przygotowanie do pracy w firmach i instytucjach związanych z kształtowaniem przestrzeni geograficznej, zgodnie z potrzebami społecznymi i współczesnymi wyzwaniami cywilizacyjnymi, z zachowaniem zasad ekorozwoju i ładu przestrzennego, przy uwzględnieniu możliwości technicznych.
Celem jest także przygotowanie do opracowywania różnego typu dokumentów planistycznych, wykonywania analiz przestrzennych do celów gospodarczych i społecznych, uczestniczenia w konstruowaniu lokalnych i regionalnych strategii rozwoju oraz udziału w procesie zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Gospodarka przestrzenna jest średnia wyników egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz geografii lub historii lub wiedzy o społeczeństwie (P lub R) – preferowana* geografia (R)
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Gospodarka przestrzenna jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Po ukończeniu studiów oraz napisaniu pracy dyplomowej absolwent kierunku turystyka i rekreacja posiada wiedzę ogólną i umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych i społeczno-ekonomicznych oraz prawidłowo rozumie zjawiska zachodzących w przestrzeni turystycznej i rekreacyjnej. Posiada umiejętności: efektywnej komunikacji interpersonalnej, organizowania pracy i czasu wolnego oraz podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji dla młodzieży i dorosłych.
Posiada również umiejętność sprawnego posługiwania się literaturą i różnymi źródłami informacji (materiałami kartograficznymi, Internetem, odbiornikiem GPS, podręcznikiem, przewodnikiem, itp.). Posiada umiejętność planowania, organizowania i realizacji imprez rekreacyjno-turystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada także kompetencje w zakresie planowania i organizacji wyjazdów dla grup zorganizowanych (wyjazdy integracyjne, sympozja, konferencje, obozy wędrowne, kolonie itp.).
ZWIŃ
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja jest średnia wyników egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i geografii (P lub R) – preferowana* geografia (R).
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: