Uniwersytet Łódzki

Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ

ul. Pomorska 46/48 91-408 Łódź

tel. (042) 665 57 10

fax. (042) 665 57 11

www.wnow.uni.lodz.pl

rekrutacja.wnow.uni.lodz.pl

http://informatory.uni.lodz.pl/

Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ

Uniwersytet Łódzki

ul. Pomorska 46/48 91-408 Łódź

tel. (042) 665 57 10

fax. (042) 665 57 11

www.wnow.uni.lodz.pl

rekrutacja.wnow.uni.lodz.pl

http://informatory.uni.lodz.pl/

 • METODYKA WSPOMAGANIA KOMUNIKACJI JĘZYKOWEJ UCZNIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia adresowane są do czynnych, aktualnie zatrudnionych nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz nauczycieli języka polskiego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wymagane jest zaświadczenie z miejsca pracy. Na studia będą przyjmowani absolwenci kierunków pedagogicznych z przygotowaniem nauczycielskim i kwalifikacjami do prowadzenia zajęć w przedszkolu lub edukacji wczesnoszkolnej oraz absolwenci kierunków filologicznych z przygotowaniem nauczycielskim i kwalifikacjami do nauczania języka polskiego. Studia są dla uczestników bezpłatne, finansuje je Ministerstwo Edukacji i Nauki.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja
  Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne
  Przewidywany termin uruchomienia studiów: 1 października 2017r.
  Studia Przygotowanie Pedagogiczne umożliwiają uzyskanie przygotowania pedagogicznego niezbędnego do wykonywania zawodu nauczyciela zgodnie ze standardami kształcenia zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 (Dziennik Ustaw RP 131 p.1 ) oraz wytycznymi zawartymi w Rozp. MEN z dnia 3 lutego 2012 r. (Dziennik Ustaw RP poz.174).
  Przygotowanie pedagogiczne należy rozumieć jako nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia i praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin oraz odbycie pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin; w przypadku nauczycieli praktycznej nauki zawodu niezbędny wymiar zajęć z zakresu przygotowania pedagogicznego wynosi nie mniej niż 150 godzin (Rozporządzenie MENiS z dnia 10.09. 2002).
  Cel studiów: przygotowanie do pracy absolwentów studiów, posiadających przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu, prowadzenia zajęć, a nieposiadających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego, to znaczy:
  • Absolwentów studiów I stopnia do pracy w szkołach podstawowych
  • Absolwentów studiów II stopnia do pracy w szkołach ponadpodstawowych i kształcenia w zawodzie
  • Absolwentów jednolitych studiów magisterskich do pracy w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i kształcenia w zawodzie, a także pracy w innych placówkach systemu oświaty.
  Adresatami powyższych studiów są m.in.:
  • Absolwenci takich kierunków studiów jak: biologia, chemia, filologia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, bibliotekoznawstwo, logopedia, matematyka
  • Absolwenci psychologii
  • Absolwenci tych specjalności pedagogicznych, które w trakcie realizacji programu studiów nie uwzględniają przygotowania pedagogicznego (powyżej określonego)
  • Osoby uprawnione do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu (np. posiadające tytuł mistrza w zawodzie, którego będą nauczać) ale nieposiadające przygotowania pedagogicznego
  Czas trwania studiów: 3 semestry
  Forma studiów - niestacjonarne (zaoczne), w systemie blended learninig

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (13)

Jola Ocena odpowiedz

Jakie są progi punktowe w poprzednich latach?

Wiki Ocena odpowiedz

uwaga -nie mogę się dogadać z dziekanatem,pracownicy bardzo obojętni ,brak pomocy tzw. ludzkiego podejścia do studenta -TOTALNA ZLEWKA

Wiki Ocena odpowiedz

uwaga -nie mogę się dogadać z dziekanatem,pracownicy bardzo obojętni ,brak pomocy tzw. ludzkiego podejścia do studenta -TOTALNA ZLEWKA

Werka Ocena odpowiedz

Polecam Psychologię- specjalizacja Psychologia Kliniczna !

Iza Ocena odpowiedz

Moim zdaniem pedagog ma duże możliwości, ale tylko i wyłącznie jak wspomoże się dodatkowymi kursami czy studiami podyplomowymi. Konkurencja jest bardzo duża dlatego warto cały czas się dokształcać, nawet jeżeli taką prace się już znalazło. Wiem to po sobie...ale jest to bardzo satysfakcjonujący zawód.

Dara Ocena odpowiedz

Jestem na 4 roku i dużo osób z mojej grupy pracuje już w zawodzie. Pracy dla pedagogów jest dużo, tylko trzeba chcieć :)

Ania Ocena odpowiedz

jestem na pierwszym roku, drugiego stopnia na Pedagogice i żałuje, że nie zaczęłam tych studiów od 1 stopnia. Studiowałam na innym kierunku i to był mój błąd widząc jaką wiedzę prezentują studenci, którzy są tu od licencjatu. Mimo, że mam braki to jestem zadowolona

Aneta J Ocena odpowiedz

Studiuje Pedagogikę i polecam ze względu na ćwiczenia, które na prawdę dają dużą możliwość poznania pracy z człowiekiem. Wykłady wiadomo nie wszystkie, ale zdarzają się ciekawe, a przede wszystkim przydatne

Karina Ocena odpowiedz

Przede wszystkim są to kierunki dla osób, które interesuje człowiek i cała wiedza z nim związana. Tutaj głównie liczą się praktyki. Moim zdanie to głównie ona dają pogląd na pracę pedagoga czy psychologa

kasia Ocena odpowiedz

To nie są studia dla każdego, dlatego że część wiedzy płynie z własnych obserwacji a nie wyłącznie z przeczytanych podręczników. Pedagogika to kierunek wymagający, ale dający dużo satysfakcji. To studia dla ludzi wrażliwych, otwartych i co bardzo ważne, cierpliwych. Wybrałam ten kierunek, bo chcę po prostu pomagać innym.

Patrycja Ocena odpowiedz

Studiuję Psychologię, gdyż zawsze chciałam pracować z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka. To się po prostu czuje i wie. A dlaczego studiuję w Łodzi? Tutaj się urodziłam, wychowałam i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej

Tomek Ocena odpowiedz

Oligofrenopedagogika do polecenia zwłaszcza praktyki. Jedyne co może drażnić to, że kilka zajęć się powtarza z tym co jest na licencjatach .

kk Ocena odpowiedz

Miła atmosfera, wykładowcy zaangażowani i otwarci. Niestety na psychologii brakuje wyboru specjalności i zajęć praktycznych.