• PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek studiów Przedsiębiorczość i finanse to kierunek o profilu praktycznym. Dostarcza studentom kompleksowej wiedzy na temat uruchamiania i prowadzenia działalności gospodarczej połączonej z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi, aby stworzyć własną firmę (start–up) lub przygotować do sukcesji w firmie rodzinnej, skutecznie kierować także innymi przedsięwzięciami oraz podjąć pracę w różnych obszarach funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw o dowolnym profilu.

  Kształcenie studentów na studiach I stopnia ukierunkowane jest na rozwój kompetencji potrzebnych menedżerom w małym i średnim biznesie przede wszystkim w zakresie zarządzania, finansów, prawa, podatków, księgowości, negocjacji, technik pracy menedżera, marketingu, spraw kadrowo-płacowych.

  Kompetencje rozwijane podczas studiów stopnia II dotyczą problematyki sprawnego przewodzenia jednostkom organizacyjnym lub działom dużych przedsiębiorstw (również międzynarodowych) lub innych organizacji, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zagadnienia finansowe, wykształcenie postaw przedsiębiorczych, strategiczny wymiar ich funkcjonowania oraz nowoczesne metody i techniki zarządzania.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, geografia, historia, informatyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse jest posiadanie dyplomu studiów wyższych z tytułem zawodowym.

   

   

Opinie (1)

Olga Ocena

Wybrałam studia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, aby zdobyć wiedzę i umiejętności, dzięki którym łatwiej mi będzie podjąć działalność i odnaleźć się na rynku.


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: