Przedsiębiorczość i finanse

Przedsiębiorczość i finanse

Przedsiębiorczość i finanse studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecnie rynek pracy potrzebuje osób przedsiębiorczych oraz kreatywnych, które sprawnie poruszają się w przestrzeni biznesowej. Jak uzyskać dofinansowanie? Jak wykorzystywać okazje rynkowe czy jak zarządzać kadrą ludzi? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując przedsiębiorczość i finanse! Jeżeli zatem jesteś osobą kreatywną, która chciałaby pracować w szeroko pojętym biznesie to przedsiębiorczość i finanse może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku przedsiębiorczość i finanse? Dużą zaletą tego kierunku jest jego praktyczny charakter. Nauczysz się jak skutecznie prowadzić przedsięwzięcia biznesowe, do czego zdobędziesz solidne podstawy dzięki przedmiotom z zakresu zarządzania, podatków, analizy ekonomicznej, rynku czy finansów. Wszystko to wykształci Twoją przedsiębiorczą postawę, dzięki której będziesz w stanie pozyskać zasoby czy zarządzać kadrami ludzi, a także wykorzystywać okazje rynkowe. Studia na tym kierunku kładą nacisk na umiejętności miękkie, dlatego też przedsiębiorczość i finanse są przeznaczone dla osób kreatywnych, pełnych energii i sprawnie poruszających się w niełatwym świecie biznesu.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku przedsiębiorczość i finanse? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako manager lub kierownik zarządzający działem firmy. Pracę będzie mógł także podjąć jako analityk finansowy, dyrektor finansowy, manager podmiotów ekonomii społecznej czy specjalista do spraw wykorzystywania ICT w firmie. Jeżeli zatem masz milion pomysłów na minutę i chciałbyś przełożyć tę zdolność na przyszłą karierę zawodową to przedsiębiorczość i finanse może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku przedsiębiorczość i finanse, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przedsiębiorczość i finanse

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • zarządzania firmy oraz finansami przedsiębiorstw,
 • zarządzania, informatyki, finansów, analizy rynku oraz podatków,
 • strategii podatkowych, analiz rynkowych czy badań marketingowych,
 • rachunkowości, pozyskiwania środków na finansowanie działalności gospodarczej,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku przedsiębiorczość i finanse?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek przedsiębiorczość i finanse można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast, studia niestacjonarne zakładają realizacje weekendowych zjazdów.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku przedsiębiorczość i finanse będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami ekonomicznymi, gospodarczymi czy naukami o zarządzaniu. Studenci będą mieli okazję uczęszczać na ciekawe i rozwijające zajęcia. W planie znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • matematyka w finansach
 • podstawy przedsiębiorczości
 • finanse
 • etyka gospodarcza

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat finansów i rachunkowości oraz ich roli w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ponadto, dowiesz się więcej o polskiej i międzynarodowej gospodarce, a także specyfice poszczególnych rynków finansowych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku przedsiębiorczość i finanse uzyskasz wiele istotnych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się przeprowadzać analizy gospodarcze i finansowe, a także oceniać ryzyko inwestycyjne. Co więcej, poznasz nowoczesne techniki marketingu i zarządzania i dowiesz się jak zastosować je w swoim życiu zawodowym. Studenci będą mieli także okazję rozwinąć swoje zdolności językowe na wybranym przez siebie lektoracie. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE STUDIA NIESTACJONARNE

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek przedsiębiorczość i finanse można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE STUDIA I STOPNIA

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przedsiębiorczość i finanse

Absolwent kierunku przedsiębiorczość i finanse znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • manager działu firmy,
 • analityk finansowy,
 • manager podmiotów ekonomii społecznej,
 • pracownik firmy konsultingowej,
 • specjalista do spraw wykorzystania ICT w firmie.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I FINANSE

Komentarze (0)