al. Racławickie 1

20-059 Lublin

E-mail: 1wydzlek@umlub.pl

Tel./Fax: +48 81448 6000

Fax +48 81448 6001

http://www.umlub.pl/

al. Racławickie 1

20-059 Lublin

E-mail: 1wydzlek@umlub.pl

Tel./Fax: +48 81448 6000

Fax +48 81448 6001

http://www.umlub.pl/

  • PROMOCJA I PROFILAKTYKA ZDROWOTNA, EPIDEMIOLOGIA I HIGIENA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Dwusemestralne studia podyplomowe „Promocja i profilaktyka zdrowotna, epidemiologia i higiena” prowadzone są na I Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii UM w Lublinie. Są zgodne z misją Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ich celem jest stworzenie możliwości pogłębiania wiedzy opartej na aktualnych wynikach badań naukowych (zgodnie z EBM) osobom zatrudnionym w różnych sektorach ochrony zdrowia. Osoby te przygotowane będą do upowszechniania nabytej wiedzy, promocji zdrowia i skutecznego rozwiązywania dzisiejszych, jak również przyszłych problemów zdrowotnych społeczeństwa, mając na względzie dobro chorego. Studia promują samodzielne uczenie się, a także postępowanie zgodne z zasadami etyki i deontologii zawodowej. Naszym założeniem jest stałe podnoszenie jakości kształcenia absolwentów tak, aby wyróżniali się głęboką wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi. Epoka globalizacji niesie ze sobą nowe zagrożenia zdrowotne. Transformacja epidemiologiczna oraz transformacja demograficzna spowodowały zmiany w sytuacji zdrowotnej ludności. Obok niewątpliwego znaczenia chorób niezakaźnych nadal ważną rolę odgrywają zakażenia nie tylko w aspekcie emerging i re-emerging diseases, ale także zakażenia związane ze znacznym rozwojem poszczególnych specjalności lekarskich (m.in. transplantologii), wprowadzaniem inwazyjnych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Dużym problemem jest narastające zjawisko lekooporności nie tylko bakterii, ale i wirusów na stosowane chemioterapeutyki. Wzrasta zachorowalność na choroby nowotworowe, w etiologii których niemałą rolę odgrywają przebyte bądź latentne zakażenia wirusowe, dlatego tak ważnym zagadnieniem jest szeroko pojęta profilaktyka. Warunkiem zaś skuteczności profilaktyki jest aktywne włączenie do działań lekarzy oraz innych pracowników ochrony zdrowia.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Opinie (8)

Anna Ocena odpowiedz

Studiowałam stomatologię na tym wydziale już parę lat temu. Pracę znalazłam jeszcze podczas trwania studiów, to co ważne mogłam połączyć ją z nauką. Polecam wszystkim wydział Lekarski na UM w Lublinie.

Daro Ocena odpowiedz

Już w trakcie studiów miałem duże możliwości praktyki- a co w zawodzie lekarza jest bardzo cenne

Daniel Ocena odpowiedz

Drugi raz na pewno wybrałbym tę samą uczelnię. Polecam

Rafał Ocena odpowiedz

Polecam

Lea Ocena odpowiedz

Bardzo fajne studia. Można rozwijać swoje zainteresowania oraz korzystać z pomocy wykładowców

Antek B. Ocena odpowiedz

Super wydział ! Polecam wszystkim przyszłym lekarzom

Maciek Ocena odpowiedz

Studia lekarskie nie muszą być takie złe :D bardzo ciekawe zajęcia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, ale spokojnie na życie towarzyskie również można znaleźć czas - pomimo różnych stereotypów :)

antoni Ocena odpowiedz

super wydział. polecam