• COACHING ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Coaching zdrowia (health coaching) to nowoczesna dziedzina łącząca w sobie wiedzę medyczną oraz psychologiczną pomagająca osobom, które chcą świadomie osiągać swoje cele zdrowotne, szukają wsparcia w profilaktyce zdrowotnej, jak również pacjentom cierpiącym na przewlekłe schorzenia.

  Coaching to praca nad psychiką, koncentracja na przyczynie, która często tkwi właśnie w psychice, w naszych myślach i emocjami, które są źródłem różnego rodzaju dolegliwości

  Tak jak trener sportowy może pomóc sportowcowi w rozwoju i osiągnięciu doskonałości w danej dyscyplinie,  tak Coach Zdrowia może pomóc każdemu w osiągnięciu najlepszej jakości życia i satysfakcji ze swojego zdrowia.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • DIETETYKA KLINICZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Dietetyka kliniczna to specjalizacja wyodrębniona w obszarze dietetyki ogólnej, zajmująca się leczeniem człowieka chorego. Dietetyk kliniczny posiada wiedzę o tym jak żywić pacjentów na różnych etapach choroby tak, żeby nie dopuścić do jej rozwoju lub zaostrzenia.

  Dietetyk kliniczny to osoba, która specjalizuje się w zdrowym żywieniu i dopasowuje dietę do stanu zdrowia swoich pacjentów. To specjalista, który posiada szeroką wiedzę na temat podstawowych jednostek chorobowych, których leczenie może wymagać zmiany nawyków żywieniowych pacjentów borykających się z takimi chorobami, jak: cukrzyca, insulinoodporność, hipoglikemia, choroby tarczycy, refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego (IBS), atopowe zapalenie skóry (AZS), anemia i niedokrwistość i inne.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • DIETETYKA SPORTOWA Z TRENINGIEM PERSONALNYM - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Dietetyka sportowa to wyodrębniona specjalizacja dietetyki zajmująca się sposobem żywienia sportowców lub osób aktywnych fizycznie. Dzięki wzrastającej świadomości korzyści jakie niesie uprawianie sportu dietetyka sportowa stała się jedną z najintensywniej rozwijających się nauk żywieniowych w ostatnich latach. Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową się uprawia, zbilansowana dieta powinna być integralną częścią treningu. Odpowiednia dieta, przyczynia się do osiągania optymalnych wyników sportowych.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • DORADZTWO ZAWODOWE I PERSONALNE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Sylwetka absolwenta: Absolwent studiów podyplomowych  Doradztwo zawodowe i personalne jest przygotowany do pełnienia funkcji i zadań: doradcy zawodowego dla młodzieży oraz osób dorosłych poszukujących pracy i bezrobotnych, doradcy pracy dla osób poszukujących pracy w ramach publicznych i prywatnych agencji zatrudnienia, doradcy personalnego dla firm poszukujących pracowników w ramach niepublicznych i publicznych agencji doradztwa personalnego, doradcy personalnego w biznesie, jako pracownika kierującego polityką personalną firmy.

  Plan i program obszaru tematycznego Doradztwo zawodowe i personalne opracowano na podstawie programu Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej m.in. dla szkolnego doradcy zawodowego. Niniejsze studia przygotowują do pełnienia funkcji doradcy zawodowego i personalnego.

  Ich celem jest: ukształtowanie podstaw teoretycznych oraz zrozumienie istoty poradnictwa zawodowego; ukształtowanie podstaw lub udoskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie doradztwa zawodowego; zrozumienie charakterystycznych dla zawodów problemów, zagadnień i dylematów etycznych; ukształtowanie indywidualnych umiejętności doradczych; ukształtowanie umiejętności ułatwiających pracę grupową, zrozumienie zachowań grupowych; zrozumienie zasad rozwoju zawodowego i psychologii wyboru życiowej drogi zawodowej (kariery); opanowanie umiejętności związanych z procedurami pomiaru i oceny wyników prowadzonych badań w zakresie doradztwa zawodowego oraz opracowywania zawodowej ekspertyzy doradczej; zdobycie i rozwinięcie pod kierunkiem nauczycieli doświadczenia zawodowego; pogłębianie lub osiągnięcie osobistego i zawodowego rozwoju; ukształtowanie umiejętności wchodzenia we właściwe interakcje z młodzieżą i z dorosłymi.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • FRYZJERSTWO I KOSMETOLOGIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Łączy wiedzę z zakresu fryzjerstwa z wybranymi elementami kosmetologii, wizażu i stylizacji niezbędnymi w pracy fryzjera.

  To odpowiedź na zmieniające się trendy panujące na rynku BEAUTY, a tym samym stale zwiększane wymagania stawiane fryzjerom.

  Treści kształcenia realizowane w ramach program studiów pozwolą słuchaczowi spojrzeć na klienta w sposób całościowy, począwszy od zdiagnozowania stanu zdrowotnego skóry głowy, poprzez określenie kondycji włosa, przeprowadzenie diagnostyki trychologicznej, aż do stylizacji i wizażu.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • KOMUNIKACJA SPOŁECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Cel

  Celem głównym studiów jest wypracowanie umiejętności skutecznej komunikacji i poprawnych relacji społecznych oraz kompetentnego kształtowania wizerunku własnego, organizacji oraz grup.

   ADRESACI:

  Studia podyplomowe adresowane są do osób zainteresowanych problematyką relacji interpersonalnych oraz grupowych, które mają ukończone studia wyższe (licencjackie lub magisterskie) dowolnego typu: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, techniczne ale szczególnie do nauczycieli, wychowawców, dyrektorów, doradców medialnych, rzeczników prasowych; do osób dbających o swój wizerunek w świecie biznesu, polityki, sztuki;

  do osób prowadzących własne firmy chcących zadbać o wizerunek swojego przedsiębiorstwa; oraz do osób zajmujących się promocją i szerzej rozumianą komunikacją w organizacjach i urzędach administracji publicznej.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Słuchaczami studiów mogą być osoby, które mają ukończone studia wyższe (licencjackie lub magisterskie) każdego typu: humanistyczne, ekonomiczne, techniczne;   są zainteresowane problematyką oświatową i pełnią lub/i planują pełnienie funkcji kierowniczych w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych oraz zatrudnienie w  organach prowadzących i nadzorujących sektor oświaty.

  Studia kończą się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, które potwierdza kompetencje do zajmowania stanowisk kierowniczych we wszystkich typach szkół i placówek oświatowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce. (poz.1597).

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE DLA NAUCZYCIELI I LOGOPEDÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Obecna rzeczywistość stawia przed polska szkołą duże wyzwania. Na rynku edukacyjnym  poszukiwani są nauczyciele, którzy będą potrafili zapewnić uczniom najlepsze warunki do zdobycia wiedzy z jednoczesnym połączeniem nauki z rozwojem kompetencji społecznych. Dlatego tak ważny stał się rozwój zawodowy nauczycieli.

  Spełniając oczekiwania rynku umożliwiamy państwu zdobycie kwalifikacji pedagogicznych niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela wymaganych Rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (t.j. DZ.U. 2020 poz. 1289)

  Zajęcia realizowane są w formie zajęć Online + zajęcia praktyczne stacjonarnie w siedzibie Uczelni Społeczno – Medycznej oraz obowiązkowego odbycia 150 godzin praktyk w placówce oświatowej.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • PSYCHODIETETYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii i medycyny.

  Dyscyplina ta kładzie nacisk na psychiczne podłoże problemów związanych z żywieniem, przede wszystkim kompulsywnego objadania się czy głodzenia. Dzięki połączeniu psychologii i dietetyki możemy pomóc ludziom odkryć przyczynę ich problemu, która zazwyczaj nieuświadomiona, leży o wiele głębiej niż zaburzenie odżywiania – w naszej psychice. I właśnie rolą psychodietetyka jest pomóc pacjentowi w zmianie stylu życia, poprawie zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • TERAPIA PEDAGOGICZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • TRYCHOLOGIA PRAKTYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Trychologia to specjalistyczna dziedzina poświęcona diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosem ludzkim w obszarze kosmetologii i medycyny. Bezpośrednią przyczyną rozwoju tej specjalności jest stale rosnąca skala problemów ze skórą głowy oraz włosami.

  We współczesnym świecie zabiegi trychologiczne zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie gabinetów kosmetologicznych jak i dermatologii estetycznej. Zabiegi z zakresu trychologii kosmetologicznej wpływają na poprawę stanu skóry głowy i włosa, a właściwa współpraca z lekarzami dermatologami jest w stanie zapewnić wysoki standard świadczonych usług. Zadaniem trychologa jest nie tylko pielęgnacja skóry głowy w trakcie specjalistycznych zabiegów, ale także diagnoza problemów skóry głowy i włosów. Posiada on rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU ZE WSPARCIEM RODZINY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Elwira Ocena odpowiedz

imponujacy wybór kierunkow studiow podyplomowych :)

Irka Ocena odpowiedz

Szkoła naprawde spoko, mozna liczyc na fajne podejscie ze strony wykladowców

Ola Ocena odpowiedz

Studia podyplomowe naprawde super, duzy wybór ciekawych kierunków

Agnieszka Ocena odpowiedz

Zrobiłam tutaj magisterkę, teraz jestem zapisana na podyplomówkę :) Bardzo fajny sposob na zdobycie dodatkowych kompetencji