Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 00; 12 252 44 04

rekrutacja@uafm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 46

podyplomowe@uafm.edu.pl

 

Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 00; 12 252 44 04

rekrutacja@uafm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 46

podyplomowe@uafm.edu.pl

 

  • PEDAGOGIKA SPECJALNA

    Rekrutacja

    stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
    poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
    czas trwania: 5 lat 5 lat
    tytuł zawodowy: magister magister

    Praca z dziećmi i młodzieżą wymagającymi indywidualnego podejścia i specjalistycznego wsparcia wymaga wiedzy, empatii i zaangażowania. Studia na kierunku Pedagogika Specjalna na Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą mieć realny wpływ na rozwój, edukację i codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami, zaburzeniami rozwojowymi lub trudnościami emocjonalnymi. Program łączy solidne przygotowanie teoretyczne z intensywną praktyką, rozwijając zarówno kompetencje pedagogiczne, jak i terapeutyczne.

    Czego się nauczysz?

    • Nowoczesnych metod terapii i edukacji dzieci ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnościami intelektualnymi czy trudnościami emocjonalnymi.
    • Pracy z dzieckiem w środowisku przedszkolnym, szkolnym i terapeutycznym.
    • Diagnozowania potrzeb edukacyjnych i planowania indywidualnych ścieżek wsparcia.
    • Współpracy z zespołami specjalistycznymi – psychologami, logopedami i nauczycielami.

    Co nas wyróżnia?

    • Zajęcia prowadzone przez praktyków – terapeutów, pedagogów, psychologów.
    • Intensywne praktyki zawodowe – w poradniach, szkołach integracyjnych i specjalnych.
    • Program nastawiony na działanie – łączymy teorię z pracą z dziećmi i młodzieżą.

    Co możesz robić po studiach?

    Pracować jako pedagog specjalny w przedszkolach, szkołach, ośrodkach terapeutycznych, domach dziecka czy poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Prowadzić zajęcia wspomagające rozwój dzieci z trudnościami. Otworzyć własną placówkę edukacyjno-terapeutyczną.
     

     

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne

    STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

    Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)