ul. Podgórna 50, pokoje 13-15

65-417 Zielona Góra

Telefony: 68 328 2335, 68 328 2413

Fax: 68328 2429

E-mail: sekretariat@wpa.uz.zgora.pl

http://www.wpa.uz.zgora.pl/

ul. Podgórna 50, pokoje 13-15

65-417 Zielona Góra

Telefony: 68 328 2335, 68 328 2413

Fax: 68328 2429

E-mail: sekretariat@wpa.uz.zgora.pl

http://www.wpa.uz.zgora.pl/

 • KADRY I PŁACE W PRAWIE I PRAKTYCE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów jest umożliwienie słuchaczom zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz zarządzania personelem pracowniczym. Zdobycie aktualnej oraz szczegółowej wiedzy we wspomnianym zakresie powinno ułatwić absolwentom studiów podyplomowych samodzielne prowadzenie spraw pracowniczych oraz realizację obowiązków ciążących na pracodawcy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

  Na studiach student uzyskuje wiedzę na temat regulacji prawnych stosunku pracy a także praw i obowiązków zarówno pracodawcy jak i pracownika. Dzięki korzystaniu na zajęciach ze źródłowych dokumentów oraz przykładowych wzorów pism procesowych student ma możliwość pozyskania wiedzy na temat interpretacji przepisów prawa pracy oraz sporządzania pism z zakresu omawianej dziedziny.

  Celem zajęć będzie także wykształcenie samodzielnej postawy w stosunku do poruszanych zagadnień. Dzięki uczestnictwie w zajęciach student ma wyższą świadomość swoich praw i obowiązków jako strona stosunku pracy, zatem w większym stopniu będzie mógł je realizować zarówno jako pracownik jak i pracodawca, a jednocześnie uzyskana wiedza i praktyka usprawni pracę pionu kadrowego.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • PRAWO I ORGANIZACJA OCHRONY ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • PRAWO KARNE SKARBOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • PRAWO ZATRUDNIENIA I PSYCHOLOGIA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Prawo zatrudnienia i psychologia pracy odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w dziedzinie zatrudniania pracowników posiadających wiedzę i umiejętności nie tylko z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, ale także międzygałęziowych powiązań stosunków zatrudnienia.

  Studia pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy także w obszarze zatrudnienia w formach nietypowych m.in. na podstawie umów cywilnoprawnych czy samozatrudnienia. W odpowiedzi na umiędzynarodowienie gospodarki za konieczne uznano przedstawienie skutków występowania elementów transgranicznych w stosunkach zatrudnienia. Występowanie nowych zjawisk w stosunkach zatrudnienia uzasadniało uwzględnienie w programie studiów problematyki m.in. statusu prawnego menadżera oraz ubezpieczeń komercyjnych w sferze zatrudnienia.

  Współczesny rynek pracy opiera się nie tylko o unormowania prawne, ale także osiągnięcia nauk społecznych – w szczególności psychologii. Uwzględnienie problematyki psychologii w zatrudnieniu wychodzi naprzeciw tendencjom rzeczywistości gospodarczej. Program studiów podyplomowych obejmuje pełny.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • ZAMÓWIENIA PUBLICZNE I PARTNERSTWO PUBLICZNO-PRYWATNE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem Studium jest przedstawienie teoretycznych i praktycznych aspektów udzielania zamówień publicznych oraz realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publicznoprywatnego (PPP), ze szczególnym uwzględnieniem wymagań prawnych. Studia służą zdobyciu kompetencji specjalistycznych w zakresie zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

  Studia zaadresowane są do absolwentów szkół wyższych zaangażowanych zawodowo w zamówienia publiczne, lub którzy zamierzają podjąć zatrudnienie w obszarze inwestycji publicznych. Po ukończeniu studiów słuchacze zdobędą kwalifikacje umożliwiające wykonywanie zawodu specjalisty do spraw zamówień publicznych.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Zielonogórski

Opinie (4)

Julia Ocena odpowiedz

Obserwujemy i organizujemy wiele symulacji rozpraw sądowych. Bardzo to lubię. Na prawie jest także świetna kadra wykładowcza. Polecam!

Mariusz Ocena odpowiedz

Administracja to dla mnie idealny kierunek studiów, dlatego że łączy w sobie różne zagadnienia związane z prawem, polityką i zarządzaniem. Jeśli chcesz poznać wiele dziedzin, bez których funkcjonowanie państwa jest niemożliwe, to także wybierz Administrację. A na której uczelni? Na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie nauka to po prostu przyjemność.

gość 2 Ocena odpowiedz

Serdecznie polecam. Na wydziale panuje miła, kameralna atmosfera. Wykładowcy są wymagający, ale również wyrozumiali, a to wszystko z potrzeby rzetelnego przekazania wiedzy. To był bardzo dobry wybór.

gość Ocena odpowiedz

Z całego serca polecam prawo na UZ. Dlaczego? bo mamy tutaj najlepszych wykładowców, z Frankfurtu, Berlina, Poznania. Bardzo dobre przygotowanie do egzaminów w teorii i praktyce. Nie żałuję wyboru. Jest ciężko, ale wiadomo- to wymagający kierunek, któremu trzeba się poświęcić i na każdej uczelni ten trud i wysoki poziom jest wyczuwalny.