Uniwersytet Zielonogórski

Wydział Nauk Prawnych i Ekonomicznych UZ

ul. Podgórna 50, pokoje 13-15

65-417 Zielona Góra

Telefony: 68 328 2335, 68 328 2413

Fax: 68328 2429

E-mail: sekretariat@wpa.uz.zgora.pl

http://www.wpa.uz.zgora.pl/

Wydział Nauk Prawnych i Ekonomicznych UZ

Uniwersytet Zielonogórski

ul. Podgórna 50, pokoje 13-15

65-417 Zielona Góra

Telefony: 68 328 2335, 68 328 2413

Fax: 68328 2429

E-mail: sekretariat@wpa.uz.zgora.pl

http://www.wpa.uz.zgora.pl/

  • KADRY I PŁACE W PRAWIE I PRAKTYCE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów jest umożliwienie słuchaczom zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz zarządzania personelem pracowniczym. Zdobycie aktualnej oraz szczegółowej wiedzy we wspomnianym zakresie powinno ułatwić absolwentom studiów podyplomowych samodzielne prowadzenie spraw pracowniczych oraz realizację obowiązków ciążących na pracodawcy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

    Na studiach student uzyskuje wiedzę na temat regulacji prawnych stosunku pracy a także praw i obowiązków zarówno pracodawcy jak i pracownika. Dzięki korzystaniu na zajęciach ze źródłowych dokumentów oraz przykładowych wzorów pism procesowych student ma możliwość pozyskania wiedzy na temat interpretacji przepisów prawa pracy oraz sporządzania pism z zakresu omawianej dziedziny.

    Celem zajęć będzie także wykształcenie samodzielnej postawy w stosunku do poruszanych zagadnień. Dzięki uczestnictwie w zajęciach student ma wyższą świadomość swoich praw i obowiązków jako strona stosunku pracy, zatem w większym stopniu będzie mógł je realizować zarówno jako pracownik jak i pracodawca, a jednocześnie uzyskana wiedza i praktyka usprawni pracę pionu kadrowego.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • LOGISTYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Zapoznanie słuchaczy z teorią i praktyką logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw, przyczynami dynamicznego rozwoju logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw na świecie i w Polsce, ich rolą we współczesnym biznesie, trendami rozwojowymi oraz technikami i narzędziami stosowanymi w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Poznanie przez słuchaczy podstawowych decyzji podejmowanych przez menedżerów w sferze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw oraz metod i narzędzi wspomagającymi podejmowanie tych decyzji.

    Studia adresowane są w pierwszej kolejności do:

    • Menedżerów logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw wszystkich szczebli firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. 
    • Kadry zarządzającej wszystkich szczebli firm logistycznych, spedytorskich, transportowych, składowych i kurierskich. 
    • Członków zarządów firm produkcyjnych, handlowych i usługowych odpowiedzialnych za logistykę i zarządzanie łańcuchem dostaw.
    • Menedżerów odpowiedzialnych za projektowanie produktów, prognozowanie, planowanie produkcji, zakupy, marketing, sprzedaż, systemy informatyczne czy obsługę klienta pragnących rozszerzyć swą wiedzę z dziedziny logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw.
    • Analityków, koordynatorów, specjalistów w dziedzinie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw z kilkuletnim stażem pracy.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • PRAWO I ORGANIZACJA OCHRONY ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Wyświetl więcejZwiń

  • PRAWO ZATRUDNIENIA I PSYCHOLOGIA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia podyplomowe Prawo zatrudnienia i psychologia pracy odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w dziedzinie zatrudniania pracowników posiadających wiedzę i umiejętności nie tylko z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, ale także międzygałęziowych powiązań stosunków zatrudnienia.

    Studia pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy także w obszarze zatrudnienia w formach nietypowych m.in. na podstawie umów cywilnoprawnych czy samozatrudnienia. W odpowiedzi na umiędzynarodowienie gospodarki za konieczne uznano przedstawienie skutków występowania elementów transgranicznych w stosunkach zatrudnienia. Występowanie nowych zjawisk w stosunkach zatrudnienia uzasadniało uwzględnienie w programie studiów problematyki m.in. statusu prawnego menadżera oraz ubezpieczeń komercyjnych w sferze zatrudnienia.

    Współczesny rynek pracy opiera się nie tylko o unormowania prawne, ale także osiągnięcia nauk społecznych – w szczególności psychologii. Uwzględnienie problematyki psychologii w zatrudnieniu wychodzi naprzeciw tendencjom rzeczywistości gospodarczej. Program studiów podyplomowych obejmuje pełny.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE PODMIOTÓW GOSPODARUJĄCYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami różnych podmiotów gospodarujących. Efektem studiów jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, naliczania i ewidencji podatków, obsługi kadrowo-płacowej, zarządzania finansami, a także sporządzania sprawozdań finansowych oraz deklaracji podatkowych.

    Studia są ukierunkowane na uzyskanie kompetencji niezbędnych do efektywnej pracy w obszarze rachunkowości i finansów w różnych typach jednostek i podmiotów gospodarczych. Studia umożliwiają zdobycie wiedzy w zakresie rozwiązań ewidencji księgowej i podatkowej, sporządzania sprawozdań finansowych oraz innych raportów. Umożliwiają słuchaczom zapoznanie się z praktycznym wykorzystaniem informacji wypływających z systemu księgowości, wyposażają absolwentów w umiejętności praktycznego wykorzystania instrumentów analizy finansowej.

    Słuchacze posiadający kilkuletnią praktykę w pionach finansowo – księgowych zostaną również przysposobieni do pełnienia funkcji głównego księgowego. Studia przygotowują do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Studia umożliwiają zdobycie i pogłębienie wiedzy nie tylko z zakresu rachunkowości, ale również z zakresu prawa, strategii podatkowej, sprawozdawczości finansowej, analizy finansowej, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i wielu innych zagadnień przedstawionych w programie studiów.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • STUDIA MENEDŻERSKIE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem kształcenia na studiach podyplomowych jest zapoznanie słuchaczy z aktualnymi trendami w zarządzaniu oraz wykształcenie praktycznych umiejętności w zakresie stosowania technik, metod, narzędzi, współczesnych koncepcji oraz analizy strategicznej w zarządzaniu różnymi organizacjami (produkcyjnymi, handlowymi, usługowymi) oraz jednostkami sektora publicznego.

    W trakcie studiów szczególna uwaga będzie poświęcona na przedstawienie zastosowanych rozwiązań z obszaru zarządzania w już istniejących przedsiębiorstwach funkcjonujących na rynku B2B, B2C oraz w sektorze publicznym. Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów, warsztatów oraz laboratoriów.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • SZKODY W GOSPODARSTWACH ROLNYCH I ICH SZACOWANIE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych jest dostarczenie wiedzy w zakresie czynników powodujących straty w gospodarstwach rolnych oraz nabycie umiejętności praktycznych w szacowaniu strat w ujęciu rozmiarowym i ekonomicznym. Absolwenci zostaną wyposażenie w umiejętności praktyczne z zakresu ekonomii, zarządzania, prawa oraz leśnictwa, które stanowią podstawę do wykonywania zawodu rzeczoznawcy przygotowującego ekspertyzy na temat identyfikacji, szacowania i wyceny szkód w gospodarstwach rolnych.

    Efektem studiów jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego szacowania strat w gospodarstwach rolnych oraz współpracy z zaangażowanymi podmiotami, którym z mocy prawa przypisana jest odpowiedzialność odszkodowawcza.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

  • ZAMÓWIENIA PUBLICZNE I PARTNERSTWO PUBLICZNO-PRYWATNE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem Studium jest przedstawienie teoretycznych i praktycznych aspektów udzielania zamówień publicznych oraz realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publicznoprywatnego (PPP), ze szczególnym uwzględnieniem wymagań prawnych. Studia służą zdobyciu kompetencji specjalistycznych w zakresie zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

    Studia zaadresowane są do absolwentów szkół wyższych zaangażowanych zawodowo w zamówienia publiczne, lub którzy zamierzają podjąć zatrudnienie w obszarze inwestycji publicznych. Po ukończeniu studiów słuchacze zdobędą kwalifikacje umożliwiające wykonywanie zawodu specjalisty do spraw zamówień publicznych.

    Dowiedz się więcej

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Zielonogórski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (5)

Olga Ocena odpowiedz

Uczelnia w przypadku studentów prawa stawia na praktykę. Owszem teoria jest ważna,ale bez praktyki bywa trudno. Przyjaźni wykładowcy, z kapitalną wiedzą i dobrym nastawieniem do zajęć. 4 i 5 rok ma obowiązkowo dwie aplikacje do wyboru spośród wszystkich tych, które można wybrać po studiach. Przedmiot ten ma na celu przygotowanie studenta do aplikacji na takim poziomie, aby z odpowiednim wynikiem zdać egzamin wstępny. Jeśli jeszcze się zastanawiasz nad wyborem uczelni, nie wahaj się. Wybierz WPIA UZ : )

Julia Ocena odpowiedz

Obserwujemy i organizujemy wiele symulacji rozpraw sądowych. Bardzo to lubię. Na prawie jest także świetna kadra wykładowcza. Polecam!

Mariusz Ocena odpowiedz

Administracja to dla mnie idealny kierunek studiów, dlatego że łączy w sobie różne zagadnienia związane z prawem, polityką i zarządzaniem. Jeśli chcesz poznać wiele dziedzin, bez których funkcjonowanie państwa jest niemożliwe, to także wybierz Administrację. A na której uczelni? Na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie nauka to po prostu przyjemność.

gość 2 Ocena odpowiedz

Serdecznie polecam. Na wydziale panuje miła, kameralna atmosfera. Wykładowcy są wymagający, ale również wyrozumiali, a to wszystko z potrzeby rzetelnego przekazania wiedzy. To był bardzo dobry wybór.

gość Ocena odpowiedz

Z całego serca polecam prawo na UZ. Dlaczego? bo mamy tutaj najlepszych wykładowców, z Frankfurtu, Berlina, Poznania. Bardzo dobre przygotowanie do egzaminów w teorii i praktyce. Nie żałuję wyboru. Jest ciężko, ale wiadomo- to wymagający kierunek, któremu trzeba się poświęcić i na każdej uczelni ten trud i wysoki poziom jest wyczuwalny.