• ARCHIWISTYKA I ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe w zakresie archiwistyki i zarządzania dokumentacją przeznaczone są dla absolwentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich wszystkich uczelni i kierunków (poza kierunkiem archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w UMK), którzy pragną zdobyć wykształcenie w zakresie postępowania z dokumentacją we wszystkich działających współcześnie instytucjach. Uczestnictwo w zajęciach SPAiZD podniesie ich wartość na rynku pracy, może także ułatwić rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w zakresie usług kancelaryjno-archiwalnych.

  Zapraszamy do nas pracowników wszystkich rodzajów archiwów historycznych (m. in podległych Naczelnemu Dyrektorowi Archiwów Państwowych, IPN, wojskowych i kościelnych), osoby zatrudnione w działach rękopisów bibliotek naukowych oraz zajmujące się materiałami archiwalnymi w muzeach, archiwach społecznych i ośrodkach dokumentacyjnych, którzy nie mają przygotowania zawodowego. Kończąc nasze studia zdobędą wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne pozwalające im lepiej wykonywać obowiązki zawodowe.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • STUDIA W ZAKRESIE KANCELARII TAJNEJ I OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów jest dostarczenie niezbędnej wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie profesjonalnego i zawodowego kierowania kancelarią tajną oraz ochroną informacji niejawnej. W programie studiów położono nacisk na praktyczne zaznajomienie słuchacza z funkcjonowaniem kancelarii tajnej, organizowaniem jej pracy, prowadzeniem ewidencji, tworzeniem i znakowaniem dokumentacji niejawnej, organizowaniem polityki bezpieczeństwa i ochrony informacji niejawnej.

  Wiedza z zakresu podstaw historii i ustroju Polski pozwoli na lepsze wykorzystanie kompetencji w zakresie funkcjonowania administracji w Polsce oraz zasad organizowania kancelarii tajnych. Program studiów obejmuje także zagadnienia związane z podstawową wiedzą i umiejętnościami z archiwistyki i zarządzania dokumentacją, co ma duże znaczenie w zakresie postępowania z dokumentacją niejawną, jej przechowywaniem, opracowywaniem, udostępnianiem oraz archiwizowaniem i niszczeniem. W ramach zajęć przybliżone zostaną także zasady funkcjonowania systemów informatycznych, których znajomość jest wykorzystywana przy organizowaniu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

  Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście społeczeństwa informacyjnego, w którym właściwa, profesjonalna ochrona informacji odgrywa coraz istotniejszą rolę. Wykształcenie tych kompetencji wymaga realizacji interdyscyplinarnego programu nauczania z zakresu nauk informacyjnych i nauk o bezpieczeństwie podpartego wiedzą z informatyki, archiwistyki i zarządzania dokumentacją.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Michu Ocena odpowiedz

najlepszy czas w moim życiu, wspomnień nie zabierze nikt

Adam Ocena odpowiedz

Polecam studia na tym wydziale. Profesjonalna kadra, ciekawe zajęcia, fantastyczna atmosfera i dziekanat przyjazny studentom :) no i piękny Toruń... :)

pierwszy Ocena odpowiedz

WNH UMK ma chyba najlepszy sztab nauczycieli akademickich. Do tego nowy i dobrze wyposażony budynek. Jednak studia nie są najlepiej zorganizowane i na początku trudno było się odnaleźć.