Zarządzanie

Zarządzanie

12.03.2024

Zarządzanie – Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu

Zarządzanie to niezwykle pojemny kierunek, który powinien zainteresować przede wszystkim tych, którym marzy się praca menedżera. Studia wprowadzają w liczne tajniki, mechanizmy, metody i narzędzia, bez których nowoczesny i sprawnie działający menedżer nie może się obyć. W jednym miejscu spotykają się: psychologia, prawo, socjologia, marketing czy ekonomia. Oznacza to, że po ukończeniu nauki absolwenci mogą pochwalić się wszechstronnym, interdyscyplinarnym wykształceniem, otwierającym wiele drzwi i możliwości zawodowych.

Studia na kierunku zarządzanie w WWSB
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Zarządzanie w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk o zarządzaniu, która w szczególności dotyczy istoty, prawidłowości oraz problemów funkcjonowania organizacji. Co ważne, studia pozwalają nie tylko zdobyć wiedzę i umiejętności, ale również wykształcić kreatywne i krytyczne myślenie oraz zdolność efektywnego działania w panującej rzeczywistości społeczno- gospodarczej. Studenci zaznajamiają się między innymi z: mechanizmami funkcjonowania organizacji, podstawowymi kategoriami ekonomicznymi, uwarunkowaniami struktury organizacyjnej, metodami zarządzania, pojęciami prawa gospodarczego publicznego czy też metodami ekonometrycznymi znajdującymi zastosowanie w modelowaniu i prognozowaniu procesów w zarządzaniu. Ponadto poznają funkcje kultury organizacyjnej, zasady tworzenia planów marketingowych, a także kluczowe pojęcia z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Program studiów i przedmioty

Zarządzanie jest kierunkiem, który dostosowuje się do zmian oraz trendów na rynku. Na tej podstawie studenci spotykają się z licznymi tematami, aby zdobywana przez nich wiedza była jak najbardziej aktualna i dopasowana do współczesności.

Zarządzanie główne przedmioty:

  • historia gospodarcza,
  • komunikacja w biznesie,
  • prawo gospodarcze,
  • statystyka w zarządzaniu,
  • zarządzanie finansami,
  • przedsiębiorczość,
  • zarządzanie logistyczne,
  • prawo Unii Europejskiej,
  • zarządzanie projektami,
  • zarządzanie jakością

Studenci Zarządzania w WWSB zdobywają wiedzę obszerną, a na dodatek otrzymują możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań za sprawą modułów specjalnościowych, które dostępne są w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Moduły te pozwalają zapoznać się z wieloma zagadnieniami, na przykład: zarządzania międzykulturowego, zintegrowanej komunikacji marketingowej, zarządzania sytuacjami kryzysowymi w organizacji czy procesów globalizacyjnych.

 

Nabywane umiejętności

Czym byłyby studia z obszaru zarządzania bez rozwijania umiejętności? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista, dlatego studenci w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu zdobywają liczne umiejętności, które dotyczą między innymi: analizowania i interpretowania danych statystycznych, inicjowania i definiowania projektów, rozwiązywania problemów zarządzania jakością, planowania badań marketingowych, przeprowadzania oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, zarządzania majątkiem i strukturą kapitału, przeprowadzania analizy marketingowej, prowadzenia negocjacji, interpretowania i stosowania prawa, wykorzystywania współczesnych technik informacyjno- komunikacyjnych, projektowania przebiegu procesu logistycznego.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać kariera zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Zarządzania w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: kategorii i instrumentów zarządzania finansami przedsiębiorstwa, zarządzania logistycznego, metod zarządzania jakością czy planowania strategicznego. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: korporacjach międzynarodowych, firmach doradczych i konsultingowych, administracji publicznej, ośrodkach analityczno- badawczych, agencjach marketingowych, agencjach public relations, centrach logistycznych.

 

Opinie

Zarządzanie jest kierunkiem popularnym i często występującym w katalogach dydaktycznych. Ofert kształcenia jest wiele, co z jednej strony daje kandydatom szeroki wybór, a z drugiej strony utrudnia podjęcie decyzji. Planując studia w Warszawie warto zapoznać się z propozycją omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu opinie? Kamil, student Zarządzania mówi:

„Jeśli ktoś szuka uczelni o profilu biznesowym, to WWSB będzie najlepszym wyborem. Studiuję Zarządzanie i cieszę się, że akurat w tym miejscu, ponieważ faktycznie przygotowuję się do wykonywania obowiązków menedżera. Zdobywam wiedzę, rozwijam umiejętności oraz zdolności interpersonalne i przywódcze. Warto tutaj studiować. Polecam tę uczelnię wszystkim, którzy mają plan na siebie i swoją przyszłość.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • nowoczesnych koncepcji zarządzania,
  • funkcjonowania podmiotów gospodarczych w różnych formach rynku,
  • metod ilościowych znajdujących zastosowanie w procesie podejmowania decyzji,
  • tworzenia planów marketingowych,
  • zarządzania finansami,
  • logistyki i procesów logistycznych w przedsiębiorstwie,
  • zarządzania projektami,
  • zasad tworzenia form indywidualnej przedsiębiorczości,
  • zarządzania procesami biznesowymi.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • korporacjach międzynarodowych,
  • firmach doradczych i konsultingowych,
  • administracji publicznej,
  • ośrodkach analityczno- badawczych,
  • agencjach marketingowych,
  • agencjach public relations,
  • centrach logistycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu

Komentarze (0)