gdzie na studia

Gdzie na studia w 2021 roku?

 

Co znajdziesz w artykule

wyszukiwarka kierunków studiów

popularne kierunki

wyszukiwarka uczelni

największe uczelnie

miasta akademickie

jakie studia wybrać

typy uczelni

zasady rekrutacji

 

 

Wiele osób uważa, że sam wybór kierunku studiów załatwia sprawę planowania edukacyjnej przyszłości. Na pytanie: „Co będziesz robił po maturze?”, odpowiadają „Wybieram się na studia dziennikarskie!”…i jest to ich jedyna odpowiedź, której potrafią udzielić w temacie najważniejszego etapu swojej edukacji.

Kandydaci na studia nierzadko uważają, że jeśli podjęli decyzję o obszarze nauki, to wszystko jest jasne i nie pozostaje już nic innego, jak tylko pójść na zajęcia. No, dobrze – ALE GDZIE?  

Cytując jednego z bohaterów komedii Olafa Lubaszenki, w życiu należy odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie… Ale czy to rozwieje wątpliwości, czy może przeciwnie, napędzi szereg nowych? Nie jest niespodzianką, że podstawą egzystencji jest świadomość tego, co dałoby nam radość, szczęście i satysfakcję.

Ktoś może powiedzieć, że to marnej jakości filozoficzny wywód, lecz ta zasada stanowi idealny drogowskaz na studia. Dlaczego? Chcemy, aby studia dawały radość. Chcemy, aby studia dawały szczęście. Chcemy, aby studia dawały satysfakcję. Naturalnie, każdy może inaczej definiować te wyrazy, ale chociaż w jednym należy być zgodnym: studia mają nas przygotować do realizacji planów.

 

#MIEJSCE

Myśląc o studiach oraz o miejscu, w którym je podejmiemy, zadajemy sobie szereg pytań, bardziej bądź mniej prozaicznych. Jakiego gatunku są to pytania? Na przykład: Czy miasto, w którym będę studiować jest ładne? Czy z miastem, które wybiorę będę mógł związać także życie zawodowe? Ile kosztuje życie w wybranym mieście? Czy jest w nim coś jeszcze poza wybraną uczelnią? Czytając ostatnie pytanie ktoś może się lekko obruszyć: „A cóż to za różnica, czy w mieście jest coś poza uczelnią, skoro młody człowiek jedzie tam po to, żeby się uczyć?!”

Wybór miasta na studia jest bardzo ważny. Dlaczego? Miasto generuje emocje, wytwarza klimat i temperaturę. Wpływa na charakter życia studenckiego i nastraja do nauki. Obierając miasto do studiowania, należy je obrać dosłownie; ze wszystkich warstw i przekonać się o trafności decyzji. Miasto na studia. Napędza ruch, czy dławi je senność? Definiuje młodość jako pozytywną wibrację, czy wyłącznie jako biologiczną kolej rzeczy? Zadajcie sobie to pytanie: Jakie powinno być Wasze miasto? Industrialne, metafizyczne, jednolite, wielowymiarowe?  

Podróżując palcem po mapie i wyobrażając sobie nas samych w akademickim zgiełku, musimy wiedzieć, że wybór nie zawsze jest szeroki i – mówiąc najściślej- wymarzony kierunek studiów nie zawsze łączy się z wymarzoną szerokością geograficzną. Czyli, jeśli oznajmimy swoim przyjaciołom, że chcielibyśmy studiować reżyserię teatralną w Kielcach, tudzież górnictwo i geologię w Gdyni, musimy liczyć się z reakcją niedowierzania, bądź najzwyklejszego pukania w czoło.

Po prostu, uczelnie posiadają różne oferty kształcenia, a w przypadku niektórych ich rodzajów, nie możemy zanadto wybrzydzać. Przykład? Jeśli marzymy o studiach aktorskich, edukacyjną przystań możemy znaleźć w czterech miastach: Łodzi, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Jeśli fascynują nas szerokie wody, to studia morskie znajdziemy w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.

 

#CO STUDIOWAĆ

Istotna jest kolejność pytań: „Co chcę studiować?” , „Na której uczelni?” , „W jakim mieście?”. Już odpowiedź na pierwsze pytanie może z góry generować odpowiedzi na pozostałe i od razu wskazać miejsce naszej edukacji. Przykład? Zdanie: „Chcę studiować reżyserię filmową” od razu kieruje nas do Szkoły Filmowej, w mieście Łodzi. Natomiast, stwierdzenie: „Chcę studiować filologię” sprawia, że maszyna losująca wariuje, aż w końcu od zbyt wysokiej temperatury ulega eksplozji.

Wybierając uczelnię, z którą mamy związać się na kilka lat, rozpatrujemy różne argumenty pod wieloma kątami. Zwracamy uwagę na historię szkoły wyższej, jej tradycję, grono wykładowców, listę absolwentów wśród których mogą widnieć znamienite nazwiska. Sprawdzamy prestiż uczelni, by dyplom jej ukończenia znaczył jak najwięcej na wymagającym rynku pracy. Sprawdzamy program nauczania, aby wiedzieć, że studiując dany kierunek zgłębimy go jak najdokładniej. 

Wielu kandydatów na studia pragnie zdobywać wykształcenie na tej jednej, wymarzonej uczelni i będzie starać się ze wszystkich sił, aby zrealizować swoje marzenie. Innym zależy na wybranym kierunku kształcenia, mniejszą wagę przykładając do uczelni, faktu czy jest publiczna czy niepubliczna, czy też jaką ma historię. 

 

#WIESZ, ALE NIE WIESZ

Każde miasto, każda uczelnia, każdy wydział, każdy kierunek mają coś, co zainteresuje przyszłego studenta. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji musimy wiedzieć czego oczekujemy od studiów – biorąc pod uwagę, że pod słowem „studia” kryje się nie tylko nauka i sesje egzaminacyjne, ale najbarwniejszy okres życia człowieka, w którym rodzą się nie tylko poważne pomysły na życie zawodowe, ale także przyjaźnie i ciekawe znajomości.

Co za tym idzie, w temacie studiów nie warto wykazywać się obojętnością. Jeśli ma się w zamiarze podjąć naukę bez klarownych powodów, to może nawet lepiej przestać o niej myśleć. 

W jakim mieście studiować? Jaką uczelnię i jakie studia wybrać? Sprostanie tym pytaniom wcale nie jest takie trudne. Odpowiedzią na wszystkie niewiadome jest pewność. Musimy wiedzieć czego chcemy się uczyć i w jakim celu. Reszta pozostanie tylko kwestią wyboru.  „Ale żeby dobrze wybrać, należy zapoznać się z ofertami wielu uczelni!” – ktoś może powiedzieć. Oczywiście, że tak. Warto przejrzeć ich jak najwięcej. „Ale w takim razie, należałoby odwiedzić każde miasto, w którym znajduje się szkoła wyższa!” – Ale po co? Wszystko znajdziecie na www.otouczelnie.pl

 

 

Wyszukiwarka kierunków - jak wybrać studia, aby mieć dobrą pracę

Kandydaci na studia, jak również sami studenci zadają sobie wiele pytań, a jedno z nich dotyczy przyszłości po zakończeniu nauki. Czy istnieją kierunki perspektywiczne? Czy po studiach znajdę pracę? Nie są to pytania niepoważne i nieuzasadnione, a na dodatek będą stawiane zawsze.

Kiedyś istotne było posiadanie wyższego wykształcenia. Niezależnie od posiadanej wiedzy i jej profilu, dyplom ukończenia studiów robił wrażenie i od razu stawiał w lepszej pozycji na rynku. W stwierdzeniu tym bardzo ważne jest jedno słowo – „kiedyś”.

sprawdź wyszukiwarka kierunków studiów

 

 

Jakie były najchętniej wybierane kierunki studiów w 2020 r.

 

Popularne kierunki studiów w 2020 r.

 

 

 

Wyszukiwarka uczelni - jak wybrać uczelnię

Aby wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię należy kierować się kilkoma zasadami. Naturalnie, trzeba zacząć od tego, jaki kierunek studiów najbardziej nas interesuje i w obszarze jakich zagadnień najchętniej chcielibyśmy się rozwijać.

sprawdź wyszukiwarka uczelni

 

 

Największe uczelnie - jakie są

 

 Najwięsze uczelnie w Polsce

 1. Uniwersytet Warszawski – 45,3 tys. studentów
 2. Uniwersytet Jagielloński – 35,1 tys. studentów 
 3. Uniwersytet im Adama Mickiewicza – 33,7 tys. studentów
 4. Politechnika Warszawska – 25,1 tys. studentów
 5. Uniwersytet Łódzki – 24,6 tys. studentów
 6. Uniwersytet Wrocławski – 23,3 tys. studentów
 7. Akademia Górniczo-Hutnicza im S. Staszica – 22,1 tys. studentów
 8. Uniwersytet Gdański – 21,8 tys. studentów
 9. Politechnika Wrocławska – 20,3 tys. studentów
 10. Uniwersytet Śląski w Katowicach – 21,1 tys. studentów
 11. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – 19,1 tys. studentów
 12. Uniwersytet Mikołaja Kopernika – 18 tys. studentów 
 13. Politechnika Śląska – 18 tys. studentów
 14. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – 17,7 tys. studentów
 15. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – 16 tys. studentów
 16. Politechnika Gdańska – 13,8 tys. studentów

*Liczba studentów na wszystkich typach studiów I, II, jednolite magisterskie wraz z cudzoziemcami w roku akademickim 2019/2020

czytaj dalej wszystkie uczelnie

Zasady rekrutacji na studia 2021 r.

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNYCH UCZELNIACH

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Politechnika Białostocka
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Bielsko Białej

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Bydgoska Szkoła Wyższa
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Politechnika Częstochowska
Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku
Politechnika Gdańska
Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku
Sopocka Szkoła Wyższa
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Morski w Gdyni
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Gdański Uniwersytet Medyczny
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gorzowie Wielkopolskim

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Kaliszu

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Kaliszu
Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
Filia Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Katowicach
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
Społeczna Akademia Nauk w Kielcach
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
Politechnika Koszalińska

Rekrutacja na studia w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie
Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Rekrutacja na studia w Lesznie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lotnicza Akademia Wojskowa
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Rekrutacja na studia w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Politechnika Łódzka
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Opolu

Politechnika Opolska
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Uniwersytet Opolski

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu
Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
Wyższa Szkoła Logistyki
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Rekrutacja na studia w Rybniku

Filia Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Uniwersytet Rzeszowski
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Rekrutacja na studia w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Sztuki w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie
Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Rekrutacja na studia w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Collegium Civitas w Warszawie
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
Politechnika Warszawska
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Rekrutacja na studia w mieście Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Coventry University Wroclaw
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Dolnośląski Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI „Apeiron” we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uniwersytet Zielonogórski

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNYCH UCZELNIACH

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Politechnika Białostocka
Uniwersytet w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Bielsko Białej

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Bydgoska Szkoła Wyższa
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Politechnika Częstochowska
Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Politechnika Gdańska
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Morski w Gdyni
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Gdański Uniwersytet Medyczny

Rekrutacja na studia w Gorzowie Wielkopolskim

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
Politechnika Koszalińska

Rekrutacja na studia w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Rekrutacja na studia w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Politechnika Łódzka
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Opolu

Politechnika Opolska
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Uniwersytet Opolski

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Uniwersytet Rzeszowski

Rekrutacja na studia w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Sztuki w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Uniwersytet Szczeciński

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Rekrutacja na studia w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Politechnika Warszawska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Rekrutacja na studia w mieście Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uniwersytet Szczeciński – Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze
Uniwersytet Zielonogórski

 

Komentarze (16)

xxx odpowiedz

Kryminologia, hit czy kit? Co z pracą po tym kierunku

Maja odpowiedz

czy na kosmetologia to ciężki kierunek?

Iwona odpowiedz

Co myślicie o filologii angielskiej? Jest sens?

Liza odpowiedz

Również jestem na WSEIT z tym, że na kosmetologii. Też mamy dużo zajęć praktycznych i super koło dzięki któremu możemy się realizować również po zajęciach. Uczelnia godna polecenia.

Student odpowiedz

Ja jestem na kierunku fizjoterapia na WSEiT. Wszyscy moi znajomi ze starszych roczników, którzy skończyli już te studia znaleźli pracę. Uważam, że jest to bardzo przyszłościowy kierunek. Szczególnie polecam fizjoterapię na WSEiT ze względu na bardzo dużą liczbę zajęć praktycznych.

Magda odpowiedz

Ja studiuję na Wyższej Szkole Biznesu i Nauki o Zdrowiu w Łodzi, kierunek psychologia. Zdecydowanie polecam osobom, które oczekują rzetelnej wiedzy, a przy tym przyjaznej atmosfery. Od znajomych wiem, że na innych kierunkach prowadzący również są naprawdę w porządku. ;)

Michał odpowiedz

A co myślicie o "bezpieczeństwie narodowym" to coś co mnie interesuje Znalazłem taki kierunek na wsb w Chorzowie. Myślę ze nie miałbym problemy ze znalezieniem pracy potem. Mam jeszcze kilka dni do podjęcia decyzji żeby załapać sie na te 600 zł promocji.

onlineekspertwsb odpowiedz pokaż odpowiedzi (4)

Witam! Rekrutacja na studia I stopnia ruszyła właśnie w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć w kilku miastach Polski: Bydgoszczy, Chorzowie/Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Pełen wykaz kierunków oraz warunki rekrutacji są dostępne na naszej stronie internetowej wsb pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Aplikując na studia w terminie do 30 maja można oszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku. Nie ma także opłaty wpisowego na studia. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Joka W odpowiedzi do: onlineekspertwsb odpowiedz

A proszę powiedzieć, czy jest możliwa rejestracja online na studia na Państwa uczelni? Akurat jest na wyjeździe i nie wrócę do końca miesiąca.

onlineekspertwsb W odpowiedzi do: Joka odpowiedz

Witam! Joka, na studia możesz zapisać się online poprzez naszą stronę internetową (adres strony powyżej), jak i bezpośrednio w wybranym oddziale Wyższej Szkoły Bankowej. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Joka W odpowiedzi do: onlineekspertwsb odpowiedz

Jak wygląda kwestia ze stypendiami? Jest możliwość ubiegania się o taką pomoc finansową już na pierwszym roku?

onlineekspertwsb W odpowiedzi do: Joka odpowiedz

Witam! Joka, jako studentka studiów I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej będziesz mogła skorzystać ze stypendiów dla: ambitnych i pracowitych, sportowców, studentów w trudnej sytuacji materialnej, osób niepełnosprawnych oraz ciekawych świata. Uruchomiliśmy także Program VIS ? Very Important Student. Został on przygotowany z myślą o kandydatach na studia I stopnia, którzy mogą pochwalić się świadectwem ukończenia szkoły średniej z wyróżnieniem. Do Programu VIS mogą również dołączyć studenci WSB, których wyniki w nauce są wyróżniające. Jeśli w pierwszym semestrze uzyskasz wysoką średnią ocen, w następnym semestrze masz szansę studiować za darmo (wysokość wymaganej średniej jest ustalana w każdym roku akademickim przez Dziekana). O szczegóły programu pytaj w Biurze Rekrutacji. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Anita odpowiedz

Ja również studiuję na niepublicznej uczelni (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi) i widzę duży potencjał. Jestem na 2 roku grafiki i uważam, ze to kierunek, który ma przyszłość, a przy okazji realizuję swoje marzenie. Uczelnia utyrzymuje wysoki poziom, m.in dzięki wykwalifikowanym wykładowcom i dobremu podejściu do studenta.

Loneli odpowiedz

Moim zdaniem ekonomia jest takim kierunkiem studiów, że zawsze można znaleźć po niej pracę. I wbrew temu co się mówi, na te studia nie może pójść każdy. Jak spojrzy się na ten kierunek to widać od razu, że trzeba mieć umiejętności analitycznego myślenia, a i językowe zdolności, bo dziś w pracy na wyższych stanowiskach tego właśnie się wymaga.

maroskiko odpowiedz

Skończyłem właśnie 1 rok na WSGE w Józefowie i póki co jestem miło zaskoczony zaangażowaniem wykładowców i studentów. Kiedyś miałem niepubliczne uczelnie za fikcje, ale niekoniecznie musi tak być :)

Filip77 odpowiedz

Ja studiuję online na Akademii Polonijnej w Częstochowie i pracuje za granicą, największy plus tego to pod szlifowanie języka i poznanie nowych ciekawych ludzi