Ratownictwo medyczne w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ratownictwo medyczne w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ratownictwo medyczne w Warszawie – uczelnie publiczne 

Studia w Warszawie na kierunku ratownictwo medyczne można podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

Ratownictwo medyczne  studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

  • Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu)

Kierunek studiów Ratownictwo medyczne będący propozycją Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 74 osoby) 

Jeśli interesujesz się naukami medycznymi, a w przyszłości chciałbyś zajmować się pomaganiem innym, to kierunek studiów Ratownictwo medyczne może cię zainteresować. Ważne, aby kandydat na ten kierunek studiów nie miał problemów z widokiem krwi, a także był odporny psychicznie na stres, ponieważ praca ratownika medycznego może bywać stresująca.

Będąc studentem na kierunku studiów Ratownictwo medyczne, będziesz mieć szansę na rozwijanie umiejętności z zakresu nauk medycznych, a także udzielania pierwszej pomocy osobą w każdym wieku. Jako student będziesz uczęszczać m.in. na zajęcia z farmakologii, co pozwoli ci na podawanie leków poszkodowanym. W czasie studiów będziesz również mieć okazję do doskonalenia swoich umiejętności w czasie praktyk lub w czasie ćwiczeń np. na fantomach.

W programie studiów na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie możemy znaleźć wiele przedmiotów teoretycznych, a także i praktycznych, które mają na celu lepsze przygotowanie studentów do wykonywania przyszłego zawodu. Niektóre z przedmiotów, to m.in. pierwsza pomoc, podstawy socjologii, anatomia, biofizyka, medycyna katastrofy, język obcy oraz farmakologia z toksykologią. W planie przewidziano również czas na zrealizowanie praktyk zawodowych.

Po ukończeniu studiów na kierunku Ratownictwo medyczne absolwenci mogą podjąć zatrudnienie jako m.in. ratownicy medyczni, ratownicy górscy, ratownicy wodni, a także opiekuni medyczni m.in. w szpitalach, straży pożarnej, policji czy w GOPR lub TOPR.

Sprawdź

Studia medyczne

Studia medyczne w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU RATOWNICTWO MEDYCZNE - WARSZAWA

Komentarze (0)