Ratownictwo medyczne - Warszawa

Ratownictwo medyczne - Warszawa

Ratownictwo medyczne - Warszawa

Studia w Warszawie

ratownictwo medyczne

Odkryj ratownictwo medyczne w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Ratownictwo medyczne studia Warszawa | woj. mazowieckie

Wypadki chodzą po ludziach. Z tym stwierdzeniem na pewno zgodzą się ci, którzy mieli okazję doświadczyć w swoim życiu bardzo przykrych sytuacji, wiążących się z zagrożeniem zdrowia lub życia. Wypadki komunikacyjne, urazy spowodowane nieostrożną pracą z narzędziami oraz elektryką, praca na wysokościach, pogryzienia przez zwierzęta – wszystkie te czynniki mogą wiązać się z poważnym uszkodzeniem zdrowia, a nawet ryzykiem utraty życia. Niestety sytuacje podbramkowe dzieją się każdego dnia.

W dobie coraz bardziej powszechnego dostępu do substancji psychoaktywnych, narażeni na ich działanie ludzie poszukujący wrażeń, niemal codziennie potrzebują fachowej pomocy medycznej. Podczas silnego zatrucia organizmu najistotniejszym czynnikiem, który może uratować życie jest czas – należy zareagować błyskawicznie.

Pierwszą osobą na miejscu większości wypadków są ratownicy medyczni, działający pod wpływem ogromnego stresu, potrafiący zachować opanowanie nawet w sytuacjach podbramkowych. Zawód ten śmiało można nazwać misją, do której są w stanie przystąpić wyłącznie ludzie o wielkiej odporności psychicznej na drastyczne widoki i sporej dozie empatii względem drugiego człowieka.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK RATOWNICTWO MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ratownictwo medyczne  w Warszawie?

Żeby dostać się na studia w Warszawie na kierunku Ratownictwo medyczne na wybranej uczelni w Warszawie, należy wykazać się doskonałą znajomością nauk przyrodniczych na egzaminie maturalnym. Osiągnięcie dobrych wyników z biologii, chemii, wosu, jezyka obcego i fizyki otworzy przez tobą furtkę do podjęcia studiów na tym kierunku na dowolnej uczelni.

Warto, abyś pamiętał, że procedury rekrutacyjnie nie są stałe i mogą ulegać zmianom na przestrzeni czasu, dlatego aby być gotowym na wszystko, należy na bieżąco śledzić ustalenia władz danej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 09.05.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 09.05.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku RATOWNICTWO MEDYCZNE (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne:
bezpłatne (limit: 74)
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie stacjonarne:
-
niestacjonarne:
7455 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (12.07.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Warszawie na kierunku ratownictwo medyczne można zaliczyć do prestiżowego grona kierunków medycznych. Oznacza to, że cieszą się one dużą popularnością, więc osoby, które chcą rozpocząć swoją intelektualną przygodę z kosmetologią, powinny szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Konkretne informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych warszawskich uczelni.

Warto pamiętać, że pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Musisz odpowiednio dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych.

Jeżeli nie dostałeś się na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Warszawie otwierają także dodatkowy termin na przełomie sierpnia i września, który umożliwia dostanie się na studia dodatkowej puli osób, która chce zadbać o swoje wykształcenie wyższe.

Dokumenty rekrutacyjne +

Studia na kierunku ratownictwo medyczne mają profil medyczny, więc bardzo prawdopodobne jest, że będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, które potwierdzać będzie twoje predyspozycje do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Składanie dokumentów to bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na wymarzone studia, to dopiero wstęp do twojej przygody. By przypieczętować, powinieneś złożyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Ich niedostarczenie w terminie równa się z twoją decyzją o rezygnacji ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Wśród dokumentów, które powinieneś dostarczyć do dziekanatu, muszą się znaleźć:

  • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • różnego rodzaju umowy;
  • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

Pamiętaj, że wszystkie uczelnie w Warszawie dowolnie ustalają zestaw tych wstępnych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji na studia, muszą odpowiednio wcześnie uiścić niezbędne opłaty rekrutacyjne. To warunek niezbędny, ponieważ to dzięki nim wszystkie kandydatury zostaną rozważone. Opłaty rekrutacyjne możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu bankowego lub przy pomocy płatności elektronicznej. Wybierz opcję najbardziej dogodną dla siebie, pamiętaj jedynie, że liczy się nie data przelewu, lecz czas jego księgowania. Przykładowo jeżeli przelew zrobisz w piątek po południu, najprawdopodobniej będzie zaksięgowany dopiero w poniedziałek. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje indywidualne propozycje opłat rekrutacyjnych. W przypadku studiów na kierunku prawo wahają się one mniej więcej od 85 do 100 zł. Uiszczenie odpowiednio wcześnie takiej opłaty jest równoznaczne z tym, że chcesz wziąć udział w rekrutacji. Nie zapomnij o tym kroku.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku ratownictwo medyczne należą do bardzo prestiżowego grona. Warto uświadomić sobie, że dostają się na nie na ogół najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy swoje przygotowania do matury rozpoczynają odpowiednio wcześnie. Aby być jedną z tych osób, która rozpocznie studia medyczne w Warszawie, musisz szczególną dbałość przyłożyć do nauki przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, chemia, czy także bardzo często język obcy nowożytni. Nie czekaj i swoją naukę zacznij już dziś.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględnia on przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej.

Olimpiady oraz konkursy +

Kandydaci na studia mają także ciekawą możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin. W przypadku studiów medycznych na kierunku ratownictwo medyczne możesz rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Biologiczna;
  • czy Olimpiada Chemiczna.

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie?

 

 

1. Typ i tryb studiów

Bardzo poważnie rozważasz aplikację na kierunki studiów w Warszawie, ale nie jesteś pewien, jak dokładnie będą one wyglądały? Jeśli wcześniej interesowałeś się kierunkami medycznymi oraz zawodem, jaki można wykonywać po ich ukończeniu, z pewnością już wiesz, że nauka nie będzie łatwa. Powagi dodaje fakt, że jest to nauka medyczna, a więc do osiągnięcia pełni kompetencji staniesz przed koniecznością zgłębienia podstaw wszystkich dziedzin współczesnej medycyny.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

W trakcie wykładów, prowadzonych przez wykwalifikowanych doktorów nauk medycznych lub ludzi posiadających inne wykształcenie kierunkowe, będziesz miał okazję poznać ludzką fizjologię, anatomię i genetykę oraz nauczysz się rozróżniania poszczególnych stanów chorobowych, uprzednio poznając charakterystyczne dla każdego z nich objawy.

Jako że posiadanie umiejętności praktycznych da ci gwarancję bycia dobrym pracownikiem w przyszłości, będziesz musiał zgłębić techniki przeprowadzania resuscytacji krążeniowo oddechowej, układania poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej na specjalnych manekinach znajdujących się na wyposażeniu danej uczelni. Nabędziesz również ogólnej orientacji w sytuacjach, w jakich może znaleźć się poszkodowany oraz będziesz zdolny do wdrożenia koniecznych działań w zakresie pierwszej pomocy.

W siatce są takie przedmioty jak:

 

 

 

3. Nabywane umiejętności

Nauczysz się także obsługi sprzętów do defibrylacji, podłączania kroplówek, podawania potrzebnych substancji w zależności od stanu zdrowia pacjenta, a żeby zrobić to dobrze, będziesz musiał najpierw zgłębić specjalistyczną wiedzę z zakresu toksykologii oraz farmaceutyki.

Nauka na studiach na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Szereg przedmiotów medycznych będzie spędzać sen z powiek nie jednemu studentowi. Jednak sam przyznasz, że do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu, należy być doskonale przygotowanym – odpowiedzialność za ludzkie życie to nie przelewki!

 

4. Dla kogo te studia

Od zawsze chciałeś związać swoją przyszłość z kierunkami medycznymi w Warszawie? Jesteś sprawny fizycznie oraz charakteryzujesz się ponadprzeciętną odpornością na widok krwi i tkanek ludzkich na miejscach wypadków? Niesienie specjalistycznej pomocy ludziom, którzy znaleźli się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia to coś, czym chciałbyś się kiedyś zająć? Twierdząca odpowiedź na większość pytań może być doskonałym początkiem przygody ze studiami na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie!

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

RATOWNICTWO MEDYCZNE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

RATOWNICTWO MEDYCZNE WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie?

Przyszli kandydaci na studia medyczne pierwszego stopnia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie będą musieli przygotować się na sześć semestrów, a więc trzy lata, intensywnej nauki, która zostanie zwieńczona uzyskaniem przez nich tytułu licencjata oraz uprawnień do wykonywania pracy w zawodzie.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

RATOWNICTWO MEDYCZNE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Ratownictwo medyczne w Warszawie?

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję w kwestii wyboru przyszłego kierunku kształcenia, warto zapoznać się z ofertami edukacyjnymi, prezentowanymi przez wybrane uczelnie w Warszawie. Dla chętnych do podjęcia studiów na kierunku Ratownictwo medyczne czeka możliwość skorzystania z siatki studiów opracowanej przez kilka warszawskich uczelni, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Kandydaci na studia pierwszego stopnia na kierunku Ratownictwo medyczne będą musieli zmierzyć się z konkurencją w konkursie świadectw maturalnych. W związku z tym, że jest to kierunek medyczny, przedmiotami wiodącymi w procesie rekrutacji będzie biologia, chemia oraz fizyka. Warto rozpocząć naukę odpowiednio wcześnie, aby mieć realne szanse na zasilenie grona studentów wybranej przez siebie uczelni.

Dla aspirujących do podjęcia studiów na uczelniach prywatnych czeka pewne ułatwienie – większość uczelni rezygnuje z konkursu świadectw na rzecz przyjmowania kandydatów w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Jednak istnieje również niedogodność – podjęcie studiów na uczelniach prywatnych wiąże się z koniecznością uiszczania cosemestralnych opłat w kwotach odgórnie ustalonych.

 

Proces rekrutacji

Laureaci oraz finaliści ogólnopolskich konkursów przedmiotowych będą zwolnieni z podchodzenia do egzaminu maturalnego, otrzymując stuprocentowy wynik, co znacznie zwiększy ich szanse podczas rekrutacji na Ratownictwo medyczne w Warszawie.

Absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy chcieliby powierzyć dalszą edukację którejś z uczelni w Warszawie, będą musieli wykazać się dobrymi ocenami uzyskanymi podczas poprzedniego etapu edukacji.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby mieć szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście szczęśliwców, którzy rozpoczną studia na kierunku Ratownictwo medyczne już w październiku, jest przystąpienie do elektronicznej rejestracji kandydatów.

 

 

Wymagane dokumenty

Kolejnym i ostatnim krokiem jest dostarczenie kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii o wymiarach 35X45mm oraz formularza aplikacyjnego na biurko upoważnionej komisji rekrutacyjnej.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie?

Jako absolwent każdego kierunku medycznego, w tym również Ratownictwa medycznego, podejmiesz pracę pełną wyzwań, odpowiedzialności i adrenaliny. Dlatego taki zawód zdecydowanie nie jest dla każdego. Najwytrwalsi, pewni swojego wyboru, którym specyfika wykonywanej pracy nie będzie straszna, z pewnością odnajdą swój wymarzony zawód w jednej z wielu placówek medycznych.

 

Ratownicy medyczni będą niezbędni w szpitalach. Nagłe sytuacje awaryjne, wymagające podjęcia niezwłocznych działań, gdzie każda sekunda może okazać się na wagę ludzkiego życia – to typowa codzienność każdego z nich. Jeśli zdecydujesz się na pracę w szpitalu, bądź gotów na przemierzanie karetką na sygnale znacznych odległości z zawrotną prędkością. W końcu liczy się czas.

 

 

Praca w jednostkach pomocy doraźnej ochrony zdrowia będzie polegała na udzielaniu pomocy ludziom, którzy znaleźli się w sytuacjach wymagających wdrożenia natychmiastowych działań medycznych. Nikt nie działa tak szybko, jak ratownik medyczny!

Centrum Powiadamiania Ratunkowego będzie idealnym miejscem pracy dla spokojnych, opanowanych i odpornych na ogromny stres absolwentów Ratownictwa medycznego. Pomoc w udzieleniu pierwszej pomocy przez telefon i opanowanie paniki rozmówców jest znacznie trudniejsze niż bezpośredni kontakt z jakimkolwiek pacjentem.

 

►►

Po ukończeniu studiów na kierunku Ratownictwo medyczne będziesz mógł również podjąć pracę w organizacjach zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem, takich jak WOPR, TOPR i GOPR, służbach jednostek interwencyjnych w policji, wojsku oraz straży pożarnej oraz wszystkich innych miejscach, gdzie udzielanie natychmiastowej pomocy medycznej bez chwili zbędnej zwłoki jest nieodłącznym elementem funkcjonowania danej placówki.

 

Praca, jakiej podjęcie gwarantują studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie, jest bez wątpienia jedną z najtrudniejszych aktywności zarobkowych, jakie można sobie wyobrazić. Spoczywająca na barkach ratowników odpowiedzialność za ludzkie życie oraz niewspółmierne do wysiłków wynagrodzenie pieniężne sprawia, że zawód ten będzie odpowiedni wyłącznie dla prawdziwych pasjonatów niesienia pomocy potrzebującym.

 

Praca po studiach

Ratownicy medyczni zawsze znajdą pracę w zawodzie. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na dobrze wykształconych pracowników tej dziedziny powstały studia medyczne w Warszawie na kierunku Ratownictwo medyczne. Kierunek ten jest oferowany przez kilka uczelni w Warszawie, które proponują nieco inny program nauki, dzięki czemu każdy z przyszłych studentów będzie mógł dopasować edukację do własnych potrzeb.

Studia na kierunku ratownictwo medyczne Warszawa – niestacjonarne

Charakter studiów niestacjonarnych, czyli inaczej zaocznych, determinowany jest głównie przez organizację czasu przeznaczonego na edukację. W przeciwieństwie do trybu stacjonarnego, na którym zajęcia i wykłady odbywają się jedynie w dni robocze, studia zaoczne stawiają na kształcenie przyszłych specjalistów od piątku do niedzieli, zwiększając tym samym komfort równoległego podjęcia innych aktywności. Jeśli podejmiesz Ratownictwo medyczne niestacjonarnie, zobowiążesz się do brania udziału w weekendowych zjazdach, podczas których zostanie ci przekazany materiał dydaktyczny w formie skoncentrowanej.

dowiedz się więcej na temat kierunku ratownictwo medyczne studia niestacjonarne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie

Większość studiów medycznych, do kanonu których należy Ratownictwo medyczne, składa się z dwóch komplementarnych cykli kształcenia, z których każdy wyróżnia się innym czasem, potrzebnym na jego ukończenie. Studia pierwszego stopnia zawierają w sobie sześć semestrów kształcenia. W praktyce oznacza to, że na zdobycie tytułu licencjata potrzeba trzech lat.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku ratownictwo medyczne - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie?

Wciąż nie masz pewności, czy wybór studiów na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawie okaże się dla ciebie trafiony? W ostatecznej decyzji mogą pomóc ci opinie studentów wybranego przez ciebie kierunku.

 

Jakub, student drugiego roku Ratownictwa medycznego w Warszawie, mówi:

„Długo się wahałem, zanim wybrałem ścieżkę swojej edukacji. Studia na kierunkach medycznych nigdy nie są proste, a ja bałem się wyzwań. Jednak teraz nie wyobrażam sobie nauki na jakimkolwiek innym kierunku.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK RATOWNICTWO MEDYCZNE

Komentarze (0)