Kto idzie na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Kto idzie na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Na studiach na kierunku lekarskim nie odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej. Nie oznacza to jednak, że jest on niedostępny dla większości kandydatów. Nic bardziej mylnego – należy jednak odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do egzaminów maturalnych oraz wykazać się sporym zaangażowaniem i konsekwencją. Wtedy też może okazać się, że studia medyczne w Łodzi będą na wyciągnięcie ręki.

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto przeanalizować jednak swoje indywidualne oczekiwania wobec nauki wyższej i zderzyć je z marzeniami zawodowymi. Studia na kierunku lekarskim są bowiem absorbujące i wymagają prawdziwej pasji, a także... poczucia powołania do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Warto więc początkowo przyjrzeć się swoim zainteresowaniom i predyspozycjom – to one mogą stanowić podpowiedź, czy studia medyczne będą satysfakcjonujące!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Każdy, kto zaczyna myśleć poważnie o rozpoczęciu kształcenia na kierunku lekarskim, powinien sprawdzić na początku, jak wyglądają wymagania rekrutacyjne. Zapoznanie się z przedmiotami kwalifikacyjnymi będzie stanowić bowiem podpowiedź, co trzeba szlifować. By dostać się na studia w Łodzi trzeba zdawać dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym. Dotyczy to biologii, chemii, matematyki lub fizyki. Kierunkiem lekarskim powinni być zainteresowani więc ci maturzyści, którzy mają je świetnie opanowane.

Co jeszcze może ułatwić naukę przyszłym studentom kierunku lekarskiego? Przede wszystkim wysokie zdyscyplinowanie, umiejętność organizacji, odpowiedzialność czy gotowość do nieustannego poszerzania swojej wiedzy – także tej, która znacząco wykraczać będzie poza ramy programowe.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Studentów kierunku lekarskiego w Łodzi czeka aż 6 lat kształcenia, co przekłada się na 12 semestrów nauki zakończonych przystąpieniem do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Warto prześledzić więc, jak wygląda program kształcenia na tym kierunku. Pierwsze dwa lata nauki mają charakter ogólny. Studenci uczestniczą w zajęciach poświęconych modułowi biologicznemu, fizyczno-chemicznemu czy medycynie stanów nagłych. Kolejne lata nauki wiążą się z poznawaniem zagadnień medycyny przedklinicznej i klinicznej. W siatce programowej pojawiają się przedmioty takie jak:

  • medycyna nuklearna;
  • patologia;
  • laryngologia dziecięca;
  • neurochirurgia;
  • anestezjologia i intensywna terapia i wiele, wiele innych.

Warto podkreślić również, że każdy rok kształcenia na studiach w Łodzi zakończony jest odbyciem praktyki zawodowej, która w przypadku kierunku lekarskiego jest niezwykle cenna, pozwala bowiem przekuwać wiedzę w praktyczne umiejętności.

 

Dlaczego studia na kierunku lekarskim są popularne?

Co sprawia, że studia medyczne w Łodzi na kierunku lekarskim cieszą się od wielu lat tak dużą popularnością? Każdego roku widoczne jest ogromne zainteresowanie tym profilem kształcenia, a na listach osób przyjętych znajdują się ci kandydaci, którzy osiągnęli świetne wyniki w trakcie egzaminów maturalnych.

Za popularnością kierunku lekarskiego kryje się przede wszystkim jego długa tradycja akademicka. Studenci w trakcie wszystkich semestrów kształcenia otrzymują też doskonałe kwalifikacje pozwalające na szybkie znalezienie pracy.

Warto pamiętać jednak, że lekarze czynni zawodowo wykonują jedną z bardziej odpowiedzialnych profesji, która wymaga wysokiego zaangażowania i poczucia powołania. Przyszli studenci powinni więc przeanalizować swoje zawodowe oczekiwania i wybrać kierunek nie ze względu na popularność, lecz w oparciu o indywidualne zainteresowania.

Sprawdź

Kierunki studiów w Łodzi

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - ŁÓDŹ

Komentarze (0)