Studia medyczne Łódź

Studia medyczne Łódź

Studia medyczne Łódź

Największy wybór studiów

medycznych w Łodzi

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia medyczne Łódź | woj. łódzkie

Studia medyczne w Łodzi to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub od 5 do 6 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Politechnice Łódzkiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym) lub online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MEDYCZNE W ŁODZI - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Analityka medyczna stacjonarne jednolite
Biomedical engineering and technologies stacjonarne I stopnia
Biotechnologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Dietetyka stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia
Dietetyka - studia online online II stopnia
Elektroradiologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Farmacja stacjonarne jednolite
Fizjoterapia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kierunek lekarski stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kierunek lekarsko-dentystyczny stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kosmetologia stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia
Kosmetologia - studia online online II stopnia
Lekarski wojskowy stacjonarne jednolite
Pielęgniarstwo stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia
Pielęgniarstwo - studia online online I stopnia
Pielęgniarstwo pomostowe niestacjonarne, online I stopnia
Pielęgniarstwo pomostowe - studia online online I stopnia
Położnictwo stacjonarne I stopnia, II stopnia
Ratownictwo medyczne stacjonarne I stopnia
Techniki dentystyczne stacjonarne I stopnia, II stopnia
Zdrowie publiczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi są studia medyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:

Rekrutacja na studia medyczne

Nie jest łatwo dostać się na studia medyczne w Łodzi. W zależności od uczelni i wydziału o jedno miejsce na uczelni stara się od kilkunastu do kilkudziesięciu kandydatów. Dlatego już na początku liceum, lub innej szkoły ponadpodstawowej należy przywiązywać wagę do takich przedmiotów, jak: biologia, chemia, fizyka, a czasami również matematyka.

To właśnie te przedmioty brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji i ustalania progów punktowych pozwalających dostać się na studia medyczne w Łodzi.

Warto nie tylko dobrze zdać maturę z przedmiotów ścisłych, ale też brać udział w olimpiadach przedmiotowych; laureaci tych konkursów oraz ci, którzy zdadzą egzamin dojrzałości z wynikami blisko stu procent nie muszą martwić się o miejsce na liście przyszłych studentów. Inni też mają szansę na studiowanie wymarzonego kierunku, dzięki kilkakrotnie aktualizowanym listom przyjętych jest szansa na dostanie się na studia medyczne w Łodzi z listy rezerwowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach i kierunkach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zobacz, co wybierają inni

Studia medyczne niestacjonarne w Łodzi

Mówiąc o studiach medycznych w Łodzi należy zwrócić uwagę na fakt, iż studia te powinno się rozebrać na czynniki pierwsze, czyli podzielić na poszczególne kierunki. Dlaczego? Ponieważ niektóre kierunki medyczne realizowane są także w „zwykłych” uczelniach, czyli niemających stricte medycznego charakteru.

Przykładami takich kierunków mogą być Fizjoterapia, czy Pielęgniarstwo, które można studiować poza oficjalną uczelnią medyczną jaką jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Nietrudno usłyszeć opinie mówiące, że studia medyczne w formie niestacjonarnej to niemal abstrakcja, ponieważ należą do najbardziej wymagających i nie da się zostać specjalistą w medycznej dziedzinie nie uczęszczając na zajęcia pięć dni w tygodniu, bądź uczęszczając, ale w formie wieczorowej. A jednak w przypadku niektórych dyscyplin jest to możliwe, biorąc za przykład chociażby Zdrowie publiczne, czy wspomnianą już Fizjoterapię.

Przeprowadzając proces porównawczy między medycznymi studiami w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym łatwo wywnioskować, iż te drugie wymagają od studentów większej dyscypliny, ponieważ część wiadomości muszą oni pozyskać sami, bez wskazówek wykładowców, a większy nacisk na zajęciach stawiany jest na pozyskiwanie konkretnych, specjalizacyjnych umiejętności.

Należy zaznaczyć, że szczególnie w przypadku studiów medycznych nie mogą zachodzić różnice programowe między kształceniem stacjonarnym i niestacjonarnym. Każdy absolwent musi opuszczać uczelnię z takim samym wachlarzem kompetencji i takim samym, obszernym bagażem wiadomości. Wszak chodzi o wykonywanie obowiązków związanych z ratowaniem życia ludzkiego, bądź prowadzeniem działań zmierzających do powrotu pacjenta do sprawności i zdrowia.

czytaj dalej studia medyczne niestacjonarne (zaoczne) w Łodzi

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
położnictwo
Rozwiń

STUDIA MEDYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

3
D
E
F
K
L
M
P
S
T
U
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia medyczne w Łodzi

Studia medyczne uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych, a jednocześnie czasochłonnych. Poszczególne kierunki wymagają zaangażowania i dużego pokładu energii, a także nieustannego dokształcania się. Nauki medyczne dążą do perfekcji, a próbują ją osiągnąć dzięki nowoczesnej technologii. Najnowsze badania i rozwiązania technologiczne umożliwiają leczenie ludzi na poziomie, który jeszcze kilka lat temu był zupełnie niedostępny lub znany jedynie w bardziej rozwiniętych państwach.

Wbrew pozorom kierunki medyczne możesz studiować nie tylko na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Uczelnie, chociażby Politechnika Łódzka czy Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, również mają w swojej ofercie propozycje związane z kształceniem medycznym, które realizowane jest na najwyższym poziomie.

Zawody medyczne są nie tylko oblegane, ale i niezwykle potrzebne, dlatego szanse na zatrudnienie mają jedynie najlepsi. Pamiętaj także, że studia medyczne gwarantują dobrze płatną pracę, ale i ona uzależniona jest od specjalizacji, którą wybierzesz.

 

Studia medyczne w Łodzi możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

W zależności od wybranego kierunku studia medyczne mogą być realizowane w różnorodny sposób. Na wybranych kierunkach możesz kształcić się w trakcie jednolitych studiów magisterskich. Kierunek lekarski trwa w tym przypadku sześć lat, ale farmacja pięć i pół roku. Po ukończeniu kształcenia podstawowego na absolwentów czeka niejednokrotnie wiele lat specjalizacji.

 

Inne kierunki realizowane są w ramach pierwszego stopnia i kończą się licencjatem, jak w przypadku ratownictwa medycznego, bądź inżynierem (np. biomedical engineering and technologies). Studia pierwszego stopnia trwają od sześciu do siedmiu semestrów.

 

Studia drugiego stopnia w wielu przypadkach stanowią uzupełnienie studiów licencjackich/inżynierskich i kończą się tytułem magistra. Trwają od trzech do czterech semestrów. Absolwenci niejednokrotnie podejmują także studia podyplomowe, które pozwalają doprecyzować zdobywaną wiedzę i umiejętności oraz umożliwiają wykształcenie dodatkowych kompetencji.

 

Studia medyczne w Łodzi możesz realizować zarówno stacjonarnie (dziennie), jak i niestacjonarnie. Tryb niestacjonarny odbywa się w formie studiów wieczorowych (np. farmacja) lub zaocznych, gdzie zajęcia odbywają się w weekendy, jak w przypadku kosmetologii. Niektóre uczelnie umożliwiają kształcenie online, czyli naukę przez Internet. Możesz tak studiować, chociażby dietetykę w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

czytaj dalej studia w Łodzi

 

 

 

Kierunki studiów - medyczne w Łodzi

 

Studia medyczne cieszą się szacunkiem społecznym. Oczywiście stopień prestiżu uzależniony jest od kierunku, który wybierzesz. Jednymi z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej opłacalnych są: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny czy kierunek lekarski wojskowy.

 

Kształcenie w przypadku studiów medycznych nie kończy się jednak wraz ze zdobyciem tytułu lekarza czy magistra farmacji. Absolwenci nieustannie muszą dążyć do perfekcji, zdobywać kolejne specjalizacje i odbywać dodatkowe szkolenia, które z korzyścią wpływają na ich stanowiska w pracy. Uczelnie w Łodzi dbają o wysoki poziom kształcenia. W interdyscyplinarny sposób łączą nauki medyczne i inżynierskie, ale także treści marketingowe i zarządcze.

 

Współczesny rynek pracy szuka kandydatów elastycznych, którzy doskonale odnajdują się w różnorodnym zakresie obowiązków. Niezależnie od tego, jaki kierunek medyczny wybierzesz, musisz poświęcić się branży, w której będziesz pracować. Zawody medyczne są przede wszystkim dla ludzi i to Ty już niedługo staniesz się nadzieją swoich pacjentów i odbiorców.

 

 

Najpopularniejsze kierunki studiów medycznych w Łodzi:

 

 • dietetyka
 • elektroradiologia
 • farmacja
 • fizjoterapia
 • kierunek lekarski
 • kosmetologia
 • pielęgniarstwo
 • położnictwo
 • ratownictwo medyczne
 • techniki dentystyczne

czytaj dalej kierunki studiów w Łodzi

 

 

 

Gdzie studiować kierunki medyczne w Łodzi?

 

Najpopularniejszym wśród ośrodków akademickich w Łodzi, które oferują kształcenie medyczne, jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Uczelnia łączy idee Akademii Medycznej i Wojskowej Akademii Medycznej, które funkcjonowały w rejonie łódzkim przed założeniem Uniwersytetu.

 

Możliwość realizowanych w placówce kierunków z korzyścią wpływa na późniejsze doświadczenia zawodowe absolwentów. Studia medyczne ma w swojej ofercie także Politechnika Łódzka. To tu możesz zająć się technologią żywności i żywienia bądź biotechnologią. Wiele placówek prywatnych umożliwi Ci studiowanie pielęgniarstwa, zdrowia publicznego, dietetyki czy kosmetologii.

 

Uczelnie w Łodzi starają się zapewnić studentom komfort studiowania, dlatego prócz kierunków dziennych mają bogatą ofertę studiów niestacjonarnych dla tych, którzy łączą pracę z uczelnią i nie mogą pozwolić sobie na studia stacjonarne. Ogrom możliwości, a co najważniejsze – bogato wyposażone technologicznie ośrodki to klucz do sukcesów naukowych osiąganych przez łódzkich absolwentów.

 

 

Uczelnie na których można studiować kierunki medyczne w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

Jak wybrać studia medyczne w Łodzi, aby mieć dobrą pracę?

Wybór studiów medycznych jest niezwykle trudny. Mimo iż kierunki obejmujące swoim zainteresowaniem nauki medyczne są jednymi z najbardziej opłacalnych, trudno stwierdzić, w czym poczujemy się na tyle dobrze, by stopniowo dążyć do perfekcji.

 

Najtrudniejszą drogę wybierają Ci, którzy decydują się na kierunek lekarski i jemu pokrewne. Wiąże się to z wieloletnią nauką i praktyką, ale dobra specjalizacja może być Twoim kluczem do sukcesu. Chirurdzy, kardiolodzy, stomatolodzy, lekarze wojskowi to aktualnie najlepiej opłacane zawody medyczne.

 

Ci, którzy wybiorą farmację, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, czy kierunki wiążące się z dietetyką, fizjoterapią bądź kosmetologią również nie mogą narzekać.

 

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • fizjoterapeuta
 • dietetyk
 • chirurg
 • pielęgniarka
 • położna
 • kardiolog
 • ratownik medyczny
 • analityk medyczny
 • elektroradiolog
 • stomatolog
 • farmaceuta

 

Studia w tym zakresie dają bardzo wiele możliwości rozwoju, a na wyższe stanowiska możesz spokojnie piąć się dzięki szkoleniom i dodatkowym specjalizacjom.

 

Dla tych, którzy nie widzą siebie w roli lekarza, idealnym rozwiązaniem może być praca w laboratorium. Analityka medyczna czy biotechnologia to nowoczesne kierunki, które mają znaczący wpływ na postęp w medycynie, podobnie jak kierunki inżynierskie, chociażby biomedical engineering and technologies.

 

Ranking najbardziej opłacalnych zawodów medycznych stworzyć bardzo trudno, ponieważ uwarunkowany jest on dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy. Abiturienci pracują nie tylko w szpitalach, aptekach i prywatnych klinikach. Mają okazję rozpoczynać karierę zawodową w gabinetach dietetycznych, poradniach specjalistycznych, domach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, przychodniach sportowo-lekarskich i klubach sportowych, gabinetach odnowy biologicznej.

 

Bardzo istotny jest fakt, że poszczególne kierunki zazębiają się na tyle, że specjaliści danej dziedziny mają okazję współpracować z ekspertami innego kierunku medycznego. Pamiętaj o tym, że w dziedzinie medycznej trzeba być najlepszym, dlatego warto wybrać kierunek, który faktycznie Cię interesuje.

 

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Łodzi?

Każda z uczelni w Łodzi ma w pewnym sensie unikatowy charakter. Wybór ośrodka akademickiego, w którym chciałoby się spędzić kilka lat nauki przygotowującej do wykonywania wymarzonego zawodu, nie jest łatwy. Uwarunkowany może być przez kilka czynników. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę kierunek, który chce się realizować.

Pamiętaj, że nie każda uczelnia w Łodzi ma go w swojej ofercie. Niezależnie od tego, czy chcesz studiować medycynę, nie znajdziesz jej na Politechnice Łódzkiej. Jednakże jeśli Twoim głównym celem jest Politechnika, kierunek staje się drugorzędny, a Ty możesz nastawić się na wykształcenie inżynierskie. Prestiż uczelni jest bardzo ważny, ponieważ wpływa także na możliwości rozwoju studentów.

Doskonale wyposażone placówki oraz współpraca ze szpitalami i kontrahentami z branży medycznej pozwolą Ci rozwijać się w dziedzinie, która najbardziej Cię interesuje. Pamiętaj o tym, że Łódź cieszy się zaufaniem studentów od wielu lat, dlatego możesz być pewien/pewna, że niezależnie od tego, gdzie i co będziesz studiował/a, będzie to dobry wybór.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia medyczne w Łodzi?

Studia medyczne w Łodzi są niezwykle popularne nie tylko w województwie łódzkim, ale i w całej Polsce. Bogato rozwinięte technologicznie placówki oraz grono wyspecjalizowanej kadry akademickiej z korzyścią wpływają na kształcenie studentów. Studenci mają okazję zdobywać wiedzę i umiejętności nie tylko w murach uczelni, ale i w szpitalach oraz różnego rodzaju klinikach prywatnych. Uczelnie stawiają na praktyczny wydźwięk zajęć.

 

Bardzo ważne są także praktyki, które na wielu kierunkach będziesz realizował/a po każdym semestrze kształcenia. Bardzo interesujący jest fakt, że wiele uczelni stawia także na inżynierskie podejście do tematów medycznych. Kształcenie politechniczne jest z pewnością miłą odmianą i stanowi unikatową propozycję dla tych, którzy nie chcą być stricte lekarzami, a jednak pragną mieć realny wpływ na życie człowieka i postęp w medycynie.

 

Ośrodki akademickie w Łodzi dbają o komfort studentów, dlatego przygotowują innowacyjne programy kształcenia, oferty stypendialne i programy stażowe. Władze uczelni zadbały także o miejsca w akademikach, które gwarantują wygodne warunki swoim mieszkańcom. Władze miasta natomiast starają się umilić czas studiów poprzez liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i szereg imprez zorganizowanych.

 

Studenci wydziałów medycznych bardzo chętnie wychodzą z inicjatywą, organizując studenckie imprezy i przedsięwzięcia medyczne jak, chociażby Wampiriada, to jest studencka kampania honorowego krwiodawstwa organizowana w środowisku akademickim przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jako wolontariusze działają prężnie w szpitalach i przychodniach, a także wszystkich placówkach, które potrzebują pomocy medyków i specjalistów medycznych.

 

Wszystkie ośrodki akademickie pomagają wykazać się studentom i dbają o ich rozwój nie tylko naukowy i zawodowy, ale przede wszystkim osobisty. Absolwenci uczelni w Łodzi są cenionymi specjalistami nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.

 

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach medycznych

Studia medyczne wiążą się nie tylko z zajęciami teoretycznymi. Na wydziałach prowadzone są zajęcia kliniczne. Student uczelni medycznej musi również odbyć praktyki zawodowe, mające przygotować przyszłych lekarzy do pracy w wybranym zawodzie.

Studenci kierunków medycznych w Łodzi mogą rozwijać swoje pasje w licznych kołach naukowych oraz stowarzyszeniach i towarzystwach zrzeszających studentów kierunków medycznych z całej Polski.

Po studiach medycznych można pracować m. in. w takich zawodach jak: lekarz specjalista (chirurg, radiolog, położnik, optyk itp.), pielęgniarz, stomatolog, protetyk słuchu, lekarz rodzinny, asystent osoby niepełnosprawnej, dietetyk, fizjoterapeuta, farmaceuta, rehabilitant, laborant, analityk laboratoryjny, ratownik medyczny, konsultant medyczny, pracownik socjalny, przedstawiciel medyczny lub farmaceutyczny, rejestrator medyczny czy reprezentant ds. odszkodowań.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI STUDIA MEDYCZNE

W Łodzi studia medyczne oferowane są na dwóch uczelniach państwowych i kilku prywatnych. Największy wybór przedmiotów i możliwość uczenia się na stacjonarnych studiach dziennych oferuje Uniwersytet Medyczny w Łodzi. To obecnie najlepsza uczelnia do studiowania kierunków medycznych w całym województwie łódzkim. Powstała w 2002 roku skupia najlepsze cechy dwóch swoich poprzedniczek: Akademii Medycznej (założonej w 1949 roku) oraz Wojskowej Akademii Medycznej (z 1958 roku).

Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi możesz studiować na wydziale:

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA MEDYCZNE

Drugą uczelnią, gdzie można uczęszczać na studia medyczne jest Politechnika Łódzka. Tutaj mamy możliwość nauki Technologii żywności i żywienia człowieka oraz Biotechnologii (w języku polskim i angielskim) na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

dowiedz się więcej>


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK STUDIA MEDYCZNE

Ofertę studiów związanych ze zdrowiem człowieka posiada również Społeczna Akademia Nauk, gdzie można studiować Fizjoterapię oraz Zdrowie publiczne. Oba te kierunki otwarte są na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Informatyki.

dowiedz się więcej>


AKADEMIA HUMANISTYCZNO - EKONOMICZNA W ŁODZI STUDIA MEDYCZNE

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi oferuje zajęcia z Zarządzania służbą Zdrowia oraz Pielęgniarstwa (studia z Pielęgiarstwa organizowane są na platformie zdalnego nauczania).

 


WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU STUDIA MEDYCZNE

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu posiada ofertę nauczania z zakresu Dietetyki oraz Kosmetologii.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)