Studia medyczne Łódź

Studia medyczne Łódź

Studia medyczne Łódź

Największy wybór studiów

medycznych w Łodzi

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Łódź | woj. łódzkie

Medycyna to od lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów. Studia medyczne w Łodzi wiążą się z olbrzymią ilością materiału do nauki oraz ciężką pracą na studiach i specjalizacjach. Równocześnie, zawód lekarza przynosi nie tylko prestiż i szacunek społeczeństwa, ale także duże pieniądze. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim zawodzie medycznym widzimy się w przyszłości.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MEDYCZNE W ŁODZI

farmacja
logopedia
położnictwo
Rozwiń

Rekrutacja na studia medyczne

Nie jest łatwo dostać się na studia medyczne w Łodzi. W zależności od uczelni i wydziału o jedno miejsce na uczelni stara się od kilkunastu do kilkudziesięciu kandydatów. Dlatego już na początku liceum, lub innej szkoły ponadgimnazjalnej, należy przywiązywać wagę do takich przedmiotów, jak: biologia, chemia, fizyka, a czasami również matematyka.

To właśnie te przedmioty brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji i ustalania progów punktowych pozwalających dostać się na studia medyczne w Łodzi. Warto nie tylko dobrze zdać maturę z przedmiotów ścisłych, ale też brać udział w olimpiadach przedmiotowych; laureaci tych konkursów oraz ci, którzy zdadzą egzamin dojrzałości z wynikami blisko stu procent nie muszą martwić się o miejsce na liście przyszłych studentów. Inni też mają szansę na studiowanie wymarzonego kierunku, dzięki kilkakrotnie aktualizowanym listom przyjętych jest szansa na dostanie się na studia medyczne w Łodzi z listy rezerwowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia medyczne niestacjonarne w Łodzi

Mówiąc o studiach medycznych w Łodzi należy zwrócić uwagę na fakt, iż studia te powinno się rozebrać na czynniki pierwsze, czyli podzielić na poszczególne kierunki. Dlaczego? Ponieważ niektóre kierunki medyczne realizowane są także w „zwykłych” uczelniach, czyli niemających stricte medycznego charakteru.

Przykładami takich kierunków mogą być Fizjoterapia, czy Pielęgniarstwo, które można studiować poza oficjalną uczelnią medyczną jaką jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Nietrudno usłyszeć opinie mówiące, że studia medyczne w formie niestacjonarnej to niemal abstrakcja, ponieważ należą do najbardziej wymagających i nie da się zostać specjalistą w medycznej dziedzinie nie uczęszczając na zajęcia pięć dni w tygodniu, bądź uczęszczając, ale w formie wieczorowej. A jednak w przypadku niektórych dyscyplin jest to możliwe, biorąc za przykład chociażby Zdrowie publiczne, czy wspomnianą już Fizjoterapię.

Przeprowadzając proces porównawczy między medycznymi studiami w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym łatwo wywnioskować, iż te drugie wymagają od studentów większej dyscypliny, ponieważ część wiadomości muszą oni pozyskać sami, bez wskazówek wykładowców, a większy nacisk na zajęciach stawiany jest na pozyskiwanie konkretnych, specjalizacyjnych umiejętności. Należy zaznaczyć, że szczególnie w przypadku studiów medycznych nie mogą zachodzić różnice programowe między kształceniem stacjonarnym i niestacjonarnym. Każdy absolwent musi opuszczać uczelnię z takim samym wachlarzem kompetencji i takim samym, obszernym bagażem wiadomości. Wszak chodzi o wykonywanie obowiązków związanych z ratowaniem życia ludzkiego, bądź prowadzeniem działań zmierzających do powrotu pacjenta do sprawności i zdrowia.

STUDIA MEDYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

C
E
F
K
L
M
N
O
P
Z
Rozwiń

Praca po studiach medycznych

Studia medyczne wiążą się nie tylko z zajęciami teoretycznymi. Na wydziałach prowadzone są zajęcia kliniczne. Student uczelni medycznej musi również odbyć praktyki zawodowe, mające przygotować przyszłych lekarzy do pracy w wybranym zawodzie.

Studenci kierunków medycznych w Łodzi mogą rozwijać swoje pasje w licznych kołach naukowych oraz stowarzyszeniach i towarzystwach zrzeszających studentów kierunków medycznych z całej Polski.

Po studiach medycznych można pracować m. in. w takich zawodach jak: lekarz specjalista (chirurg, radiolog, położnik, optyk itp.), pielęgniarz, stomatolog, protetyk słuchu, lekarz rodzinny, asystent osoby niepełnosprawnej, dietetyk, fizjoterapeuta, farmaceuta, rehabilitant, laborant, analityk laboratoryjny, ratownik medyczny, konsultant medyczny, pracownik socjalny, przedstawiciel medyczny lub farmaceutyczny, rejestrator medyczny czy reprezentant ds. odszkodowań.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI STUDIA MEDYCZNE

W Łodzi studia medyczne oferowane są na dwóch uczelniach państwowych i kilku prywatnych. Największy wybór przedmiotów i możliwość uczenia się na stacjonarnych studiach dziennych oferuje Uniwersytet Medyczny w Łodzi. To obecnie najlepsza uczelnia do studiowania kierunków medycznych w całym województwie łódzkim. Powstała w 2002 roku skupia najlepsze cechy dwóch swoich poprzedniczek: Akademii Medycznej (założonej w 1949 roku) oraz Wojskowej Akademii Medycznej (z 1958 roku).

Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi możesz studiować na wydziale:

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA MEDYCZNE

Drugą uczelnią, gdzie można uczęszczać na studia medyczne jest Politechnika Łódzka. Tutaj mamy możliwość nauki Technologii żywności i żywienia człowieka oraz Biotechnologii (w języku polskim i angielskim) na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

dowiedz się więcej>


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK STUDIA MEDYCZNE

Ofertę studiów związanych ze zdrowiem człowieka posiada również Społeczna Akademia Nauk, gdzie można studiować Fizjoterapię oraz Zdrowie publiczne. Oba te kierunki otwarte są na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Informatyki.

dowiedz się więcej>


AKADEMIA HUMANISTYCZNO - EKONOMICZNA W ŁODZI STUDIA MEDYCZNE

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi oferuje zajęcia z Zarządzania służbą Zdrowia oraz Pielęgniarstwa (studia z Pielęgiarstwa organizowane są na platformie zdalnego nauczania).

 


WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU STUDIA MEDYCZNE

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu posiada ofertę nauczania z zakresu Dietetyki oraz Kosmetologii.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)